Dziś mamy 16 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:
12 października 2021

Spotkano się na boisku szkoły. Debatowano w sprawie obwodnicy

fot. powierzone

fot. powierzone

28 września na boisku Szkoły Podstawowej im.# Marii Konopnickiej w Nowej Wsi Wielkiej miało miejsce spotkanie, zorganizowane przez Oddział Bydgoski Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz Biuro Projektowe TRAKT z Katowic, firmę wyłonioną do opracowania dokumentacji obwodnicy Nowej Wsi Wielkiej.

Na które zaproszeni zostali mieszkańcy gminy Nowa Wieś Wielka, przede wszystkim z terenu objętego planowaną inwestycją, mieszkańcy gminy Złotniki Kujawskie oraz zainteresowane osoby.

Ze strony GDDKiA w spotkaniu wzięli udział: Sebastian Borowiak – dyrektor oddziału, Lech Grzelczak – naczelnik wydziału, Arkadiusz Dzierbicki – kierownik Rejonu Inowrocław oraz Jerzy Kosiło – kierownik projektu. Gminę Złotniki Kujawskie reprezentował wójt Witold Cybulski. Na spotkanie przybyli również nowowiejscy gminni radni oraz sołtysi.

Sekretarz gminy Nowa Wieś Wielka Leszek Latosiński przedstawił dotychczasowy postęp prac, a przedstawiciele GDDKiA i Biura Projektowego omówili przygotowane koncepcje przebiegu obwodnicy. Następnie w otwartej dyskusji osoby zainteresowane zaprezentowały swoje stanowisko. Na zadawane pytania na bieżąco udzielano odpowiedzi. Po spotkaniu rozpoczęto zbieranie pisemnych wniosków/ankiet mieszkańców dotyczących obwodnicy, które przed upływem 14 dni od spotkania można wysłać drogą mailową lub tradycyjną na adres:

– Urząd Gminy Nowa Wieś Wielka, Ogrodowa 2, 86 060 Nowa Wieś Wielka, adres e mail: kancelaria@nowawieswielka.pl

– GDDKiA Oddział w Bydgoszczy, ul. Fordońska 6, 85 085 Bydgoszcz, adres e mail: sekretariat_byd@gddkia.gov.pl.

Wojciech Oskwarek - wójt gminy Nowa Wieś Wielka zwrócił się z apelem o aktywne włączanie się w powyższej formie w proces przygotowywania tej inwestycji. Po przeanalizowaniu złożonych wniosków/ankiet zostaną opracowane kolejne warianty obwodnicy, o której będziemy informować.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Pandemia spowodowała znaczny spadek aktywności fizycznej dzieci i młodzieży

Pandemia nie sprzyjała aktywności fizycznej. Prawie 10 proc. dzieci i# młodzieży w wieku od 10 do 18 lat nie ćwiczyło ani jednego dnia w tygodniu. Co najmniej cztery razy w tygodniu miało z nią do czynienia 41 proc. badanych, o blisko 10 proc. mniej niż wcześniej - wynika z ustaleń pracowni IBRiS.

(czytaj więcej)
0

Podatki, o których mogłeś nie słyszeć. Jak nie narobić sobie długów z niewiedzy?

O tym, że nie warto „zadzierać” z Urzędem Skarbowym chyba nikogo nie# trzeba przekonywać. Ale Ty śpisz spokojnie, bo regularnie i rzetelnie składasz deklaracje podatkowe, a potem dbasz, by w terminie uiścić ewentualną niedopłatę podatku. Tymczasem są takie podatki, o których możesz nawet nie wiedzieć, że dotyczą także Ciebie! Właśnie wyprawiłeś przyjęcie weselne i goście obdarowali Cię gotówką? Możliwe, że nawet 20% tej kwoty powinno powędrować do fiskusa. Kupiłeś używany samochód? Jeśli w ciągu dwóch tygodni nie odprowadzisz podatku, stajesz się podejrzany o popełnienie przestępstwa albo wykroczenia skarbowego, za co grozi kara w wysokości od 1/10 do dwudziestokrotności minimalnego wynagrodzenia, czyli w bieżącym roku od 280 zł do 56 tys. zł! Gdy nie wywiążesz się z podatkowych obowiązków, dodatkowo rośnie dług z powodu naliczanych odsetek. Konsekwencje powstania zaległości są więc niebagatelne, tymczasem wiele osób nawet nie jest świadomych, że takie zaległości posiada. Tego rodzaju zobowiązania, kiedy nagle zostaną ujawnione, są ogromnym ciosem, którego nasz budżet może nie udźwignąć, a to już prosta droga do utraty płynności finansowej i uwikłania się w długi. Przeczytaj, co warto wiedzieć o kilku mniej popularnych podatkach, aby uniknąć „przypadkowego” zadłużenia w Urzędzie Skarbowym.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Wzroku. Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami

14 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który w# tym roku koncentruje się wokół tematu #LoveYourEyes.

(czytaj więcej)
0

Kawa jak lek przeciwnadciśnieniowy. Jaką ilość kawy można wypić jednego dnia?

Regularne picie 1-3 filiżanek kawy dziennie nie tylko nie# zwiększa ryzyka rozwoju nadciśnienia, ale może je nawet zmniejszać. Badania ostatnich lat pokazały, że w kawie są obecne związki, które „naśladują” działanie niektórych leków hipotensyjnych.

(czytaj więcej)