Dziś mamy 28 stycznia 2023, sobota, imieniny obchodzą:
11 grudnia 2022

Uroczyste przekazanie grantów. Rozdano 241 laptopów

fot. Urząd Gminy Sicienko

fot. Urząd Gminy Sicienko

W dniu 9 grudnia 2022 r. w Szkole Podstawowej im. Mikołaja # Kopernika w Sicienku odbyło się uroczyste przekazanie komputerów, zakupionych w związku z otrzymanym przez Gminę Sicienko dofinansowaniem w ramach Konkursu Grantowego Cyfrowa Gmina - Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – „Granty PPGR.”

Wójt Gminy Sicienko Piotr Chudzyński oraz zaproszeni goście: Minister Łukasz Schreiber, Wicewojewoda Kujawsko-Pomorski Radosław Kempinski przekazali na ręce dzieci i młodzieży zakupiony sprzęt komputerowy.

Gmina Sicienko wnioskowała o przyznanie środków na podstawie wniosków (oświadczeń) złożonych przez rodziców bądź opiekunów prawnych uczniów lub pełnoletnich uczniów szkół średnich, zamieszkałych w miejscowościach, w których funkcjonowało zlikwidowane Państwowe Przedsiębiorstwo Gospodarki Rolnej, oraz których krewni w linii prostej (tj. rodzice, dziadkowie, pradziadkowie/opiekun prawny) pracowali w zlikwidowanym PPGR.

Gmina Sicienko otrzymała grant w kwocie 602 tys. 500 zł. Łącznie do dzieci i młodzieży z terenu gminy Sicienko trafiło 241 laptopów wraz z akcesoriami. Mamy nadzieję, że przekazany sprzęt stanie się dla uczniów oknem na świat, narzędziem nie tylko do rozrywki, ale głównie do zdobywania wiedzy.

Projekt realizowany jest ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014 – 2020, działanie REACT-EU. Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19.

Uroczyste wręczenie laptopów było okazją aby zaprezentować nowo powstałą szopkę Pana Przemysława Kozłowskiego. Nasz lokalny artysta stworzył szopkę z 33 tysięcy zapałek, a praca nad nią trwała cztery miesiące.

Materiał: Urząd Gminy Sicienko

 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

„Należy nieustanie patrzeć w przyszłość”. Rozmowa z Tomaszem Rudnym

16 maja w wieku 66 lat zmarła Regina Osińska, długoletnia# dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Z tego względu pzani burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora SCK.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)