Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
23 czerwca 2022

Służba więzienna spotkała się z Prison Fellowship i Bractwem więziennym

fot. Zakład Karny w Koronowie

fot. Zakład Karny w Koronowie

22 czerwca w Zakładzie Karnym w Koronowie odbyło się spotkanie z# przedstawicielem Prison Fellowship oraz przedstawicielami Bractwa Więziennego "Samarytania".

Ppłk Tomasz Korytowski, dyrektor koronowskiej jednostki penitencjarnej gościł na terenie przedstawiciela Prison Fellowship oraz przedstawicieli Bractwa Więziennego „Samarytania”. W spotkaniu również uczestniczyli skazani, którzy z wielką chęcią wysłuchali przemowy przedstawiciela Prison Fellowship. Zaproszony gość zaprezentował osadzonym program chrześcijański składający się z 70-minutowego przedstawienia multimedialnego.

Religia w procesie resocjalizacji

Religia jest bardzo istotnym elementem w procesie resocjalizacji skazanych. Przewodnik duchowy jest nieocenionym wsparciem w trudnych dla osadzonych chwilach, pomaga odnaleźć sens i nadać znaczenie życiu. Dla wielu osadzonych kara pozbawienia wolności jest emocjonalnie bardzo trudnym czasem ponieważ oprócz ograniczenia wolności, znajdują się oni w niecodziennej dla nich sytuacji społecznej, w nieznanym środowisku, w którym panują zupełnie inne zasady.

Prison Fellowship to największa na świecie chrześcijańska organizacja non-profit dla więźniów, byłych więźniów i ich rodzin oraz wiodący orędownik reformy wymiaru sprawiedliwości. Dzięki specjalnemu programowi w postaci prezentacji multimedialnej dotyczącej Chrześcijaństwa skazany będzie mógł zgłębić wiedzę w tym temacie.

Materiał: kpt. Łukasz Grudniewski

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Małżeństwa i rozwody na Kujawach i Pomorzu. GUS podał dane

W województwie kujawsko-pomorskim w# 2021 r. w porównaniu z 2020 r. zwiększyła się liczba zawartych małżeństw (o 11,7%).

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)