Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
09 maja 2022

Wyrzucił psa z auta i odjechał. Na sumieniu miał „coś”jeszcze

fot. policja.gov.pl

fot. policja.gov.pl

Postawa świadka i działania koronowskich policjantów# doprowadziły do przedstawienia zarzutów mężczyźnie, który wyrzucił psa z auta, po czym odjechał. Okazało się również, że kierował samochodem mimo sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Zainteresowanie sytuacją i reakcja na nią ze strony świadka były początkiem sprawy związanej z porzuceniem psa. Wszystko wydarzyło się wczoraj (08.05.2022) rano w Koronowie. Tuż po 9.00 do dyżurnego komisariatu zadzwoniła kobieta, która było świadkiem nagannego zachowania kierowcy opla. Z jej relacji wynikało, że mężczyzna zatrzymał auto na ulicy Letniskowej, po czym wyrzucił z niego psa i odjechał z piskiem opon. Pies przez moment biegł za pojazdem.

Na miejsce zostali skierowani dzielnicowi z koronowskiego komisariatu, którzy zaopiekowali się psem i wezwali na miejsce lekarza weterynarii, który zbadał zwierzę. Na szczęście nie stwierdził u niego żadnych obrażeń. W rezultacie mały mieszaniec trafił do schroniska, a kryminalni zajęli się ustalaniem sprawcy tego czynu. W ten sposób dotarli do kierowcy opla zafiry, którym okazał się 30-letni mieszkaniec gminy Koronowo. W chwili zatrzymania był pod wpływem alkoholu. Ponadto okazało się, że ma czynny sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, a mimo to kierował autem.

Mężczyzna odpowie za znęcanie się nad zwierzęciem poprzez wyrzucenie go z samochodu, a także za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów. 30-latek przyznał się do winy i poddał dobrowolnie karze zaproponowanej przez prokuratora- za oba czyny łącznie roku i dwóch miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności oraz 10 lat zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. W odrębnym postępowaniu odpowie również za jazdę pod wpływem alkoholu.

Gratulacje za godną naśladowania postawę należą się mieszkance Koronowa, która widząc opisaną sytuację nie pozostała obojętna i zareagowała zawiadamiając o tym policję.

Materiał: kom. Lidia Kowalska - Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Małżeństwa i rozwody na Kujawach i Pomorzu. GUS podał dane

W województwie kujawsko-pomorskim w# 2021 r. w porównaniu z 2020 r. zwiększyła się liczba zawartych małżeństw (o 11,7%).

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)