Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:
13 maja 2022

Pod wpływem alkoholu uciekał przed policją. To był tylko początek

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Ponad 2 promile alkoholu w organizmie w trakcie prowadzenia pojazdu, cztery# listy gończe wystawione przez sądy w Rybniku i Katowicach, a także dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów to aktualne dossier 43-latka zatrzymanego przez policjantów z komisariatu w Białych Błotach.

Wczoraj 12 maja około 20:30 na ulicy Dębowej w Białych Błotach uwagę policjantów miejscowego komisariatu zwrócił kierujący seatem, który na ich widok gwałtownie skręcił w ulicę Jałowcową. Policjanci użyli sygnałów świetlnych i dźwiękowych do zatrzymania. Mężczyzna wjechał w ulicę Cyprysową i tam porzucił pojazd, po czym zaczął uciekać pieszo. Po kilkunastu metrach został zatrzymany.

Zapytany o personalia podał dane, które nie figurowały w policyjnych systemach informatycznych. Pouczony wówczas o odpowiedzialności za podanie fałszywych danych, podał te prawdziwe. To jednak był dopiero początek. Już w momencie zatrzymania policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało, że 43-latek kierował samochodem mając 2,4 promila alkoholu w organizmie i przewoził dwoje dorosłych pasażerów. Okazało się także, że mężczyzna ma dożywotni sądowy zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, a do tego jest poszukiwany czterema listami gończymi wystawionymi przez Sądy w Rybniku i Katowicach.

43-latek trafił do policyjnego aresztu, by dzisiaj (13 maja) po wytrzeźwieniu usłyszeć zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości będąc wcześniej skazanym prawomocnym wyrokiem za takie przestępstwo, a jednocześnie w okresie obowiązywania zakazu prowadzenia pojazdów.

Za tego typu przestępstwo może mu teraz grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Materiał: kom. Lidia Kowalska – Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

O braciach przesiąkniętych sportem! Rozmowa z Edwardem Mikrutem

Jakiś czas temu w Koronowie odbył się X Bieg Imienia Braci Mikrutów. Byli to# oszczepnicy ze wsi Wiewiórki, którzy osiedlili się na terenach Koronowa i na przełomie lat 20. i 30. ubiegłego wieku zapisali się na kartach polskiej historii sportu. Spotkaliśmy się z synem jednego z nich – Edwardem Mikrutem, aby przypomnieć historię rodziny, która „przesiąknęła sportem”.

(czytaj więcej)
0

Małżeństwa i rozwody na Kujawach i Pomorzu. GUS podał dane

W województwie kujawsko-pomorskim w# 2021 r. w porównaniu z 2020 r. zwiększyła się liczba zawartych małżeństw (o 11,7%).

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)