Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:
14 maja 2022

Ponad 300 wystawców. Targi w Minikowie przyciągnęły tłumy

fot. SL

fot. SL

Rozpoczęły się targi Lato na Wsi – Święto Smaku i# Tradycji. To wyjątkowe wydarzenie przyciągnęło wiele osób z różnych zakątków Polski.

W sobotę, 14 maja do Minikowa zjechały się tłumy. Wszystko po to, aby wziąć udział w tradycyjnym już wydarzeniu, jakim są targi Lato na Wsi – Święto Smaku i Tradycji.

Tego dnia około trzystu wystawców z różnych zakątków Polski prezentowało swoje wyroby. W tej grupie znaleźć można m.in. rolników, twórców sztuki ludowej. Koła gospodyń wiejskich przygotowały lokalne potrawy i specjały. Targi w Minikowie to również plenerowa wystawa ogrodnicza, podczas której można kupić: drzewka, kwiaty balkonowe, rabatowe i krzewy owocowe. Z pewnością część odwiedzających znalazło ciekawe inspiracje do ogródków. Jak wskazują organizatorzy, wydarzenie to doskonała okazja do zakupienia dobrych jakościowo sadzonek, uzyskania informacji dotyczących projektowania i urządzania ogrodów, pielęgnacji roślin, a także ciekawy sposób na spędzenie wolnego czasu. Wśród imprez towarzyszących znaleźć można, np. wystawę retro ciągników i samochodów, wystawę drobnego inwentarza oraz różnego rodzaju zabawy i atrakcje dla dzieci.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli: Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Wojewoda Kujawsko-Pomorski.

Zapraszamy dzisiaj do godziny 17.00 oraz w niedzielę w godzinach 10.00-17.00. 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Małżeństwa i rozwody na Kujawach i Pomorzu. GUS podał dane

W województwie kujawsko-pomorskim w# 2021 r. w porównaniu z 2020 r. zwiększyła się liczba zawartych małżeństw (o 11,7%).

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)