Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Aktualności

15 września 2023 0

Będą ulgi na przejazdy. Od kiedy będzie można skorzystać?

Na ostatniej sesji Rada Miejska w Koronowie, podjęła# uchwałę w której wyrażono zgodę na udzielenie Miastu Bydgoszcz „dotacji celowej na pokrycie kosztów korzystania przez mieszkańców Gminy Koronowo z niektórych ulg, w środkach publicznego transportu zbiorowego w Bydgoszczy”.Dzięki temu mieszkańcy gminy Koronowo będą mogli korzystać z tańszych dojazdów w Bydgoszczy czyli z tzw. Karty Metropolitalnej.

(czytaj więcej)
15 września 2023 0

Zmiany w parafii. Rafał Muzolf został nowym proboszczem

Biskup ordynariusz Krzysztof Włodarczyk mianował #ks. dr. Rafała Muzolfa, dotychczasowego wikariusza parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Bydgoszczy, proboszczem parafii pw. Matki Boskiej Bolesnej w Cielu.

(czytaj więcej)
08 września 2023 0

Nowoczesny sprzęt dla policjantów. Uroczyste przekazanie urządzeń

Komisariat Policji w Koronowie wzbogacił się o 5 nowoczesnych# urządzeń w tym dwa procesowe Alcosensory i trzy Dragery 5000 do prowadzenia badań przesiewowych. Wszystko dzięki uprzejmości władz samorządowych Gmin Koronowo, Dobrcz i Sicienko, które po raz kolejny doposażyły koronowską jednostkę Policji.

(czytaj więcej)
05 września 2023 0

Podwójne święto nauczycieli. Awansowało 12 nauczycieli

Rezultatem sierpniowych egzaminów na nauczyciela mianowanego jest awans aż 12 nauczycieli.

(czytaj więcej)
29 sierpnia 2023 0

Zapraszamy na Potańcówkę. Pokaz świetlno – muzyczny fontanny

W najbliższą sobotę, 2 września zapraszamy na Potańcówkę!

(czytaj więcej)
29 sierpnia 2023 0

Remont mostu w Samociążku. Wyznaczono alternatywny przejazd

W związku z realizowanym przez Zarząd #Dróg Powiatowych w Bydgoszczy remontem mostu położonego w pasie drogowym drogi powiatowej nr 1525C w miejscowości Samociążek, Gmina Koronowo informuje o możliwości skorzystania z alternatywnego przejazdu.

(czytaj więcej)
29 sierpnia 2023 0

Środki na subkoncie ZUS. Kto i kiedy może je dziedziczyć?

W razie rozwodu, unieważnienia małżeństwa albo śmierci osoby, dla której ZUS #prowadzi subkonto, zgromadzone na nim środki są dzielone i wypłacane osobom uprawnionym. Nie zawsze jednak rodzina zmarłego ma do nich prawo.

(czytaj więcej)
29 sierpnia 2023 1

Prowadził łódź mając prawie 3 promile. Grożą mu dwa lata

Bydgoscy „wodniacy”, patrolując Zalew Koronowski, #zatrzymali nietrzeźwego sternika łodzi motorowej. Podczas kontroli wydmuchał prawie 3 promile. Odpowie za przestępstwo zagrożone karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
29 sierpnia 2023 0

Gminne dożynki za nami. Wręczono odznaczenia, wyróżnieni i medale

W niedzielę, 27 sierpnia 2023 r. w Koronowie odbyły się Dożynki Gminne.

(czytaj więcej)
29 sierpnia 2023 0

Namierzyli kolejnych poszukiwanych. Jeden to 32-letni mieszkaniec Koronowa

Dzięki policjantom z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji #Osób KWP w Bydgoszczy kolejni dwaj poszukiwani już nie cieszą się wolnością. Obaj lekceważyli sądowe wyroki, dlatego zostały wydane za nimi listy gończe. Za kratami spędzą po kilka miesięcy.

(czytaj więcej)
28 sierpnia 2023 0

Projekt targowiska w Koronowie. Co zaplanowano?

Mieszkańcy, w szczególności Mieszkańcy ulic Witosa i Wąskotorowej! Rusza projekt targowiska w Koronowie!

(czytaj więcej)
28 sierpnia 2023 0

Pojechali na interwencje domową. Znaleźli narkotyki ukryte w pralce

Koronowscy policjanci otrzymali zgłoszenie# dotyczące trudnej sytuacji rodzinnej. Przyniosła ona jednak nieoczekiwany obrót i za kratki trafiły dwie osoby mające związek z narkotykami. Wobec jednej z nich prokurator zastosował policyjny dozór. Kluczowe znaczenie w sprawie miała determinacja patrolu dzielnicowych.

(czytaj więcej)
28 sierpnia 2023 0

Podziękowali za tegoroczne plony. Deszczowe dożynki w Sicienku

– A po burzy spokój i... wychodzi słońce – otwierając tegoroczne dożynki w Sicienku wójt Piotr Chudzyński sparafrazował tekst utworu Budki Suflera. Burza, która przeszła nad wsią nie przeszkodziła we wspaniałej imprezie.

(czytaj więcej)
25 lipca 2023 0

Wyśmienite ciasta i pyszna grochówka. Piknik rodzinny w Gądeczu

Dnia 19.07.2023 roku w Środowiskowym Domu Samopomocy w Gądeczu odbył się XVI Piknik Rodzinny.

(czytaj więcej)
25 lipca 2023 0

Jest umowa na boisko. Przewidywany koszt budowy to blisko 200 tys. zł

Marzeniem wielu mieszkańców Borówna jest powstanie sportowego boiska w ich miejscowości.

(czytaj więcej)
25 lipca 2023 0

Gminny Konkurs ogrodniczy. Spotkanie z laureatami

Wczoraj tj. 11.07.2023 r. Wójt #Gminy Dobrcz Andrzej Berdych wraz z Zastępcą Sebastianem Horodeckim wręczyli nagrody laureatom konkursu „Najpiękniejszy ogród w gminie Dobrcz 2023”.

(czytaj więcej)
25 lipca 2023 0

Pani Irena świętowała setne urodziny. Mieszkanka Stronna otrzymała medal

Irena Radecka ze Stronna (gmina Dobrcz)# dołączyła do grona stuletnich mieszkańców naszego regionu, uhonorowanych marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis, świadków odradzającej się ojczyzny. Medal jubilatce w imieniu marszałka Piotra Całbeckiego wręczył (10 lipca) radny województwa Tadeusz Pogoda.

(czytaj więcej)
25 lipca 2023 1

Czy kamery poprawią bezpieczeństwo? Mieszkańcy nie czują się bezpiecznie

Mieszkańcy Osówca nie czują się bezpiecznie i dlatego# zaapelowali o zainstalowanie monitoringu. Na ten cel nie zaplanowano jednak pieniędzy w budżecie samorządu Sicienka.

(czytaj więcej)
25 lipca 2023 0

Piknik nad jeziorem w Wierzchucinku. Już w najbliższy weekend

Zapraszamy na kolejne letnie wydarzenie w Gminie Sicienko, czyli...# Piknik nad jeziorem w Wierzchucinku.

(czytaj więcej)
24 lipca 2023 2

Nocne dachowanie samochodu. Na miejscu policja z psami tropiącymi

W nocy dachował samochód osobowy. Na miejsce# wezwano strażaków, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz policję z psami tropiącymi.

(czytaj więcej)
24 lipca 2023 0

Wielkimi krokami zbliża się Jarmark Cystersk. Serdecznie zapraszamy!

Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Koronowie serdecznie# zaprasza w dniach 29-30 lipca 2023 na tegoroczną XIX edycję Jarmarku Cysterskiego w Koronowie podczas którego odbędzie się inscenizacja Bitwy z Krzyżakami pod Koronowem z 1410r.

(czytaj więcej)
24 lipca 2023 0

Poważny wypadek na DK10. Cztery osoby poszkodowane

Chwile przed godziną 10:00 jeden #zastęp z jednostki OSP Solec Kujawski udał się na 271 Km DK10. Doszło tam do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym, w wyniku czego poszkodowane zostały cztery osoby.

(czytaj więcej)
24 lipca 2023 1

Papierosy i tytoń bez polskich znaków akcyzy. Sprzedawane w centrum Koronowa

Policjanci z bydgoskiej komendy miejskiej zajmujący# się zwalczaniem przestępczości gospodarczej zatrzymali 53-latkę, która wprowadzała do sprzedaży wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy. Zabezpieczyli 19 kilogramów tytoniu oraz 1600 sztuk papierosów. Kobieta usłyszała zarzut z kodeksu karnego skarbowego.

(czytaj więcej)
21 lipca 2023 1

Rozpoznajesz tego mężczyznę? Podejrzany o popełnienie przestępstwa

Policjanci z Komisariatu Policji w Białych Błotach #zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciu. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobie mogącej mieć związek z przestępstwem, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
18 lipca 2023 0

Pożar dwóch aut osobowych. Strażacy wezwani do działań

W ciągu jednej doby na terenie miasta# (Solec Kujawski) doszło do dwóch pożarów samochodów osobowych.

(czytaj więcej)
17 lipca 2023 1

Opłaty za śmieci. W której gminie mieszkańcy płacą najmniej?

Sprawdzamy, jak kształtują się opłaty za odbiór odpadów komunalnych w poszczególnych gminach powiatu bydgoskiego.

(czytaj więcej)
07 lipca 2023 0

Nowoczesne latarki dla policjantów. Oficjalne przekazanie sprzętu

Bardzo dobra współpraca koronowskich policjantów z Nadleśnictwem Różanna zaowocowała przekazaniem środków finansowych w wysokości 2500 złotych na zakup nowoczesnego sprzętu. Tym sposobem na wyposażeniu funkcjonariuszy z Koronowa znalazło się pięć zestawów profesjonalnych latarek.

(czytaj więcej)
0

Wzrost płacy minimalnej w dwóch etapach. Ile wyniesie podwyżka?

W przyszłym roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie w dwóch etapach. Od 1 stycznia płaca minimalna wynosić ma 4242 zł, a od 1 lipca – 4300 zł.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)