Dziś mamy 16 września 2021, czwartek, imieniny obchodzą:
11 sierpnia 2021

Unia zna rywali. Z kim zmierzą się w nowym sezonie

fot. archiwum

fot. archiwum

Piłkarze soleckiej Unii znają już rywali, z którymi zmierzą się# w rozgrywkach czwartej ligi. Na początku 7 sierpnia Unia jedzie na gościnny występ do Mogilna z miejscową Pogonią!

Zespół trenera Jakuba Grzelczaka jest gotowy na zmagania ligowe. Oto kluby, z którymi Unia zmierzy się w nadchodzącym sezonie: KS Chełminianka Chełmno, KS Legia Chełmża, BKS Sparta Brodnica, lech-rypin.pl, KS Wda Świecie, LKS Start Pruszcz, MLKS Unia Gniewkowo, Notecianka Pakość, Sportis Social Football Club, Włocłavia Szlachta Kujaw Włocławek, Lider Włocławek, Pogoń Mogilno, Orlęta Aleksandrów Kujawski, KS Pomorzanin Toruń, Chemik Moderator Bydgoszcz, Budowlany KS Bydgoszcz, MGKS Kujawianka Izbica Kujawska.
Unia rozegrała już sparingi. 17 lipca solecczanie zremisowali 2:2 z Unią Janikowo. W konkursie rzutów karnych wygrał Solec Kuj. 21 lipca Unia uległa 1:4 LKS Start Pruszcz. Gola zdobył Krzysztof Szal. Natomiast 24 lipca Unia przegrała 1:3 z Elaną Toruń. Warto odnotować obronę przez Mateusza Skowrońskiego w 43’ rzutu karnego!
Przed sezonem Unia się wzmocniła. Do zespołu dołączył pomocnik – Japończyk Masato Hayashi, który grał w zespołach Mustang Ostaszewo, KS Pomorzanin Toruń oraz w klubach w Japonii. Do drużyny Unii dołączył również Mikołaj Góralski, który wcześniej reprezentował barwy klubów: Pomorzanin Toruń i Elana Toruń.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Budowlany raj i transportowa trauma. Niektórzy żałują założenia firmy

W budownictwie żaden z prezesów czy właścicieli firm nie żałuje, że# prowadzi tego typu biznes. Wśród firm transportowych aż 6 na 10 szefów czy właścicieli zarzeka się, że kolejny raz nie uruchomiłoby przedsiębiorstwa specjalizującego się w usługach przewozowych. Przyczyny niechęci do nowego startu w tej samej branży są różne. Przedstawiciele handlu i przemysłu wspominają przede wszystkim o wymagających warunkach wysokiej konkurencyjności. Usługodawcy narzekają na kapitałochłonność i podobnie jak przedsiębiorcy transportowi rozważają prowadzenie działalności poza granicami kraju – wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie Rejestru Dłużników BIG InfoMonitor.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Alkoholowego Zespołu Płodowego. Co należy o nim wiedzieć?

Światowy Dzień FAS (Alkoholowy Zespół Płodowy) obchodzony jest# 9 września i rozpoczyna się punktualnie o godzinie 9:09 od 1999 roku, kiedy to w Auckland w Nowej Zelandii, o godzinie 9.09 zabrzmiały dzwony w Kościele Metodystów. Powtarzające się dziewiątki w dacie i godzinie mają symboliczną wymowę: 9 miesięcy ciąży bez alkoholu.

(czytaj więcej)
0

Co 5. Polak choruje na otyłość. Konsekwencje niewidoczne gołym okiem

Z badań wynika, że niemal 60% dorosłych Polaków waży za# dużo, a odsetek ten w ciągu ostatnich 10 lat wzrósł o 13%. Otyłość ma 21%, a nadwagę 38% mieszkańców naszego kraju. Choroba ta generuje około 200 powikłań, ale mówiąc o skutkach jej występowania należy też wspomnieć o konsekwencjach ekonomicznych. Z raportu Fundacji Republikańskiej ”Otyłość epidemią XXI wieku” wynika, że koszty bezpośrednie otyłości (świadczenia zdrowotne i koszty leków, stosowanych głównie w terapii powikłań otyłości, a także programy profilaktyczne), stanowią około 5 mld złotych rocznie. Koszty pośrednie, choć trudne do oszacowania (wynikające z absencji w pracy, utraconych podatków lub dochodów) wynoszą około 10 mld zł rocznie.

(czytaj więcej)
0

Wesela coraz droższe. Młoda para wydaje średnio 40 tysięcy złotych

Koszt organizacji przyjęcia ślubnego w Polsce rośnie z# roku na rok. Ile kosztuje wesele? Jak wynika z danych Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych średni wydatek na imprezę dla 100 do 150 osób to od 50 do 80 tysięcy złotych. Wartość rynku ślubnego oscyluje w graniach 7 miliardów złotych, a w kopertach nowożeńcy dostają rocznie 2,5-3 miliardów złotych. Wspomniane kwoty to mediana, a najbogatsze pary w Polsce potrafią wydać nawet kilkaset tysięcy złotych na wymarzone przyjęcie ślubne.

(czytaj więcej)