Dziś mamy 4 października 2022, wtorek, imieniny obchodzą:
14 września 2022

Pijany kierowca z zarzutami. Grozi mu 5 lat więzienia

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w# stanie nietrzeźwości oraz złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych to główne przewinienia 52-letniego mieszkańca powiatu bydgoskiego, którego zatrzymali soleccy policjanci.

W minioną sobotę (10 września) około godziny 20:10 policjanci z Solca Kujawskiego otrzymali sygnał, że osobowym volkswagenem może kierować osoba, która ma zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Natychmiast tę informację pojechał sprawdzić patrol, który chwilę później zauważył wspomniany samochód. Funkcjonariusze chcieli zatrzymać go do kontroli drogowej jednak kierowca nie reagował na włączone sygnały świetle i dźwiękowe do zatrzymania i zaczął przyspieszać. Z uwagi na nierówności na drodze mężczyzna w pewnym momencie stracił panowanie nad pojazdem i zjechał z drogi uszkadzając auto.

Za kierownicą siedział 52-latek, od którego od razu wyczuwalna była woń alkoholu, a na wycieraczce w aucie miał rozlane piwo. Przeprowadzone wstępne badanie wykazało, że mężczyzna ma 0,8 promila alkoholu w organizmie, a do tego, czynny od maja 2022 roku, zakaz sądowy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. To jednak nie wszystko. Kontrola dokumentów pojazdu wykazała, że auto ma zatrzymany dowód rejestracyjny, nie ma ważnych badań technicznych oraz obowiązkowego ubezpieczenia.

52-latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niedostosowanie się do prawomocnego wyroku sądowego, a także za wykroczenia w ruchu drogowym. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Materiał: Lidia Kowalska – Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Marek Bagrowski – maratończyk, ogrodnik i nie tylko. Kim on jest?

W naszej gminie mieszka wielu ciekawych ludzi z pasją. Jedną z takich osób jest z pewnością Pan Marek Bagrowski.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)