Dziś mamy 28 stycznia 2023, sobota, imieniny obchodzą:
10 listopada 2022

Teren pod plac zabaw przejęty. Jaki jest kolejny etap?

fot. UG w Białych Błotach

fot. UG w Białych Błotach

Umowę w formie aktu notarialnego o nieodpłatnym przekazaniu terenu na rzecz# Gminy Białe Błota, wójt Dariusz Fundator zawarł z bydgoskim Oddziałem Terenowym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Przekazana przez KOWR działka o powierzchni ok. 3 tys. mkw., której wartość oszacowano na 126 tys. zł, zlokalizowana jest w centrum miejscowości Ciele przy ul. Osiedle, w pobliżu Środowiskowego Domu Samopomocy „Małgosia”. Na przejętej przez gminę działce powstanie plac zabaw z urządzeniami rekreacyjnymi. Wyposażenie placu  zostanie sfinansowane z funduszu sołeckiego. Sąsiadujący ze Środowiskowym Domem „Małgosia” teren będący dotąd w zasobach KOWR- u zyska więc na atrakcyjności, umożliwiając wypoczynek, zabawę i rekreację.

To kolejna transakcja Gminy Białe Błota, która realizując swoje zadania inwestycyjne, w nieodpłatnej formie przejmuje tereny zarządzane przez Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Dwie działki przekazane gminie pod koniec 2020 r., o łącznej powierzchni ponad 7,5 ha i wartości 232,5 tys. zł umożliwiły gminie rozbudowę ujęcia i stacji uzdatniania wody w Cielu.

Gmina Jest również w trakcie finalizowania procedury nieodpłatnego przejęcia od KOWR kolejnej działki- tym razem w Kruszynie Krajeńskim, przy ul. Białobłockiej. Na terenie, który docelowo również ma zostać włączony do zasobów gminnych nieruchomości przewidziano budowę świetlicy wiejskiej, razem z placem rekreacyjno- sportowym.

Materiał: UG w Białych Błotach

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

„Należy nieustanie patrzeć w przyszłość”. Rozmowa z Tomaszem Rudnym

16 maja w wieku 66 lat zmarła Regina Osińska, długoletnia# dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Z tego względu pzani burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora SCK.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)