Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
17 czerwca 2022

Wejście na plaże za 1 zł. Uczniowie będą mieli zaniżone cenniki

fot. UG w Dobrczu

fot. UG w Dobrczu

Na mocy podpisanego 14 czerwca porozumienia pomiędzy Gminą Dobrcz a #Zarządem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Bydgoszczy dzieci w wieku od 7 do 15 lat, które mieszkają na terenie naszej gminy będą mogły korzystać z wejścia na plażę w Borównie za opłatą w wysokości jednej złotówki.

Warunkiem korzystania z ww. ulgi jest okazanie podczas zakupu biletu wstępu ważnego dokumentu, potwierdzającego zamieszkanie na terenie Gminy Dobrcz np. legitymacji szkolnej.

W celu zapewnienia bezpieczeństwa i odpowiednich warunków sanitarnych osobom kąpiącym się oraz dołożenia wszelkich starań aby zapewnić mieszkańcom gminy i turystom dostęp do miejsc spełniających stosowne wymagania, Wójt Gminy Dobrcz zawiadamia, że na stronie internetowej został udostępniony Serwis Kąpieliskowy. W serwisie są przedstawione m.in. informacje dotyczące aktualnych aktów prawnych, organizacji kąpielisk oraz raportów i badań. Obecnie na terenie powiatu bydgoskiego funkcjonują dwa zarejestrowane kąpieliska: w Borównie w gminie Dobrcz i w Koronowie - Pieczyskach w gminie Koronowo.

Materiał: UG w Dobrczu

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Małżeństwa i rozwody na Kujawach i Pomorzu. GUS podał dane

W województwie kujawsko-pomorskim w# 2021 r. w porównaniu z 2020 r. zwiększyła się liczba zawartych małżeństw (o 11,7%).

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)