Dziś mamy 19 marca 2025, środa, imieniny obchodzą:
12 sierpnia 2024

Policyjni "wodniacy" znów w akcji. Pomogli załodze żaglówki

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Policyjni wodniacy pomogli załodze żaglówki, która wywróciła się podczas #manewru wykonywania zwrotu nad Zalewem Koronowskim. Z powodu silnego wiatru żeglarze stracili panowanie nad sterem. Na szczęście w pobliżu byli policjanci z ogniwa wodnego bydgoskiej komendy miejskiej, którzy pomogli postawić łódź, przez co ojciec z synem mogli bezpiecznie kontynuować rejs.

Słoneczna pogoda przyciąga nad wodę wiele osób. Nad ich bezpieczeństwem czuwają policjanci z ogniwa wodnego bydgoskiej komendy miejskiej.

Nie inaczej było wczoraj (11.08.2024), około godziny 13:00, gdy sterujący jedną z łodzi pływających nad Zalewem Koronowskim, podczas wykonywania manewru zwrotu, stracił kontrolę nad jednostką, nie zdążył właściwie zareagować, a gdy pojawiły się silne podmuchy wiatru, ta wywróciła się. Na szczęście w pobliżu był sierżant Jakub Milewski oraz sierżant Przemysław Madziński, którzy widząc całe zajście natychmiast zareagowali. Podpłynęli do wywróconej łodzi, przy której zauważyli dwie osoby. Jak się później okazało, był to 53-letni mężczyzna wraz ze swoim 17-letnim synem.

Policjanci pomogli załodze wyjść z wody i postawić łódź. Na szczęście w wyniku tego zdarzenia nikt nie ucierpiał. Po zakończeniu działań rodzina mogła bezpiecznie kontynuować swoją żeglarską przygodę.

Bydgoscy policjanci przypominają o rozwadze podczas pływania różnego rodzaju sprzętem po akwenach. Pamiętajmy, że w pierwszej kolejności o własne bezpieczeństwo musimy zadbać sami. Zawsze miejmy na sobie kamizelki ratunkowe. Przewidujmy, jakie niebezpieczeństwa może nieść za sobą nasze zachowanie, brawurowa zabawa, popisywanie się przed znajomymi czy alkohol. Pamiętajmy też o mogącej się szybko zmienić pogodzie.

Policja przypomina!!! Tylko przestrzegając tych podstawowych zasad możemy sprawić, aby nasz wypoczynek nad wodą był bezpieczny i zakończył się szczęśliwe.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 26 25

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Mama 4 plus. Od marca wzrost wysokości świadczenia

Na koniec 2024 roku w całym kraju# „matczyną emeryturę” z ZUS-u pobierało 59,6 tys. osób, a w województwie kujawsko-pomorskim – ponad 4,1 tys. Maksymalna wysokość tego świadczenia odpowiada gwarantowanej minimalnej kwocie emerytury, która od marca wynosi 1878,91 zł brutto

(czytaj więcej)
0

Planowana likwidacja zakładu. Rynek pracy w regionie czeka załamanie?

Z inicjatywy marszałka Piotra #Całbeckiego zarząd województwa wnosi dziś (17 marca) pod obrady sejmiku projekt stanowiska, apelującego do władz państwa o podjęcie natychmiastowych działań na rzecz uratowania przed likwidacją należącego do firmy Qemetica Soda Polska zakładu chemicznego w Janikowie w powiecie inowrocławskim. Zagrożonych zwolnieniami grupowymi jest kilkuset pracowników fabryki sody, a być może także kilka tysięcy zatrudnionych w przedsiębiorstwach kooperujących, co oznaczałoby załamanie rynku pracy w tym rejonie.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)
0

Przesunięcia finansowe w budżecie. Budowa nowej świetlicy w Jarużynie

Wójt Osielska uważa, że póki nie zostaną zakończone #prace związane z wymianą pokrycia dachowego na budynku świetlicy w Jarużynie, nie można dysponować pieniędzmi zaoszczędzonymi w przetargu.

(czytaj więcej)