Dziś mamy 29 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:
09 lutego 2024

Rada Powiatu Bydgoskiego w Solcu Kujawskim! Wyjazdowa Sesja.

fot. Soleckie Centrum Kultury

fot. Soleckie Centrum Kultury

W dniu 7 lutego br. w Soleckim Centrum Kultury odbyła się wyjazdowa XLVII Sesja Rady# Powiatu Bydgoskiego. Obecni byli Starosta Bydgoski, Radni oraz zaproszeni goście m.in. przedstawiciele Gminy Solec Kujawski Pani Burmistrz Teresa Substyk, Przewodniczący Rady Miejskiej Bartłomiej Czaki, Skarbnik Alina Kowalska, Dyrektor Soleckiego Centrum Kultury Tomaszem Rudny oraz Komendant Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy Rafał Świechowicz, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Zbigniew Jarosz, a także Dyrektorzy Jednostek Organizacyjnych.

Sesji przewodniczył Przewodniczący Rady Powiatu Piotr Kozłowski. Podczas obrad wysłuchano m.in. informację o działalności Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie powiatu bydgoskiego za 2023 r., informację o pracy Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego w 2023 r., informację o realizacji w 2023 r. zadań określonych w ustawie Prawo geodezyjne i kartograficzne. Rada podjęła także uchwały w sprawie m.in. wyrażenia zgody na złożenie wniosku do Ministra Obrony Narodowej o zezwolenie na utworzenie oddziału przygotowania wojskowego, przyjęcia sprawozdania z działalności Komisji Bezpieczeństwa i Porządku dla Miasta Bydgoszczy i Powiatu Bydgoskiego za rok 2023, przyjęcia rocznej informacji Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy o stanie ochrony przeciwpożarowej na terenie powiatu bydgoskiego za 2023 rok, a także udzielenia dotacji w 2024 roku na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane przy zabytkach wpisanych do rejestru zabytków.

Jeszcze raz bardzo dziękujemy za gościnę Pani Burmistrz Solca Kujawskiego Teresie Substyk oraz Gospodarzowi Soleckiego Centrum Kultury Dyrektorowi Tomaszowi Rudnemu za udostępnienie sali na obrady Sesji Rady Powiatu Bydgoskiego.

Materiał: Soleckie Centrum Kultury

Oceń artykuł: 4 4

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Śladami naszej historii. Okruchy Przeszłości

Niedaleko od bydgoskich rogatek, Przedmoście. Na wypadek konieczności prowadzenia wojny obronnej nie przewidywano# długotrwałych działań na Pomorzu, dlatego umocnienia obronne na tym terenie nie zostały w większym zakresie rozwinięte.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)