Dziś mamy 16 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:
07 października 2021

Szajka kradła artykuły drogeryjne. Akcja nakielskich kryminalnych

fot. KPP w Nakle

fot. KPP w Nakle

Szajka grasowała po terenie województwa kujawsko-pomorskiego oraz# wielkopolskiego i kradła różne artykuły drogeryjne, a straty, jakie spowodowali wyniosły prawie 22 tysiące. Mienie trafiało do pasera, u którego podczas przeszukania znaleziono nie tylko perfumy i kosmetyki, ale też znaczne ilości narkotyków.

W powiecie nakielskim sprawa miała swój początek pod koniec września. Wtedy pracownik jednej z miejscowych drogerii zgłosił, że ze sklepowych półek skradziono perfumy o łącznej wartości prawie 9 tysięcy złotych. Sprawą natychmiast zajęli się kryminalni z miejscowej komendy powiatowej, którym ustalenie personaliów złodziei zajęło zaledwie jeden dzień.

Kolejnego dnia podejrzani (44l. i 23l), zostali przez śledczych zatrzymani w różnych mieszkaniach na terenie Bydgoszczy i trafili do policyjnego aresztu. Jak się okazało, nakielska drogeria nie była jedynym sklepem, który był w zainteresowaniu złodziei. Z ustaleń mundurowych wynika, że wcześniej kradli oni też ze sklepów na terenie województwa wielkopolskiego, a łączne straty pokrzywdzonych opiewają na prawie 22 tysiące złotych.

Kiedy złodzieje czekali na decyzje w celach aresztu, kryminalni ustalili pasera, do którego trafiał kradziony towar. Podczas przeszukania pomieszczeń zajmowanych przez 51-latka odzyskano dużą część skradzionego mienia, a także znaleziono znaczne ilości narkotyków, tj.: prawie 700 g amfetaminy, 182 tabletki ekstazy i prawie 15 g marihuany.

Bydgoszczanin również został zatrzymany w nakielskim areszcie. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego podejrzanym przedstawiono zarzuty. Złodzieje (44l. i 23l.) usłyszeli ich pięć za kradzież mienia o łącznej wartości prawie 22 tysięcy. Starszemu z nich, z racji tego, że jest recydywistą, grozi kara wyższa niż 5 lat pozbawienia wolności.

51-latek, u którego znaleziono skradziony towar, odpowie za paserstwo i posiadanie znacznych ilości środków odurzających. On także popełnił przestępstwa w warunkach recydywy i musi liczyć się z wysoką karą.

44-letni złodziej i 51-letni paser, decyzją nakielskiego sądu, zostali aresztowani na trzy miesiące. W sprawie 23-latka decyzję podejmował prokurator, który oddał go pod dozór policji.

Materiał: podkom. Justyna Andrzejewska - Oficer prasowy KPP Nakło nad Notecią

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Pandemia spowodowała znaczny spadek aktywności fizycznej dzieci i młodzieży

Pandemia nie sprzyjała aktywności fizycznej. Prawie 10 proc. dzieci i# młodzieży w wieku od 10 do 18 lat nie ćwiczyło ani jednego dnia w tygodniu. Co najmniej cztery razy w tygodniu miało z nią do czynienia 41 proc. badanych, o blisko 10 proc. mniej niż wcześniej - wynika z ustaleń pracowni IBRiS.

(czytaj więcej)
0

Podatki, o których mogłeś nie słyszeć. Jak nie narobić sobie długów z niewiedzy?

O tym, że nie warto „zadzierać” z Urzędem Skarbowym chyba nikogo nie# trzeba przekonywać. Ale Ty śpisz spokojnie, bo regularnie i rzetelnie składasz deklaracje podatkowe, a potem dbasz, by w terminie uiścić ewentualną niedopłatę podatku. Tymczasem są takie podatki, o których możesz nawet nie wiedzieć, że dotyczą także Ciebie! Właśnie wyprawiłeś przyjęcie weselne i goście obdarowali Cię gotówką? Możliwe, że nawet 20% tej kwoty powinno powędrować do fiskusa. Kupiłeś używany samochód? Jeśli w ciągu dwóch tygodni nie odprowadzisz podatku, stajesz się podejrzany o popełnienie przestępstwa albo wykroczenia skarbowego, za co grozi kara w wysokości od 1/10 do dwudziestokrotności minimalnego wynagrodzenia, czyli w bieżącym roku od 280 zł do 56 tys. zł! Gdy nie wywiążesz się z podatkowych obowiązków, dodatkowo rośnie dług z powodu naliczanych odsetek. Konsekwencje powstania zaległości są więc niebagatelne, tymczasem wiele osób nawet nie jest świadomych, że takie zaległości posiada. Tego rodzaju zobowiązania, kiedy nagle zostaną ujawnione, są ogromnym ciosem, którego nasz budżet może nie udźwignąć, a to już prosta droga do utraty płynności finansowej i uwikłania się w długi. Przeczytaj, co warto wiedzieć o kilku mniej popularnych podatkach, aby uniknąć „przypadkowego” zadłużenia w Urzędzie Skarbowym.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Wzroku. Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami

14 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który w# tym roku koncentruje się wokół tematu #LoveYourEyes.

(czytaj więcej)
0

Kawa jak lek przeciwnadciśnieniowy. Jaką ilość kawy można wypić jednego dnia?

Regularne picie 1-3 filiżanek kawy dziennie nie tylko nie# zwiększa ryzyka rozwoju nadciśnienia, ale może je nawet zmniejszać. Badania ostatnich lat pokazały, że w kawie są obecne związki, które „naśladują” działanie niektórych leków hipotensyjnych.

(czytaj więcej)