Dziś mamy 7 grudnia 2022, środa, imieniny obchodzą:
05 maja 2022

Sędzia Anna Maria Wesołowska u dzieci z regionalnych szkół

fot. UG w Dobrczu

fot. UG w Dobrczu

W dniach 27-29 kwietnia gmina Dobrcz gościła sędzię Annę Marię Wesołowską, która w# ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2022 rok odbyła cykl spotkań pn. „Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży” z uczniami szkół podstawowych, z przedszkolakami, z mieszkańcami gminy oraz ze specjalistami z dziedziny prawa.

Od 27 kwietnia do 28 kwietnia br. w każdej szkole podstawowej w gminie Dobrcz odbyły się po dwa spotkania najpierw dla uczniów klas I-III, następnie klas IV-VIII. 27 kwietnia 2022r. o godz. 17.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrczu miało miejsce również otwarte spotkanie dla mieszkańców gminy, w tym dla rodziców i dziadków. W dniu 28 kwietnia od godziny 13.00 rozpoczęła się konferencja dla specjalistów. W pierwszej części nt. „Zagrożenia w cyberświecie domowa edukacja medialna profilaktyka na poziomie rodziny” prelekcję prowadziła pani Agnieszka Taper - trenerka Fundacji Bonum Humanum, absolwentka socjologii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Następnie pani sędzia Anna Maria Wesołowska omówiła współczesne zagrożenia dzieci i młodzieży. Patronat medialny wydarzenia objął Wójt Gminy Dobrcz Andrzej Berdych oraz TVP oddział Regionalny w Bydgoszczy i Radio Pomorza i Kujaw.

Ostatniego dnia swojej wizyty w gminie Dobrcz tj. 29.04.2022r. pani sędzia odwiedziła przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Dobrczu, Przedszkola Publicznego „Słoneczko” w Dobrczu, Przedszkola Językowo-Artystycznego Ence-Pence w Dobrczu i Przedszkola Samorządowego w Borównie. Spotkanie z panią sędzią było dla najmłodszych ważnym wydarzeniem.

Materiał: UG w Dobrczu

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

„Należy nieustanie patrzeć w przyszłość”. Rozmowa z Tomaszem Rudnym

16 maja w wieku 66 lat zmarła Regina Osińska, długoletnia# dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Z tego względu pzani burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora SCK.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)