Dziś mamy 19 marca 2025, środa, imieniny obchodzą:
29 lipca 2024

"Bezpieczny rower" - podsumowanie działań. Drogi powiatu bydgoskiego

fot. KMP Bydgoszcz

fot. KMP Bydgoszcz

Bydgoscy policjanci przeprowadzili działania „Bezpieczny rower” ukierunkowane# na bezpieczeństwo tej grupy niechronionych uczestników ruchu drogowego, a także pod kątem ujawniania rowerów pochodzących z kradzieży. Rowerzyści oraz piesi są spośród wszystkich użytkowników dróg najbardziej narażeni na uszczerbek na zdrowiu czy nawet utratę życia podczas wypadku drogowego.

Wczoraj (28.07.2024) na terenie naszego powiatu zrealizowane zostały całodniowe działania „Bezpieczny rower”. W ramach akcji funkcjonariusze ruchu drogowego pełnili służbę głównie w rejonach skrzyżowań, przejść dla pieszych i przejazdów dla rowerów oraz w innych newralgicznych miejscach.

Policjanci reagowali przede wszystkim na wykroczenia popełniane przez kierujących wobec rowerzystów, a także samych rowerzystów, były to między innymi jazda wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych oraz niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej.

Celem realizowanych działań była poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego jakimi są użytkownicy jednośladów oraz zmniejszenie liczby wypadków z ich udziałem. Policjanci ujawnili łącznie 42 wykroczenia – 30 popełnionych przez cyklistów oraz 12 wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami wobec rowerzystów.

Ponadto, policjanci ruchu drogowego oraz z komisariatów na ternie miasta i powiatu kontrolowali jednoślady pod kątem ich pochodzenia - czy nie figurują w policyjnych systemach informatycznych jako utracone w wyniku kradzieży. Nie ujawnili nieprawidłowości.

Po raz kolejny apelujemy do rowerzystów o zachowanie szczególnej uwagi w rejonach skrzyżowań i przejazdów dla rowerów. Cykliści powinni mieć świadomość, że w dużej mierze, to od ich zachowania na drodze zależy własne bezpieczeństwo.

Pamiętajmy, że niechronieni uczestnicy ruchu drogowego często bywają bez szans na przeżycie w zderzeniu z pojazdem. Chwila nieuwagi może kosztować życie innej osoby!

Materiał: KMP Bydgoszcz

Oceń artykuł: 36 37

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Mama 4 plus. Od marca wzrost wysokości świadczenia

Na koniec 2024 roku w całym kraju# „matczyną emeryturę” z ZUS-u pobierało 59,6 tys. osób, a w województwie kujawsko-pomorskim – ponad 4,1 tys. Maksymalna wysokość tego świadczenia odpowiada gwarantowanej minimalnej kwocie emerytury, która od marca wynosi 1878,91 zł brutto

(czytaj więcej)
0

Planowana likwidacja zakładu. Rynek pracy w regionie czeka załamanie?

Z inicjatywy marszałka Piotra #Całbeckiego zarząd województwa wnosi dziś (17 marca) pod obrady sejmiku projekt stanowiska, apelującego do władz państwa o podjęcie natychmiastowych działań na rzecz uratowania przed likwidacją należącego do firmy Qemetica Soda Polska zakładu chemicznego w Janikowie w powiecie inowrocławskim. Zagrożonych zwolnieniami grupowymi jest kilkuset pracowników fabryki sody, a być może także kilka tysięcy zatrudnionych w przedsiębiorstwach kooperujących, co oznaczałoby załamanie rynku pracy w tym rejonie.

(czytaj więcej)
0

To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.

(czytaj więcej)
0

Przesunięcia finansowe w budżecie. Budowa nowej świetlicy w Jarużynie

Wójt Osielska uważa, że póki nie zostaną zakończone #prace związane z wymianą pokrycia dachowego na budynku świetlicy w Jarużynie, nie można dysponować pieniędzmi zaoszczędzonymi w przetargu.

(czytaj więcej)