Dziś mamy 7 grudnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

Aktualności

14 listopada 2022 0

Uroczysta akademia w szkole. Uczniowie przygotowali specjalny program

Narodowe Święto Niepodległości to dla wszystkich Polaków szczególne święto. Jest ono okazją, aby przypomnieć, że nasza Ojczyzna po wielu latach niewoli znów stała się wolnym państwem.

(czytaj więcej)
14 listopada 2022 0

IV Klasyczny Przejazd Pamięci. Chętnych do świętowania nie brakowało

11 listopada uczciliśmy dla nas już w tradycyjny sposób poprzez# IV Klasyczny Przejazd Pamięci. Zmotoryzowanych chętnych do wspólnego świętowania niepodległości nie zabrakło, co można zobaczyć na zdjęciach poniżej. Pojawiły się bardzo różne pojazdy, zarówno na dwóch i czterech kołach.

(czytaj więcej)
14 listopada 2022 0

Strażacy wezwani na akcję. Płonął samochód osobowy

11 listopada o godzinie 20:09 strażacy z OSP Wtelno zostali #zadysponowani razem z OSP KSRG Gościeradz do pożaru samochodu osobowego na ulicy Morzewieckiej w Tryszczynie.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Gala Okręgowej Inspekcji Pracy w Urzędzie Wojewódzkim

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wziął 9 listopada udział w# gali podsumowującej konkursy i programy prewencyjne Państwowej Inspekcji Pracy w 2022 roku.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 1

„Chcemy normalnie żyć, pracować i płacić podatki”. Konflikt mieszkańców z gminą

Od kilkunastu lat trwa konflikt między członkami Wspólnoty #Mieszkaniowej „Samociążek 7 – Szkoła” a gminą Koronowo. Sprawę rozstrzygnie sąd.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Wybudują trzy ulice. Wnioski mieszkańców wysłuchano

Białobłocki samorząd planuje, że w ciągu najbliższych dwóch lat# ulice: Bursztynowa, Kamienna i Kredowa w Murowańcu otrzymają utwardzone nawierzchnie. O inwestycjach zdecydowała białobłocka Rada Gminy, przychylając się do wniosków mieszkańców tej wsi.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

„Lampy świecą się niepotrzebnie”. Zwrócono uwagę na zużycie energii

W dobie dbałości o zużycie energii gmina Osielsko zamierza poczynić pewne# oszczędności. Na początek planuje się likwidację starych lamp w sołectwie Niwy-Wilcze.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

„To jest dla gminy zadaniem priorytetowym”. Remont będzie na 2023

Tak zapewnia burmistrz Koronowa, a sprawa dotyczy remontu świetlicy wiejskiej w# Tryszczynie. Inwestycja zaplanowana jest na wiosnę przyszłego roku.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

„Projekt przebudowy drogi jest w trakcie uzgodnień”. Czy będzie rondo?

Koronowski samorząd prowadzi rozmowy z przedstawicielami# Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Bydgoszczy w sprawie przebudowy drogi krajowej nr 56. W pierwszej kolejności chodzi o budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Kotomierskiej oraz Jana Pawła II w Koronowie. Na razie przygotowywany jest projekt przebudowy drogi.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Upór policjantki pomógł uratować życie. Odnaleziono niedoszłego samobójcę

Zaciętość policjantki z Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji# Bydgoszcz-Śródmieście doprowadziła do ustalenia miejsca pobytu zaginionej. Wcześniej kobieta wyszła z domu z zamiarem odebrania sobie życia. Trafiła już pod opiekę lekarzy.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Pijany rowerzysta wpadł w ręce policjanta. Dużo za to zapłacił

Bydgoszczanin otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych za# kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości. 48-latek rowerem miejskim jechał całą szerokością jezdni. Na tę sytuację najechał, w czasie wolnym od służby, policjant z fordońskiego komisariatu, który powstrzymał rowerzystę od dalszej jazdy.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Teren pod plac zabaw przejęty. Jaki jest kolejny etap?

Umowę w formie aktu notarialnego o nieodpłatnym przekazaniu terenu na rzecz# Gminy Białe Błota, wójt Dariusz Fundator zawarł z bydgoskim Oddziałem Terenowym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Podpisano kolejne umowy. Gmina otrzymała ponad 153 tys. zł

8 listopada w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w# Toruniu Wójt Gminy Dobrcz Andrzej Berdych wraz ze Skarbnik Gminy Dobrcz Joanną Ratkowską podpisali umowę na wykonanie operacji pn. „Budowa i modernizacja placów zabaw w Magdalence i Nekli”.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Narada dyrektorów gminnych placówek edukacyjnych. Wystąpiły dzieci

8 listopada odbyła się narada dyrektorów gminnych placówek edukacyjnych, w# której uczestniczył także Zastępca Wójta Gminy Dobrcz Sebastian Horodecki oraz przedstawiciele Urzędu Gminy w Dobrczu.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Pokaż, jak świętujesz 11 listopada – konkurs na relację z celebracji

W ramach akcji ,,Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego organizuje konkurs na relację z celebrowania Narodowego Święta Niepodległości.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Biesiada Patriotyczna w GCKiB. Co zaplanowano?

13 listopada 2022 roku o godz. 15:00 odbędzie się# Biesiada Patriotyczna w Siedzibie Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Sicienku (ul. Bydgoska).

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Wizyta zerówek w komisariacie policji. Poznały kulisy działania służb

W poniedziałek i wtorek (7-8 listopada) Komisariat Policji w Koronowie odwiedziły dzieci z# grup 0 ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koronowie. Podczas wizyty dzieci zwiedziły pomieszczenia komisariatu oraz zapoznały się ze specyfiką pracy policjantów.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Młodzi druhowie mieli spotkanie. Szukali nieprzytomnego... misia

7 listopada odbyło się kolejne spotkanie pożarniczej drużyny młodzieżowej z jednostki OSP Wudzyn.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Zdarzenie drogowe na DK10. Zderzyły się dwa samochody

Wczoraj po godzinie 16:40 dostaliśmy informacje o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na 280 km DK10.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Spotkanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Kiedy się odbędzie?

14 listopada odbędzie się spotkanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, które# odbędzie się około godz. 17:00 w Remizie OSP KSRG Koronowo.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Samopodpalenie 19-latka. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia

19-letni mieszkaniec powiatu bydgoskiego podpalił się w# pobliżu stacji paliw przy ul. Kujawskiej w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

370 tys. zł za naukę pływania. Dzieci z 60 gmin na tym korzystają

Ponad 5,5 tysiąca dzieci w naszym regionie ma szansę nauczyć się #pływać dzięki lekcjom realizowanym w ramach marszałkowskiego programu Umiem Pływać. W tym roku dofinansowanie samorządu województwa na ten cel wyniosło 370 tysięcy złotych.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Wydarzenia na 11 listopada. Całe województwo będzie świętować

Zbliża się Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy dzień, kiedy wszyscy, we wspólnym gronie, dumnie będziemy# dumnie celebrować kolejną rocznicę wolnej Polski. Zapraszamy do udziału w licznych uroczystościach patriotycznych, koncertach i warsztatach. Ponadto w naszym województwie udało się połączyć tradycyjne obchody niepodległościowe z rodzinnymi spotkaniami przy stole zastawionym daniami z gęsiny. Już w piątek rusza Festiwal Gęsiny w Przysieku (powiat toruński).

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Jeszcze można składać wnioski na 300 plus. Czas do 30 listopada

Świadczenie 300 plus z programu „Dobry Start” przyznano dla #niemal 4,5 mln uczniów. Na konta rodziców i opiekunów trafiło ponad 1,3 mld zł. W województwie kujawsko-pomorskim ZUS wypłacił 72,3 mln zł na prawie 241 tys. dzieci. Termin na złożenie wniosku o 300 plus upływa 30 listopada.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Przekazano życzenia dla terapeutów. Świętowano Dzień Terapii Zajęciowej

Sylwia Rutkowska, Barbara Olkiewicz – terapeuci ze# Środowiskowego Domu Samopomocy, Izabela Górska i Anna Fałek – z Warsztatu Terapii Zajęciowej otrzymały listy gratulacyjne i upominki z okazji Dnia Terapii Zajęciowej wręczone przez kierownictwo urzędu podczas spotkania w ratuszu.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Niedzielne zawody w Koronowie. Siatkarki ze Spartakusa w IV lidze!

W minioną niedzielę dziewczęta trenujące w KS Spartakus Koronowo rozegrały u siebie na# parkiecie hali MGOSiR 5. kolejkę ligi wojewódzkiej. W lidze młodziczek KPZPS gra 21 zespołów podzielonych na 7 lig po 3 zespoły. Gościliśmy reprezentacje KS Pałac Bydgoszcz II oraz NTS Trójka Nakło.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Przyznano nagrody za osiągnięcia sportowe. Kto został wyróżniony?

Na wniosek burmistrza Koronowa Patryka Mikołajewskiego po zaopiniowaniu przez# Radę Sportu Powiatu Bydgoskiego, Zarząd Powiatu Bydgoskiego przyznał zawodnikom, trenerom nagrody oraz wyróżnienia za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Morsy rozpoczęły sezon. Zaczynają aktywnie świętować niepodległość

Grupa Koronowskie Morsy już rozpoczęły sezon i przygotowuje się do# aktywnego świętowania niepodległości oraz zachęca do udziału i współpracy a także do regularnego morsowania.

(czytaj więcej)
0

„Należy nieustanie patrzeć w przyszłość”. Rozmowa z Tomaszem Rudnym

16 maja w wieku 66 lat zmarła Regina Osińska, długoletnia# dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Z tego względu pzani burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora SCK.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)