Dziś mamy 31 maja 2023, środa, imieniny obchodzą:
06 maja 2022

Uderzył w barierki i zgubił ładunek. Jeden pas został zablokowany

fot. arch

fot. arch

Wczoraj (5 maja) samochód ciężarowy uderzył w barierki gubiąc ładunek. Zdarzenie miało# miejsce na S5, w kierunku na Gdańsk.

O 18:45 Kierowca ciężarówki jadąc w kierunku Gdańska, na wysokości miejscowości Osówiec (gmina Sicienko) przy 65. km zjechał na barierki, w rezultacie uszkadzając naczepę.

Z ustaleń przekazanych przez kom. Lidię Kowalską z Zespołu Prasowego KWP Bydgoszcz wynika, że kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał z drogi. 

Jak przekazał nam oficer prasowy KM PSP Bydgoszcz st. kpt. Karol Smarz, w wyniku zdarzenia z ciężarówki wyciekał olej napędowy. Konieczna była interwencja dwóch zastępów straży pożarnej: Jeden z OSP Kruszyn i jeden JRG nr 4 oraz dwa zastępy Grupy Ratownictwa Chemicznego i Ekologicznego z JRG nr 2. Konieczne było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, powstrzymanie dalszego wycieku paliwa oraz jego przepompowanie. Na czas działań jeden pas ruchu był zamknięty.

Kierowca zgubił swój ładunek, który wysypał się na szosie. Właściciel filmy przewozowej, do której należała ciężarówka, osobiście dopilnował, aby ładunek został zebrany i zabezpieczony.

Jak poinformowała kom. Lidia Kowalska, kierowca samochodu ciężarowego został ukarany mandatem. Zdarzenie zostało zaliczone do kolizji i nikomu nic się nie stało.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

"Witajcie w naszej gminie". Nowi mieszkańcy otrzymali pakiety powitalne

Pakiety powitalne "Witaj w naszej gminie" trafiły do naszych nowych Mieszkańców.

(czytaj więcej)
0

Dodatki do emerytur i rent w górę. Ile wyniosła waloryzacja w tym roku?

Co roku 1 marca ZUS przeprowadza waloryzację świadczeń. #Podwyżką objęte są również dodatki i świadczenia pieniężne, które w tym roku wzrosną o 14,8 proc. Najpopularniejszy z nich dodatek pielęgnacyjny będzie wynosił 294,39 zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)