Dziś mamy 27 czerwca 2022, poniedziałek, imieniny obchodzą:
09 maja 2022

Złodzieje rowerów wpadli w ręce patrolu. Usłyszeli już zarzuty

fot. KWP w Bydgoszczy

fot. KWP w Bydgoszczy

Patrol z bydgoskich Wyżyn zatrzymał# 21 i 19-latka podejrzanych o kradzieże. Mężczyźni wpadli kilka godzin po kradzieży. Wcześniej ukradli rower z osiedla mieszkalnego. Jeden z zatrzymanych miał przy sobie metaamfetaminę. Policjanci przedstawili im kilka zarzutów związanych z kradzieżami jednośladów. Funkcjonariusze odzyskali dwa rowery. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

W piątek (6.05.2022) nad ranem dyżurny z bydgoskich Wyżyn otrzymał informację o kradzieży na terenie zamkniętego osiedla mieszkalnego przy ulicy Dąbrowa w Bydgoszczy. Na miejsce został skierowany patrol. Tam mundurowi zastali ochroniarza, który opowiedział o zdarzeniu.

Z jego relacji wynikało, że w nocy dwóch młodych mężczyzn weszło na teren osiedla i w jednym z budynków ukradło rower, przerzucając go przez płot. Policjanci ustalili z monitoringu rysopis sprawców. Następnie zaczęli sprawdzać okoliczne ulice.

Na ulicy Glinki w Bydgoszczy, na terenie zamkniętego osiedla, patrol zauważył dwóch mężczyzn, których rysopis odpowiadał sprawcom kradzieży. Funkcjonariusze natychmiast ich skontrolowali. W trakcie legitymowania 21 i 19-latek zaczęli zmieniać wersję na temat tego co robią na osiedlu. Po chwili obaj przyznali się do nocnej kradzieży roweru. Dodatkowo policjanci znaleźli przy 19-latku porcję metaamfetaminy. Mężczyźni zostali zatrzymani i dowiezieni do policyjnego aresztu.

Dalej sprawą zajęli się kryminalni z bydgoskich Wyżyn. Funkcjonariusze odzyskali skradziony rower w jednym z mieszkań w centrum miasta. Zatrzymani usłyszeli za to zarzut kradzieży. To jednak nie był koniec.

Śledczy z bydgoskich Wyżyny ustalili, że podejrzani na swoim koncie mają więcej przestępstw. Okazało się, że na początku marca na ulicy Bełzy w Bydgoszczy ukradli rower oraz elektryczną hulajnogę. Natomiast młodszy w połowie kwietnia ukradł dwa rowery z kompleksu mieszkalnego na ulicy Dąbrowa. Funkcjonariusze udowodnili też 21-lakowi przestępstwo zniszczenia mienia.

Obaj zatrzymani, na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, usłyszeli dodatkowe zarzuty. Młodszy usłyszał również zarzut posiadania narkotyków.

Policjanci z bydgoskich Wyżyn namierzyli i odzyskali jeden ze skradzionych rowerów. Jednoślad został odzyskany z lombardu.

Teraz o dalszym losie podejrzanych zadecyduje sąd.

Materiał: kom. Przemysław Słomski - Zespół Prasowy KWP w Bydgoszczy 

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Małżeństwa i rozwody na Kujawach i Pomorzu. GUS podał dane

W województwie kujawsko-pomorskim w# 2021 r. w porównaniu z 2020 r. zwiększyła się liczba zawartych małżeństw (o 11,7%).

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)