Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
15 czerwca 2022

Wręczono pieniądze dla LGD. Dofinansowania pójdą na nowe projekty

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

fot. Szymon Zdziebło/tarantoga.pl

20 Lokalnych Grup Działania otrzymało wczoraj (14 czerwca) umowy na# otrzymanie dofinansowania projektów w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wręczył je wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

Lokalne Grupy Działania (LGD) środki otrzymane w ramach poddziałania „Wsparcie przygotowawcze” przeznaczą na przygotowanie Lokalnej Strategii Rozwoju (LSR) na lata 2023-2027. Każde stowarzyszenie otrzymało na ten cel 74 tysiące złotych. Dzięki otrzymanym funduszom będą mogli organizować szkolenia, warsztaty i aktywizację dla lokalnych społeczności, aby wspólnie wypracować wdrożenie LSR w nowym okresie programowania. Łączna kwota przyznanego dofinansowania wynosi 1 milion 480 tysięcy złotych.

Pełna lista dofinansowań Lokalnych Grup Działania znajduje się w poniższym PDF do pobrania.

Lokalna Strategia Rozwoju (LSR) to dokument, który stanowi podstawę do działań podejmowanych przez Lokalną Grupę Działania (LGD) w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Są w nim wskazane są kierunki rozwoju obszaru objętego LSR, wyznaczone na podstawie diagnozy danego obszaru i identyfikacji lokalnych potrzeb.

LGD to 28 partnerstw, tworzonych przez mieszkańców, organizacje pozarządowe i samorządy. Swoje inicjatywy aktywizujące mieszkańców realizują z udziałem środków europejskich, przekazanych im dzięki instrumentowi ,,Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność” (RLKS). Jesteśmy jedynym polskim regionem, który zastosował instrument RLKS zarówno na terenach wiejskich, jak i w miastach.

W ramach RLKS Lokalne Grupy Działania dysponują środkami z:

  • Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich,
  • Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
  • Programu Operacyjnego Rybactwo i Morze.

Materiał: Beata Krzemińska – rzecznik prasowy UMWKP

Oceń artykuł: 0 0
Pliki do pobrania
lista.pdf

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Małżeństwa i rozwody na Kujawach i Pomorzu. GUS podał dane

W województwie kujawsko-pomorskim w# 2021 r. w porównaniu z 2020 r. zwiększyła się liczba zawartych małżeństw (o 11,7%).

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)