Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

Aktualności

23 czerwca 2022 0

Święto Rogala w regionie. Pyszności czekają na gości

25 czerwca mieszkańcy Wudzynka będą# celebrować Święto Rogala na boisku przy świetlicy.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Aplikacja na telefon ratująca życie. Z nią jest bezpieczniej nad wodą

Lato w pełni - spędzającym ten czas nad wodą przypominamy o# zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Zachęcamy do pobrania aplikacji „Ratunek”, która umożliwia precyzyjną lokalizację osoby poszkodowanej i szybką pomoc służb WOPR. Numer alarmowy nad wodą: 601 100 100.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Od lipca rusza nabór wniosków o 300 plus na nowy rok szkolny

Już niebawem, bo od 1 lipca ZUS zacznie przyjmować wnioski o# wsparcie z programu „Dobry start 300 plus” na nowy rok szkolny 2022/2023. Podobnie jak w ubiegłym roku wnioski będą przyjmowane wyłącznie elektronicznie, a pieniądze przekazywane na rachunki bankowe.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Niedługo odbędzie się Dzień Rodziny. Co zostało zaplanowane dla dzieci?

25 czerwca w sołectwie Magdalenka odbędzie się #Dzień Rodziny, podczas którego zaplanowano serię różnorodnych zabaw dla dzieci i rodziców.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

38. piknik seniora w Nadleśnictwie Żołędowo. Wynieśli stamtąd dobre wspomnienia

W poniedziałek 20 czerwca seniorzy z naszej gminy wybrali się na piknik seniora do# Nadleśnictwa Żołędowo. Jest to tradycja, którą zapoczątkowano 38 lat temu.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Dorota Ścigany nowym kierownikiem GOPS. Złożyła śluby przed wójtem

21 czerwca 2022 roku przed wójtem gminy Dobrcz Andrzejem Berdychem uroczyste ślubowanie złożyła Pani# Dorota Ścigany – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrczu.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Propozycja na niedzielne popołudnie: koncert muzyki klasycznej

Już 26 czerwca zapraszamy Państwa na koncert muzyki klasycznej, który# odbędzie się o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej w Strzelcach Górnych.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Rozpoczęcie lata w świetlicy. Wystąpią Agata Pufal i Włodzimierz Heyser

Sołtys Żołędowa wraz z Radą Sołecką i Świetlica zapraszają na Powitanie Lata w# Świetlicy Żołędowo. Startujemy 9 lipca o 16:00. Na scenie wystąpią Agata Pufal I Włodzimierz Heyser. Na przybyłych będzie czekać mnóstwo atrakcji, w tym dmuchańce, bańki, lody, wata cukrowa i popcorn i wiele, wiele innych! Przyjdziecie, będzie fajna zabawa!

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

LGD zorganizowała spotkanie. Omówiono projekt „Działaj Lokalnie”

21 czerwca w świetlicy wiejskiej w Czemlewie# (gmina Dąbrowa Chełmińska) odbyło się szkolenie w ramach programu „Działaj Lokalnie”.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Dwie inwestycje w trakcie realizacji. Około 3.5 mln na kanalizacje i wodociągi

Na terenie gminy Dobrcz są realizowane dwie inwestycje, których rozpoczęcie było# możliwe dzięki dofinansowaniom ze środków zewnętrznych.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

W ramach ochrony środowiska! Budowa fotowoltaiki na dachu zakładu karnego

Na terenie Zakładu Karnego w Koronowie trwa# budowa instalacji fotowoltaicznej.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Służba więzienna spotkała się z Prison Fellowship i Bractwem więziennym

22 czerwca w Zakładzie Karnym w Koronowie odbyło się spotkanie z# przedstawicielem Prison Fellowship oraz przedstawicielami Bractwa Więziennego "Samarytania".

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Zmiany w prawie podatkowym od 1 lipca. Czego można się spodziewać?

Obniżenie stawki PIT z 17 do 12 proc., uwzględnienie składki zdrowotnej w# rozliczeniu niektórych przedsiębiorstw, likwidacja ulgi dla klasy średniej, 30 tys. zł kwoty wolnej od podatku i wyższy próg dochodowy — to tylko niektóre ze zmian, jakie zaczną obowiązywać od 1 lipca w ramach ustawy Niskie Podatki.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

„Bezpieczne wakacje 2022”. Omówiono najważniejsze zadania

Zabezpieczenie wypoczynku letniego m.in. nad wodą oraz# transport zbiorowy to główne tematy dzisiejszej odprawy wojewody Mikołaja Bogdanowicza ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo mieszkańców województwa w czasie wakacyjnego odpoczynku.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

„Kręci ich bezpieczeństwo!” Policja zorganizowała piknik

W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad# wodą” Komisariat Policji w Koronowie wspólnie z włodarzami gminy Dobrcz zorganizowali piknik pod hasłem „Bezpieczne Wakacje 2022” dedykowany dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Dobrcz.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Prawie 700 wykroczeń wobec pieszych w województwie!

Na kujawsko-pomorskich drogach policjanci przeprowadzili 21 czerwca# działania "Bezpieczny Pieszy". Akcja ta na stałe wpisała się w harmonogram pracy policjantów, bo niechronieni uczestnicy ruchu drogowego jakimi są piesi mają najmniejsze szansę w konfrontacji z pojazdami.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Ślubowali „służyć wiernie narodowi...”. 53 nowych policjantów zaczyna szkolenia

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotr Leciejewski przyjął# wczoraj ślubowanie od nowo przyjętych policjantów. W szeregi kujawsko-pomorskiego garnizonu wstąpiło tym razem 53 funkcjonariuszy. Wszyscy już rozpoczęli kurs podstawowy, po zakończeniu którego wrócą do rodzimych jednostek, by służyć na rzecz bezpieczeństwa obywateli.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

5-lecie KAS. Przedstawiciele KM PSP Bydgoszcz złożyli życzenia

21 czerwca 2022 r. odbyła się uroczysta narada z okazji Jubileuszu 5-lecia Krajowej# Administracji Skarbowej z udziałem Dyrekcji Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy, Naczelników Urzędów Skarbowych i Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, a także zaproszonych Gości, z którymi na co dzień współpracuje kujawsko-pomorska KAS.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Jacek Sandomierz oznaczony przez prezydenta. Bez ochrony uratował mężczyznę z pożaru

20 czerwca Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał# odznaczenia państwowe osobom ratującym ludzkie życie i mienie. Wśród odznaczonych Medalem Za Ofiarność i Odwagę znalazł się ogn. Jacek Sandomierz na co dzień pełniący służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2022 0

Koncert w nowowybudowanym GCK. Wystąpi BB Jazz Orkiestra

W Gminnym Centrum Kultury w Białych Błotach orkiestra BB Jazz Orkiestra wystąpi# w nowo wybudowanym budynku GCK przy ul. Gronowej. Koncert pt. „Witajcie Wakacje” rozpoczyna się 26 czerwca o 17:30.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2022 0

Złote blachy dla policjantów. Bydgoscy funkcjonariusze nagrodzeni!

Po raz dwudziesty Koalicja Antypiracka przyznała Złote Blachy – honorowe wyróżnienia dla# policjantów za spektakularne sukcesy w walce z kradzieżą własności intelektualnej. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 21 czerwca w siedzibie Komendy Głównej Policji w Warszawie przy udziale Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Pawła Dobrodzieja. Laureaci odebrali Złote Blachy z rąk Teresy Wierzbowskiej, prezes Stowarzyszenia Sygnał, reprezentującej Koalicję Antypiracką. Przedstawicielom Koalicji towarzyszyła także Karolina Szostak, dziennikarka sportowa, reporterka i prezenterka telewizyjna.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2022 0

Pożar rozsadził komin. Do gaszenia pojechały cztery zastępy straży

20 czerwca wybuch pożaru sadzy rozsadził w# domu jednorodzinnym komin. Na miejscu konieczna była obecność aż 4 zastępów straży pożarnej.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2022 0

Nie utrzymała odległości. Zderzenie volkswagena z oplem

Zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe na trasie DK25 w# miejscowości Stopki. Służby otrzymały zgłoszenie o 15:50. Na miejscu działała straż oraz policja.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2022 0

Karambol na DK 25! Na pomoc wysłano śmigłowiec LPR!

Zderzyły się ze sobą aż 4 samochody osobowe w Gościeradzu. W tym groźnym# zdarzeniu uczestniczyło w sumie 9 osób, w tym dwoje dzieci. Na pomoc wysłano śmigłowiec LPR.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2022 0

Wybuchł pożar samochodu. Ogień rozwinął się na całe auto (ustalenia)

Dzisiaj (22 czerwca) rano doszło do pożaru samochodu osobowego przy ul. Akacjowej we# Wtelnie. Dwa zastępy straży pożarnej pojechały, aby zażegnać zagrożenie.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2022 0

Nocny drift na Starym Rynku. Nagrał go miejski monitoring

W poniedziałek (20 czerwca) około godz. 3:05 pracownik Straży Miejskiej obsługujący# monitoring miejski zauważył samochód marki Honda, który wjechał z ul. Grodzkiej w ul. Mostową w kierunku Starego Rynku. Kiedy kierowca dojechał na Stary Rynek, zaczął jeździć dookoła z dużą prędkością i z poślizgiem. Po chwili odjechał w kierunku ul. Focha. Informacja o zdarzeniu, a także numer rejestracyjny pojazdu zostały przekazane do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2022 0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2022 0

Eliminacje powiatowe mamy za nami. Strażacy dali z siebie 100%

19 czerwca 2022 r. w miejscowości Przyłęki gmina Białe Błota odbyły się# Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze. Rywalizacja odbywała się w kategoriach senior żeńska, senior męska oraz oldboy.

(czytaj więcej)
0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Małżeństwa i rozwody na Kujawach i Pomorzu. GUS podał dane

W województwie kujawsko-pomorskim w# 2021 r. w porównaniu z 2020 r. zwiększyła się liczba zawartych małżeństw (o 11,7%).

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)