Dziś mamy 23 lipca 2021, piątek, imieniny obchodzą:
13 lutego 2020

Podniesiona cena odpadów komunalnych

Urząd Gminy Sicienko informuje, że od dnia 1 do 31 stycznia 2020 r. obowiązywać będzie nowa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 19,50 zł od osoby, a gdy liczba osób stanowiąca wspólne gospodarstwo domowe przekracza 4 – za każdą kolejną osobę 16,50 zł.

Właściciele nieruchomości kompostujący bioodpady w kompostowniku przydomowym mogą skorzystać ze zwolnienia z części opłaty za odpady komunalne w wysokości:
– 1,00 zł od osoby zamieszkującej daną nieruchomość liczonej od stawki 19,50 zł,
– 0,50 zł od osoby zamieszkującej daną nieruchomość liczonej od stawki 16,50 zł.
Od dnia 1 lutego 2020 r. obowiązywać będzie stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 21,50 zł od osoby, a gdy liczba osób stanowiąca wspólne gospodarstwo domowe przekracza 4 – za każdą kolejną osobę 18,50 zł.
Właściciele nieruchomości kompostujący bioodpady w kompostowniku przydomowym mogą skorzystać ze zwolnienia z części opłaty za odpady komunalne w wysokości:
– 1,00 zł od osoby zamieszkującej daną nieruchomość liczonej od stawki 21,50 zł,
– 0,50 zł od osoby zamieszkującej daną nieruchomość liczonej od stawki 18,50 zł.
Ponadto ustawodawca nałożył na gminy obowiązek segregacji odpadów komunalnych, w związku z czym właściciele nieruchomości, którzy dotychczas prowadzili na swojej nieruchomości wyłącznie nieselektywną zbiórkę odpadów komunalnych zobowiązani są do :
– właściwej selekcji odpadów,
– złożenia w tutejszym organie nowej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi z zadeklarowaniem segregacji w terminie do dnia 10 lutego 2020 r.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc. Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)