Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
17 czerwca 2022

Policja uderzyła w podziemie narkotykowe. 68-latek z ponad 3 kg marihuany

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

Policjanci z wydziału narkotykowego bydgoskiej komendy ponownie# uderzyli w podziemie narkotykowe. Tym razem zatrzymali 68-letniego mieszkańca powiatu bydgoskiego. Mężczyzna posiadał w domu ponad 3,5 kg marihuany. Narkotyki były spakowane w specjalnych hermetycznie zamkniętych opakowaniach. Podejrzany został aresztowany na 3 miesiące.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy udowodnili niejednokrotnie swoją skuteczność w walce z narkobiznesem. Niemniej jednak, zdarza się czasami, że coś może jeszcze ich zaskoczyć. Tak było w tym przypadku, gdzie kilka kilogramów narkotyków zabezpieczyli u 68-latka.

Wszystko zaczęło się od ustaleń policjantów. Z ich wiedzy wynikało, że jeden z mieszkańców powiatu bydgoskiego może posiadać zakazane środki odurzające. Wnikliwa praca funkcjonariuszy pozwoliła im na wytypowanie podejrzewanego i namierzenie jego miejsca zamieszkania.

W poniedziałek (13.06.2022) przed południem weszli na teren jednej z wytypowanych posesji. Tam, po przeszukaniu pomieszczeń, znaleźli trzy opakowania z marihuaną. Narkotyki były hermetycznie zamknięte w specjalnych opakowaniach. Do sprawy został zatrzymany 68-latek. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się policjanci z bydgoskiego Śródmieścia. Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili mu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków.

Dzisiaj (15.06.2022) mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie został przesłuchany. Następnie oskarżyciel wnioskował do sądu o jego tymczasowy areszt. Jeszcze tego samego dnia sąd po zapoznaniu się z aktami sprawy aresztował 68-latka na najbliższe trzy miesiące. 

Materiał: kom. Przemysław Słomski – Zespół Prasowy KWP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Małżeństwa i rozwody na Kujawach i Pomorzu. GUS podał dane

W województwie kujawsko-pomorskim w# 2021 r. w porównaniu z 2020 r. zwiększyła się liczba zawartych małżeństw (o 11,7%).

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)