Dziś mamy 2 grudnia 2023, sobota, imieniny obchodzą:
21 września 2022

Road Safety Days w powiecie bydgoskim. Nagradzano za przepisową jazdę

fot. KWP Bydgoszcz

fot. KWP Bydgoszcz

W dniach 16-22 września 2022 r., w czasie trwania# Europejskiego Tygodnia Mobilności, we# wszystkich europejskich krajach prowadzona jest# akcja pod nazwą Road Safety Days (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Włączyli się w nie również policjanci z koronowskiego komisariatu.

Działania ROAD SAFETY DAYS koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL oraz popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

Komisariat Policji w Koronowie wspólnie z Oponeo Motor Sport, nie mógł koło takiej akcji przejść obojętnie i włączył się w nią aktywnie. 20 września podczas kontroli drogowych funkcjonariusze, przy współpracy z Bankiem Spółdzielczym w Koronowie, kierującym jadącym zgodnie z przepisami ruchu drogowego wręczali drobny upominek związany z poprawą bezpieczeństwa na drodze.

W godzinach trwania zajęć w Zespole Szkół Zawodowych im. Generała Stanisława Maczka odbyły się warsztaty z uczniami, którzy posiadają uprawnienia bądź są krótko przed przystąpieniem do egzaminu na prawo jazdy. Poprowadził je jeden z najlepszych zawodników sportu samochodowego pan Marcin Gagacki, który nieprzerwalnie od 1998 roku jest liderem w sporcie samochodowym. W sezonie 2021 i 2022 zawodnik  Mistrzostw Europy Rallycross  klasa Euro RX1, zawody te odbywają się przy zawodach Mistrzostw Świata Rallycross. W tym sezonie po 4 rundach z 6 zajmuje 10 miejsce w klasyfikacji. Od kilku lat członek kadry narodowej w sporcie samochodowym. Pan Marcin jest trenerem sportu samochodowego oraz sędzią samochodowym 1 stopnia.

Pan Marcin Gagacki wprowadził młodzież w tajniki sportu ekstremalnego, uczulił na adrenalinę, która jest nieodzowna w zderzeniu z rajdowym charakterem jazdy. Ocenił jej negatywne oraz pozytywne skutki. Nadmienił jakie umiejętności zawodnika przydają się na drodze, a jakich lepiej unikać. Młodzież z pełnym skupieniem słuchała tego, co chciał im przekazać mistrz kierownicy.  

Największą niespodzianką spotkania był pokaz samochodu rajdowego, który uczestniczy w eliminacjach mistrzostw Europy.

Wykłady gościa oraz pokazy samochodu rajdowego poprzedzone były krótką prelekcją Komendanta Komisariatu Policji w Koronowie mł. insp. Tomasz Meyze, który na podstawie policyjnych statystyk, omówił charakterystykę zdarzeń drogowych, wskazał ich najczęstsze przyczyny oraz objaśnił działania policji zmierzające do wyeliminowania jak największej ilości tego typu zdarzeń.

Tydzień Road Safety Days niejednokrotnie pokazał jaki wpływ na zachowanie kierowców ma profilaktyka oraz działania, które pomagają w praktyce usłyszeć oraz zobaczyć jak ważne są bezpieczne zachowania w ruchu drogowym.

Materiał: asp. Sandra Mindak/ KP w Koronowie

Oceń artykuł: 1 1

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Wzrost płacy minimalnej w dwóch etapach. Ile wyniesie podwyżka?

W przyszłym roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie w dwóch etapach. Od 1 stycznia płaca minimalna wynosić ma 4242 zł, a od 1 lipca – 4300 zł.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)