Dziś mamy 16 maja 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
17 stycznia 2022

Rozpoczęto półkolonie w gminie. Jakie atrakcje czekają podczas ferii?

fot. pixabay

fot. pixabay

Wyprawy do muzeów w Bydgoszczy i Toruniu, warsztaty kulinarne i ceramiczne, a także# seanse kinowe w szkolnej auli- to tylko niektóre pozycje z bogatej oferty zajęć, jakie przygotowały w swojej ofercie na dwa tygodnie ferii zimowych szkoły podstawowe, prowadzone przez gminę Białe Błota.

Ferie zimowe, rozpoczęte w poniedziałek potrwają w naszym regionie do 30 stycznia. Na przygotowanych przez szkoły listach feryjnych półkolonii- komplet uczestników. Przez najbliższe dwa tygodnie czeka ich różnorodny program zajęć.

Szkoła Podstawowa im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach, zapewniła swoim podopiecznym udział w zajęciach muzycznych, plastycznych oraz warsztatach kulinarnych i ceramicznych. W programie także wyjazdy do atrakcyjnych miejsc Bydgoszczy i Torunia. Szkolna aula stanie się również doskonałym miejscem dla kinowych seansów. Stałą częścią programu- od poniedziałku do piątku- są również integracyjne gry i zabawy, a także sport na świeżym powietrzu- zależny jednak od kaprysów aury. Szkoła zapewnia smaczny obiad uczestnikom, dodatkowo przewidziano też degustacje pizzy, wypiekanej w ramach kulinarnych warsztatów przez uczestników.

Zimowe półkolonie rozpoczęto również w Łochowie. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II zajęcia programowe organizuje w godz. 9.00- 14.00. Ich uczestnicy mogą również skorzystać z opieki w świetlicy szkolnej, od godz. 7.30 do 9. 00 oraz od 14.00- do 16.30. W zajęciach bierze udział 60 uczniów, podzielonych na cztery grupy. W programie przewidziano m.in. wycieczkę do Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy, wyprawy do kina- w samej zaś szkole czas można spędzić przy szachach, lub uczestnicząc w kulinarnych warsztatach smaku.

Popularne i wyjątkowe w swojej oprawie bydgoskie Muzeum Mydła stanie się również celem wycieczek uczestników półkolonii, organizowanych przez Szkolę Podstawową im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach. W programie przewidziano również zabawy integracyjne, warsztaty chemiczne i eksperymentalne. Można tu sprawdzić swoje umiejętności w kategorii „młodego chemika”- oczywiście pod nadzorem i z odpowiednią asekuracją… W programie zajęć przygotowano również zabawę z gazetami, które wykorzystać można w „Bitwie na śnieżki”, „Gazetowym Bałwanie” lub urządzić „Gazetową orkiestrę i taniec”. We wszystkich placówkach zagwarantowano uczestnikom codzienne wyżywienie. Feryjne półkolonie organizowane są także w ścisłym reżimie sanitarnym, który w warunkach stanu pandemii obowiązuje uczestników zajęć.

Materiał: UG w Białych Błotach

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

W restauracji za przyjęcie komunijne zapłacimy od 120 do 400 zł od osoby

Pierwsza komunia to niezwykły moment w# życiu katolickich rodzin. Niemniej zorganizowanie przyjęcia komunijnego może być nieco stresujące. Aby móc w pełni cieszyć się tym dniem, warto wcześniej zaplanować szczegóły przyjęcia i ceremonii. Nie musisz organizować drogiej imprezy w restauracji, aby świętowanie komunii Twojego dziecka okazało się sukcesem. Warto jednak poświęcić trochę czasu, aby zadbać o wszystkie szczegóły.

(czytaj więcej)
0

Sezon na grillowanie ruszył. O tych wskazówkach nie możesz zapomnieć!

Długi majówkowy trwa. Część z nas spędzi go# w gronie bliskich i znajomych. To czas, kiedy wyjeżdżamy m.in. na działkę. Często zabieramy ze sobą grilla, który pozwoli przygotować pyszny posiłek. Grillowanie sprawia dużo przyjemności, lecz należy pamiętać, że wykorzystujemy przy nim ogień otwarty, co niesie ze sobą pewne niebezpieczeństwo.

(czytaj więcej)
0

Złap chwilę dla siebie! Dlaczego nie warto rezygnować ze śniadania?

Wiecznie zimna kawa – brzmi znajomo? To niestety standardowe# śniadanie niejednej mamy. Najwyższy czas z tym skończyć! Tylko zdrowa i szczęśliwa mama jest w stanie zapewnić beztroskie i radosne dzieciństwo swoim pociechom. Ale zacznijmy od początku, tzn. pierwszego posiłku w ciągu dnia. Potem pójdzie już z górki.

(czytaj więcej)
0

Dołącz do akcji i wywieś flagę. Świętujmy razem 2 maja!

Biuro Programu „Niepodległa” zaprasza wszystkich do# włączania się do akcji #mojaflaga.

(czytaj więcej)