Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:
22 września 2022

Zostanie rozbudowana łączność światłowodowa. Podpisano umowę

fot. UG w Białych Błotach

fot. UG w Białych Błotach

Nexera zamierza rozbudować sieć# szerokopasmowej łączności światłowodowej.

Taką deklarację zawarto w liście intencyjnym, który operator specjalizujący się w budowie sieci światłowodowych szerokopasmowego internetu, podpisał 21 września z Dariuszem Fundatorem, wójtem gminy Białe Błota. Podpis pod listem złożył w imieniu operatora Rafał Lepczyński, regionalny kierownik projektu. W spotkaniu, które zwieńczyło podpisanie listu intencyjnego uczestniczyli również zastępca wójta Paweł Zuehlke i Beata Wilk, kierownik referatu gospodarki przestrzennej i nieruchomości – biura nadzoru projektów w urzędzie gminy Białe Błota.

W liście intencyjnym Nexera zadeklarowała, że wybuduje na terenie gminy nowoczesną, szerokopasmową sieć światłowodową, planując na realizację przedsięwzięcia co najmniej 1,5 mln zł.

W liście intencyjnym czytamy również, że planowane inwestycje Nexera, przyczyniając się do dalszego rozwoju gospodarczego gminy, umożliwią mieszkańcom korzystanie z rozwiniętych i najnowocześniejszych usług takich jak: e- administracja, cyfrowe techniki edukacji, zdalna praca i nauka oraz dostęp do serwisów VoD i telewizji internetowej, który zagwarantuje sieć o wysokiej prędkości transmisji danych.

Pierwsze inwestycje związane z budową sieci na terenie gminy Nexera chce rozpocząć w lutym 2023 r. – co podkreśliła w podpisanym z gminą dokumencie.

Nexera jest pierwszym w Polsce wyłącznie hurtowym operatorem telekomunikacyjnym o dużej skali działania. Wybudowaną przez siebie sieć o dużej przepustowości (min. 100 Mb/s) udostępnia operatorom detalicznym, którzy korzystając z infrastruktury  firmy oferują swoje usługi, m.in. internet i telewizję cyfrową. Do tej pory Nexera wybudowała swoją sieć w czterech regionach centralnej i północno – wschodniej Polski. Przy  jej rozbudowie operator skorzystał z programu operacyjnego „Polska Cyfrowa”. Inwestując na terenie gminy Białe Błota Nexera nie wyklucza sięgnięcia po dofinansowanie ze źródeł zewnętrznych, w tym programów unijnych dedykowanych rozwojowi innowacyjności oraz walki z cyfrowym wykluczeniem.

Materiał: UG w Białych Błotach

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Wzrost płacy minimalnej w dwóch etapach. Ile wyniesie podwyżka?

W przyszłym roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie w dwóch etapach. Od 1 stycznia płaca minimalna wynosić ma 4242 zł, a od 1 lipca – 4300 zł.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)