Dziś mamy 4 października 2022, wtorek, imieniny obchodzą:
02 września 2022

Rok nauki rozpoczęty. Tłumy uczniów wróciły do szkoły

fot. UG w Białych Błotach

fot. UG w Białych Błotach

Uczniowie i nauczyciele zainaugurowali w czwartkowy poranek nowy rok szkolny w# placówkach oświatowych, prowadzonych przez gminę Białe Błota.

Najliczniejsze uczniowskie grono – 1620 dzieci – rozpoczęło naukę w szkole podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach. Szkolny próg w czwartkowy poranek przekroczyło również 186 uczniów klas pierwszych. W białobłockiej szkole, która dysponuje obecnie 65 oddziałami,  do nauki powraca także najliczniejsza  grupa 106 uczniów z Ukrainy. W Szkole Podstawowej im. Ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach, nowy rok szkolny powitało 245 uczniów, w tym 112 dzieci klas pierwszych i dziesięciu uczniów z Ukrainy.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łochowie rok edukacji 2022/23 rozpoczęła z udziałem Wójta Gminy Białe Błota Dariusza Fundatora, któremu towarzyszyli radni na czele z Jackiem Grzywaczem, Przewodniczącym Rady Gminy. W uroczystościach uczestniczyła również Wiceprzewodnicząca Rady Gminy Anna Banaszek, razem z radnym Bronisławem Balcerowskim.

Placówka w Łochowie, do której uczęszcza ogółem  926 uczniów (w tym 26 dzieci z ukraińskich rodzin) liczy 40 oddziałów. Naukę w klasach pierwszych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II  rozpoczęło  112 dzieci. I właśnie powitanie pierwszaków z udziałem wójta i zaproszonych gości, miało przebieg szczególnie uroczysty.

Witając zebranych Dyrektor Szkoły Mirosław Donarski zapewniał, że placówka jest przygotowana bardzo dobrze do realizacji zadań i podejmowania wszelkich wyzwań, jakie przyniesie rozpoczęty właśnie rok nauki. Dziękował również władzom gminy za udzielone wsparcie- rzeczowe i finansowe, dzięki któremu szkoła- oprócz wykonanych niezbędnych prac remontowych- może pochwalić się licznym gronem specjalistów, gotowych służyć uczniom pomocą psychologiczną.

Z kolei Dariusz Fundator, Wójt Gminy Białe Błota, życząc wszystkim osiągnięć i sukcesów  wspomniał o nowym roku szkolnym rozpoczętym w wyjątkowych, niezależnych od gminy warunkach. Podkreślił jednak, że  gminny samorząd razem z dyrektorami szkół uczyni wszystko, by edukacja w podległych gminie placówkach przebiegała sprawnie, umożliwiając uczniom wszechstronny rozwój przez kolejne miesiące roku nauki.

Materiał: UG w Białych Błotach

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Marek Bagrowski – maratończyk, ogrodnik i nie tylko. Kim on jest?

W naszej gminie mieszka wielu ciekawych ludzi z pasją. Jedną z takich osób jest z pewnością Pan Marek Bagrowski.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)