Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
21 czerwca 2022

Razem w lesie i na festynie. Wspólne działania policji i straży leśnej

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Policjant z bydgoskich Wyżyn oraz strażnik leśny wspólnie pełnili służbę na# terenie gminy Nowa Wieś Wielka. Funkcjonariusze kontrolowali tereny leśne pod kątem nielegalnej wycinki i kradzieży drewna. Mundurowi wzięli też udział w festynie.

18 czerwca dzielnicowy z Komisariatu na bydgoskich Wyżynach mł. asp. Tomasz Woźniak oraz strażnik leśny Nadleśnictwa Emilianowo Paweł Rabanowski skontrolowali tereny leśne znajdujące się na obszarze Gminy Nowa Wieś Wielka. Działania te ukierunkowane były na przeciwdziałanie nielegalnej wycince i kradzieży drewna z lasu, zapobieżenie powstawaniu nielegalnych wysypisk śmieci, czy egzekwowanie zakazu wjazdu do lasu.

Tego samego dnia funkcjonariusze udali się do miejscowości Nowa Wieś Wielka, gdzie odbył się piknik dla dzieci i młodzieży z okazji Dnia Świetlic Wiejskich, organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury. Podczas spotkania mundurowi udzielali porad dotyczących bezpieczeństwa, a dla najmłodszych przygotowali upominki, które zostały zakupione przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Wsi Wielkiej.

Podczas festynu odbył się również pokaz sprzętu służbowego. Chętni mogli założyć elementy umundurowania, zrobić zdjęcie i poczuć się jak policjant.

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Małżeństwa i rozwody na Kujawach i Pomorzu. GUS podał dane

W województwie kujawsko-pomorskim w# 2021 r. w porównaniu z 2020 r. zwiększyła się liczba zawartych małżeństw (o 11,7%).

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)