Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
06 maja 2022

Uderzył w barierki i zgubił ładunek. Jeden pas został zablokowany

fot. arch

fot. arch

Wczoraj (5 maja) samochód ciężarowy uderzył w barierki gubiąc ładunek. Zdarzenie miało# miejsce na S5, w kierunku na Gdańsk.

O 18:45 Kierowca ciężarówki jadąc w kierunku Gdańska, na wysokości miejscowości Osówiec (gmina Sicienko) przy 65. km zjechał na barierki, w rezultacie uszkadzając naczepę.

Z ustaleń przekazanych przez kom. Lidię Kowalską z Zespołu Prasowego KWP Bydgoszcz wynika, że kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego zjechał z drogi. 

Jak przekazał nam oficer prasowy KM PSP Bydgoszcz st. kpt. Karol Smarz, w wyniku zdarzenia z ciężarówki wyciekał olej napędowy. Konieczna była interwencja dwóch zastępów straży pożarnej: Jeden z OSP Kruszyn i jeden JRG nr 4 oraz dwa zastępy Grupy Ratownictwa Chemicznego i Ekologicznego z JRG nr 2. Konieczne było zabezpieczenie miejsca zdarzenia, powstrzymanie dalszego wycieku paliwa oraz jego przepompowanie. Na czas działań jeden pas ruchu był zamknięty.

Kierowca zgubił swój ładunek, który wysypał się na szosie. Właściciel filmy przewozowej, do której należała ciężarówka, osobiście dopilnował, aby ładunek został zebrany i zabezpieczony.

Jak poinformowała kom. Lidia Kowalska, kierowca samochodu ciężarowego został ukarany mandatem. Zdarzenie zostało zaliczone do kolizji i nikomu nic się nie stało.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Małżeństwa i rozwody na Kujawach i Pomorzu. GUS podał dane

W województwie kujawsko-pomorskim w# 2021 r. w porównaniu z 2020 r. zwiększyła się liczba zawartych małżeństw (o 11,7%).

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)