Dziś mamy 16 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
20 stycznia 2022

Policja podpisała porozumienie z UKW. Jakie korzyści z tego wypłyną?

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Dziś Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy podpisał umowę o współpracy z# Rektorem Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. To współdziałanie przyniesie korzyści każdej ze stron.

Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy reprezentował Rektor Uczelni - prof. dr hab. Jacek Woźny, a Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy – nadinsp. Piotr Leciejewski.

Umowa stanowi, iż UKW w Bydgoszczy i KWP w Bydgoszczy podejmą współpracę w celu zapewnienia wysokiego poziomu praktycznego kształcenia studentów UKW i efektywnego wykorzystywania w przyszłości nabytej przez nich wiedzy oraz umiejętności. Umożliwia także korzystanie przez Komendę Wojewódzką Policji w Bydgoszczy z kompleksu infrastruktury Uniwersytetu.

Współpraca ta będzie realizowana m.in. poprzez:
•    realizację wspólnych badań naukowych,
•    wspieranie kształcenia na kierunku kryminologia przez umożliwienie studentom odbywania praktyk studenckich w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy,
•    przygotowanie wspólnych publikacji naukowych i dydaktycznych.

Bliskość lokalowa obu instytucji, a przede wszystkim zbieżność w zakresie tematyki kryminologii, są istotnym czynnikiem sprzyjającym podpisaniu tego porozumienia. Korzyści dla obu instytucji są bezdyskusyjne, a wkrótce powinny przynieść wymierny efekt

Materiał: mł. insp. Monika Chlebicz z Zespołu Prasowego KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

W restauracji za przyjęcie komunijne zapłacimy od 120 do 400 zł od osoby

Pierwsza komunia to niezwykły moment w# życiu katolickich rodzin. Niemniej zorganizowanie przyjęcia komunijnego może być nieco stresujące. Aby móc w pełni cieszyć się tym dniem, warto wcześniej zaplanować szczegóły przyjęcia i ceremonii. Nie musisz organizować drogiej imprezy w restauracji, aby świętowanie komunii Twojego dziecka okazało się sukcesem. Warto jednak poświęcić trochę czasu, aby zadbać o wszystkie szczegóły.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grillowanie ruszył. O tych wskazówkach nie możesz zapomnieć!

Długi majówkowy trwa. Część z nas spędzi go# w gronie bliskich i znajomych. To czas, kiedy wyjeżdżamy m.in. na działkę. Często zabieramy ze sobą grilla, który pozwoli przygotować pyszny posiłek. Grillowanie sprawia dużo przyjemności, lecz należy pamiętać, że wykorzystujemy przy nim ogień otwarty, co niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwo.

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)
0

Dołącz do akcji i wywieś flagę. Świętujmy razem 2 maja!

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza wszystkich do# włączania się do akcji #mojaflaga.

(czytaj więcej)