Dziś mamy 4 października 2022, wtorek, imieniny obchodzą:
16 września 2022

Progów nie będzie! Starostwo zatrzymało projekt

fot. arch

fot. arch

Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy nie planuje# zamontowania dodatkowych progów zwalniających przy ulicy Al. Jana Pawła II w Koronowie. Zdecydowano jedynieo, że w rejonie Pieczysk zmieniony zostanie istniejący próg listwowy na próg wyspowy.

Niedawno wróciła kwestia zamontowania progów zwalniających na ulicy Aleja Jana Pawła II w Koronowie. Wyjaśnień udzielił wiceburmistrz Koronowa Sławomir Marszelski.

– Sprawa ustawienia progów zwalniających przy ulicy Al. Jana Pawła II na odcinku drogi publicznej, została negatywnie rozpatrzona przez Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy – wyjaśnił na wstępie zastępca burmistrza Koronowa.

– Odrzucono przygotowany przez Zarząd Dróg Gminnych projekt stałej organizacji ruchu (pismo z 24.03.2022 r.). Zgodnie z uzasadnieniem droga gminna nr 50977C nie znajduje się w obszarze zabudowanym oznaczonym znakami D-42 i D-43. Zatem Al. Jana Pawła II nie kwalifikuje się do oznakowania powyższymi znakami. Ponadto informuję, iż w zakresie progu zwalniającego na wysokości przystanku autobusowego w rejonie Pieczysk (ul. Aleja Jana Pawła II), zatwierdzono projekt stałej organizacji ruchu, w którym uwzględniono zmianę istniejącego progu listwowego na próg wyspowy. Wprowadzenie powyższych zmian zaplanowano na sierpień br. – wskazał Marszelski i w załączniku przesłał kserokopię pisma w sprawie projektu.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Marek Bagrowski – maratończyk, ogrodnik i nie tylko. Kim on jest?

W naszej gminie mieszka wielu ciekawych ludzi z pasją. Jedną z takich osób jest z pewnością Pan Marek Bagrowski.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)