Dziś mamy 28 stycznia 2023, sobota, imieniny obchodzą:
25 listopada 2022

Uczniowie "Poznają Polskę". To była wspaniała przygoda!

fot. pow.

fot. pow.

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kotomierzu na wycieczce w ramach programu "Poznaj Polskę".

W poniedziałek 7 listopada br. uczniowie klasy 2 i 3a wybrali się na dwudniową wycieczkę realizowaną w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę".

Pokonaliśmy autokarem łącznie 500 km zatrzymując się w takich miejscowościach jak: Wdzydze Kiszewskie, Bytów, Płotów, Gdańsk i Gdynia.
Dzieci miały okazję zwiedzić:
- Kaszubski Park Etnograficzny im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich;
- Zamek krzyżacki w Bytowie;
- Muzeum Szkoły Polskiej w Płotowie;
- Centrum Nauki EXPERYMENT w Gdyni;
- Ośrodek Kultury Morskiej w Gdańsku.

Oprócz zwiedzania i uczestniczenia w ciekawych warsztatach regionalnych uczniowie wybrali się na wieczorny spacer po Starym Mieście w Gdańsku. Niesamowitym przeżyciem dla większości uczestników był pierwszy nocleg poza domem. Wszyscy spisali się na medal. To była wspaniała przygoda!

Materiał E. Adamczyk-Cękała

Źródło: Gmina Dobrcz

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

„Należy nieustanie patrzeć w przyszłość”. Rozmowa z Tomaszem Rudnym

16 maja w wieku 66 lat zmarła Regina Osińska, długoletnia# dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Z tego względu pzani burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora SCK.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)