Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
17 czerwca 2022

Rządowe wsparcie na Centrum Sportu. Minister Czarnek i Schreiber w Sicienku

fot. MB

fot. MB

W Sicienku Minister Przemysław Czarnek i Łukasz Schreiber przekazali rządowe# wsparcie na budowę Centrum Sportu. W trakcie uroczystości zainaugurowany został także pilotażowy program Sportowa Klasa.

W ramach Polskiego Ładu inwestowane są środki w sport i edukację dzieci i młodzieży. Stąd ponad 10-milionowe dofinansowanie dla gminy Sicienko w budowę Centrum Sportu.

W środowe popołudnie w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Sicienku zorganizowano wydarzenie, podczas którego obecni byli minister Przemysław Czarnek i Łukasz Schreiber, wicewojewoda Radosław Kempiński oraz poseł Tomasz Latos.

Jak podkreślał podczas uroczystości wójt Piotr Chudzyński jest to inwestycja oczekiwana przez mieszkańców, przede wszystkim tych młodych sportowców, którzy na co dzień nie tylko reprezentują gminę Sicienko, ale powiat bydgoski czy Polskę na arenie międzynarodowej.

Poza zapleczem dedykowanym dla piłkarzy czy zapaśników znajdzie się tam boisko do squasha, siłownia oraz miejsce do rekreacji mieszkańców. W sumie wartość inwestycji to ponad 12 mln złotych.

W czasie spotkania w szkole zainaugurowany został nowy program Sportowa Klasa, którego założeniem jest rozwinięcie aktywności i sportowego rozwoju uczniów. Ma on pomóc w naborach do klas sportowych. Program poprowadzi Fundacja Aktywnego Rozwoju, której założycielami są złota medalistka olimpijska Magdalena Fularczyk-Kozłowska, mistrzyni Europy w siatkówce Katarzyna Skowrońska i dziennikarz sportowy Hubert Malinowski. Na razie jest to program pilotażowy realizowany na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Pieniądze na jego realizację pochodzą z Ministerstwa Edukacji i Nauki.

W uroczystości wziął udział także wicewojewoda kujawsko-pomorski Radosław Kempiński, który w gminie Sicienko był zastępcą wójta, a wcześniej przez 16 lat był nauczycielem matematyki, fizyki i informatyki w tej właśnie szkole.
Spotkanie miało charakter otwarty, uczestniczyli w nim mieszkańcy Sicienka i okolicznych miejscowości, rodzice uczniów, grono pedagogiczne i sami uczniowie. Zarezerwowano także czas na to, by to mieszkańcy mogli zadawać pytania ministrowi w temacie szkolnictwa i problemów ich nurtujących.

Swoje umiejętności zaprezentowali także młodzi zapaśnicy. A w ramach podziękowania wręczono obu ministrom okolicznościowe grawertony. Natomiast minister Czarnek na ręce dyrektor szkoły przekazał okolicznościowy aneks i książkę.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Małżeństwa i rozwody na Kujawach i Pomorzu. GUS podał dane

W województwie kujawsko-pomorskim w# 2021 r. w porównaniu z 2020 r. zwiększyła się liczba zawartych małżeństw (o 11,7%).

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)