Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
12 kwietnia 2022

Pijany solecczanin wjechał do kanału. Zgłosił kradzież swojego samochodu

fot. KM PSP w Bydgoszczy

fot. KM PSP w Bydgoszczy

W nocy z 9 na 10 kwietnia młody solecczanin wjechał# samochodem osobowym do Kanału Bydgoskiego. Mężczyzna po wydostaniu się z pojazdu postanowił jednak zawiadomić policję o... Jego kradzieży. Teraz grozi mu za to kara pozbawienia wolności.
Z informacji przekazanych nam przez kom. Lidię Kowalską z Zespołu Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy wynika, że zdarzenie miało miejsce przy ul. Biskupińskiej w Bydgoszczy (dzielnica Prądy). 18-letni kierowca renaulta laguny będąc pod wpływem alkoholu wjechał do pobliskiego kanału. Po wcześniejszym wydostaniu się z samochodu, mężczyzna postanowił go porzucić, po czym udał się na posterunek policji.
 
Solecczanin pojawił się w komisariacie nad ranem, składając zawiadomienie o kradzieży zatopionego wcześniej pojazdu. Próby okłamania policjantów spełzły jednak na niczym, a kierowca ostatecznie przyznał się do swojej winy.
 
18-latek został poddany badaniu w celu ustalenia zawartości alkoholu organizmie i jak się okazało - znajdował się on w stanie nietrzeźwości. W tej sprawie prowadzone jest obecnie postępowanie. Mężczyźnie za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.
 
Jak wynika z informacji przekazanych przez oficera prasowego KM PSP Bydgoszcz st. kpt. Karola Smarza, porzucony przez 18-latka pojazd został wydobyty przez dwa zastępy straży pożarnej. W akcji brało udział wyspecjalizowane Ratownictwo Wodne oraz Ratownictwo Techniczne z JRG SP.

Oceń artykuł: 2 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (1) Zgłoś naruszenie zasad

    • 1 (1)

    Koliber, w dniu 12-04-2022 18:49:54 napisał:

    Co trzeba mieć w głowie, niby 18 lat a jak dziecko XDDD

    odpowiedz

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Małżeństwa i rozwody na Kujawach i Pomorzu. GUS podał dane

W województwie kujawsko-pomorskim w# 2021 r. w porównaniu z 2020 r. zwiększyła się liczba zawartych małżeństw (o 11,7%).

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)