Dziś mamy 4 października 2022, wtorek, imieniny obchodzą:
22 września 2022

Zostanie rozbudowana łączność światłowodowa. Podpisano umowę

fot. UG w Białych Błotach

fot. UG w Białych Błotach

Nexera zamierza rozbudować sieć# szerokopasmowej łączności światłowodowej.

Taką deklarację zawarto w liście intencyjnym, który operator specjalizujący się w budowie sieci światłowodowych szerokopasmowego internetu, podpisał 21 września z Dariuszem Fundatorem, wójtem gminy Białe Błota. Podpis pod listem złożył w imieniu operatora Rafał Lepczyński, regionalny kierownik projektu. W spotkaniu, które zwieńczyło podpisanie listu intencyjnego uczestniczyli również zastępca wójta Paweł Zuehlke i Beata Wilk, kierownik referatu gospodarki przestrzennej i nieruchomości – biura nadzoru projektów w urzędzie gminy Białe Błota.

W liście intencyjnym Nexera zadeklarowała, że wybuduje na terenie gminy nowoczesną, szerokopasmową sieć światłowodową, planując na realizację przedsięwzięcia co najmniej 1,5 mln zł.

W liście intencyjnym czytamy również, że planowane inwestycje Nexera, przyczyniając się do dalszego rozwoju gospodarczego gminy, umożliwią mieszkańcom korzystanie z rozwiniętych i najnowocześniejszych usług takich jak: e- administracja, cyfrowe techniki edukacji, zdalna praca i nauka oraz dostęp do serwisów VoD i telewizji internetowej, który zagwarantuje sieć o wysokiej prędkości transmisji danych.

Pierwsze inwestycje związane z budową sieci na terenie gminy Nexera chce rozpocząć w lutym 2023 r. – co podkreśliła w podpisanym z gminą dokumencie.

Nexera jest pierwszym w Polsce wyłącznie hurtowym operatorem telekomunikacyjnym o dużej skali działania. Wybudowaną przez siebie sieć o dużej przepustowości (min. 100 Mb/s) udostępnia operatorom detalicznym, którzy korzystając z infrastruktury  firmy oferują swoje usługi, m.in. internet i telewizję cyfrową. Do tej pory Nexera wybudowała swoją sieć w czterech regionach centralnej i północno – wschodniej Polski. Przy  jej rozbudowie operator skorzystał z programu operacyjnego „Polska Cyfrowa”. Inwestując na terenie gminy Białe Błota Nexera nie wyklucza sięgnięcia po dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych, w tym programów unijnych dedykowanych rozwojowi innowacyjności oraz walki z cyfrowym wykluczeniem.

Materiał: UG w Białych Błotach

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Marek Bagrowski – maratończyk, ogrodnik i nie tylko. Kim on jest?

W naszej gminie mieszka wielu ciekawych ludzi z pasją. Jedną z takich osób jest z pewnością Pan Marek Bagrowski.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)