Dziś mamy 7 grudnia 2022, środa, imieniny obchodzą:
28 września 2022

Z Zakopanego na Hel. Ojciec chorego dziecka zatrzymał się w Solcu

fot. Soleckie Centrum Kultury

fot. Soleckie Centrum Kultury

Do Soleckiego Centrum Kultury zawitał Tomasz Szcześniewski – ojciec #chorej Zosi, dla której ruszył w pieszą podróż z Zakopanego na Hel, aby uzbierać pieniądze na niezbędne leki.

Jest to akcja charytatywna dla Zosi Szcześniewskiej, której przewodzi Tata dziewczynki Tomasz Szcześniewski oraz pomysłodawca całego wydarzenia Karol Zdrojewski. Wojownicy, bo tak trzeba ich nazwać, podjęli się wyzwania – 50-dniowego marszu od Zakopanego, aż po Hel, zbierając przy tym środki na najdroższy lek świata. 26 września zawędrowali do Solca Kujawskiego.

Ekipa została ugoszczona w Soleckim Centrum Kultury, gdzie otrzymali od SCK gadżety, które można wylicytować na profilu Pieszo po zdrowie. Od Zakopanego, aż po Hel dla Zosi walczącej z SMA. Wierzymy, że zdrowie i życie dziewczynki nie jest Wam obojętne, dlatego zachęcamy również do wsparcia zbiórki na stronie siepomaga.

Pamiętajcie, że razem możemy więcej, a dobro płynące z nieznanych dłoni mnoży się podwójnie. Jeżeli chcecie poznać więcej szczegółów oraz posłuchać rozmowy z uczestnikami wyzwania, która miała miejsce 26 września w SCK można go odsłuchać tutaj.

Materiał: Soleckie Centrum Kultury/red.

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

„Należy nieustanie patrzeć w przyszłość”. Rozmowa z Tomaszem Rudnym

16 maja w wieku 66 lat zmarła Regina Osińska, długoletnia# dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Z tego względu pzani burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora SCK.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)