Policjanci odwiedzją koronowskie szkoły. Towarzyszą im Polfinek i Blikuś
fot. KMP Bydgoszcz
Wrześniowa akcja „Bezpieczna droga do szkoły” zaczęła się wraz z rozpoczęciem roku #szkolnego. Jej celem jest czuwanie nad bezpieczeństwem i porządkiem w ruchu drogowym, w rejonach szkół oraz na drogach, prowadzących do placówek oświatowo–wychowawczych w początkowym okresie nauki, po przerwie wakacyjnej.
Niedawno w szkołach zabrzmiał pierwszy dzwonek. To czas przystosowania się pierwszoklasistów do nowego otoczenia i nowych obowiązków. Od minionej środy (24.09.2025) do końca września profilaktyk z Komisariatu Policji w Koronowie st. asp. Sandra Mindak odwiedzać będzie wszystkie koronowskie szkoły podstawowe wspólnie z Polfinkiem oraz Blikusiem. Dzięki współpracy z Bankiem Spółdzielczym, każdy z pierwszoklasistów zostanie obdarowany wspaniałym odblaskowym workiem na kapcie.
Mamy nadzieję, że nasze działania zapobiegną nieszczęśliwym zdarzeniom na drodze z udziałem dzieci, a swoją energię wykorzystają one do jak najlepszych wyników w nauce i bezpiecznych zabaw poza drogą.
materiał: st. asp. Sandra Mindak
Czytaj również
- Przełajowe mistrzostwa Solca Kujawskiego. Znamy najlepsze szkoły
- Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego. Karolewo i Solec Kujawski z awansem
- Edukacja od najmłodszych lat na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym
- Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w piłce ręcznej. Łochowo triumfuje!
- Bezpieczna wiosna na rowerze. Policjanci edukowali uczniów szkoły w Strzelewie
Dodaj komentarz
Odgrywają kluczową rolę. Mokradła to przyrodniczy skarb
Mokradła odgrywają kluczową rolę w# ekosystemach jako naturalne usługi podtrzymujące życie na Ziemi - są bowiem domem, szlakami migracji dla wielu gatunków roślin i zwierząt czy też stabilizatorami życia.
(czytaj więcej)Dzisiaj przypada rocznica Chrztu Polski. Przełomowe wydarzenie
Chrzest księcia Mieszka I to przełomowe #wydarzenie w dziejach państwa i narodu polskiego, uznawane za symboliczny początek polskiej państwowości. Chrzest miał także fundamentalne znaczenie polityczne, kulturowe i tożsamościowe – wprowadził rodzące się wówczas państwo polskie w krąg cywilizacyjny Europy Zachodniej. Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r.
(czytaj więcej)Rozstrzelany w Charkowie. Pamięć o Józefie Łapinkiewiczu
13 kwietnia 1943 r. Niemcy oficjalnie ogłosili #odkrycie w lesie w pobliżu miejscowości Katyń masowych grobów z rozstrzelanymi polskimi oficerami.
(czytaj więcej)Nowa broń i nowe cele. Szkolenie przyszłych instruktorów
30 marca w Centrum Szkolenia Wojsk #Obrony Terytorialnej zakończyło się dwutygodniowe szkolenie instruktorów w grupie strzelec wyborowy. W szkoleniu udział wzięło kilkunastu żołnierzy z różnych Brygad Obrony Terytorialnej, którzy po raz pierwszy stawiane im zadania wykonywali z użyciem nowych karabinów wyborowych GROT 7.62N.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!