Dziś mamy 23 lipca 2021, piątek, imieniny obchodzą:
09 października 2018

Spotkanie dla hodowców trzody chlewnej

fot. UG w Dobrczu

fot. UG w Dobrczu

8 października w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrczu odbyło się spotkanie konsultacyjne przedstawiciela Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Bydgoszczy z hodowcami trzody chlewnej i sołtysami z terenu gminy Dobrcz.

Przedmiotem spotkania było zebranie opinii w kwestii ewentualnego uznania regionu województwa kuj.-pom. za urzędowo wolny od wirusa choroby Aujeszkyego. W jego trakcie została przedstawiona historia wirusa choroby Aujeszkyego na terenie kraju, województwa i powiatu, a także konsekwencje uzyskania przez region najwyższego statusu w odniesieniu do tej choroby. Ponadto od obecnych na spotkaniu producentów trzody chlewnej zostały zebrane stosowne deklaracje (wszyscy obecni na spotkaniu rolnicy poparli uznanie regionu województwa za urzędowo wolny od wirusa choroby Aujeszkyego).

materiał: UG w Dobrczu

Oceń artykuł: 3 3

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc. Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)