Dziś mamy 26 marca 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

Aktualności

01 marca 2023 0

Burmistrz odpowiedział na apel mieszkańców. „Petycja ta nie może być uwzględniona...”

Burmistrz Koronowa nie uwzględnił petycji mieszkańców gminy #Koronowo, którzy domagali się zmiany lokalizacji planowanej budowy wieży telefonii komórkowej w Pieczyskach.

(czytaj więcej)
01 marca 2023 1

Ogromna ilość szkła na DK10. Zderzenie ciągnika z ciężarówką (aktualizacja)

W środę, 1 marca na drodze krajowej w Minikowie doszło do zderzenia ciągnika rolniczego z samochodem ciężarowym. Droga jest zablokowana.

(czytaj więcej)
28 lutego 2023 0

Kadrowe zmiany w komisariacie. Powitano nowego Komendanta

Po blisko pięcioletniej służbie ze stanowiska Komendanta #Komisariatu Policji w Białych Błotach odszedł podkom. Marcin Ćwikliński. Za wzorową współpracę i działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, odchodzącemu komendantowi dziękował Dariusz Fundator, Wójt Gminy Białe Błota.

(czytaj więcej)
28 lutego 2023 0

Nowy sprzęt do pielęgnacji boisk. Zakupiono sprzęt za ponad 35 tys. zł

W dniu 27.02.2023 r. Wójt Gminy Dobrcz# Andrzej Berdych oficjalnie przekazał Prezesowi Gminnego-Ludowego Klubu Sportowego w Dobrczu sprzęt, który posłuży do przygotowania boisk na ligowe rozgrywki piłkarskie.

(czytaj więcej)
28 lutego 2023 0

Mistrzowie Sportu Kujaw i Pomorza. Wyróżnienie dla Maksymiliana

W piątkowe popołudnie (24.02.2023 r.) w #Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy zostały wręczone wyróżnienia dla sportowców, działaczy, mecenasów oraz talentów z województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
28 lutego 2023 0

Zadymienie w piwnicy. Nie było osób poszkodowanych

We wtorek, 21 lutego straż pożarna została wezwana do miejscowości Trzebień. W jednym z tamtejszych domów doszło do pożaru.

(czytaj więcej)
28 lutego 2023 0

Palił się dom, budynek gospodarczy i garaż. Ponad pół miliona zł strat

W miniony poniedziałek, 27 lutego wybuchł pożar przy ulicy Kolejowej #w Nowej Wsi Wielkiej. Starty są ogromne, a strażacy walczyli z jego skutkami przez kilka godzin.

(czytaj więcej)
28 lutego 2023 0

Bliżej rozbudowy ponad 9 km DK25. Rozbudowa trasy Obodowo - Mąkowarsko

Wójt Gminy Sośno wydał decyzję o środowiskowych# uwarunkowaniach (DŚU) dla drogi krajowej nr 25 pomiędzy Obodowem a Mąkowarskiem. Dzięki temu znacząco przybliżamy się do rozpoczęcia realizacji tej inwestycji.

(czytaj więcej)
28 lutego 2023 0

Zaczęło się od narkotyków. A skończyło na nielegalnej broni i amunicji

Działania bydgoskich policjantów zwalczających przestępczość #narkotykową doprowadziły do zatrzymania bydgoszczanina posiadającego znaczną ilość narkotyków oraz jego starszego brata, który na strychu domu miał ponad 1400 sztuk różnego rodzaju amunicji oraz broni. Obaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty.

(czytaj więcej)
28 lutego 2023 0

Podatki bez zmian. Jakie są aktualne stawki?

W tym roku mieszkańcy gminy Nowa Wieś Wielka zapłacą podatki od nieruchomości w takiej samej wysokości jak w roku 2022.

(czytaj więcej)
28 lutego 2023 0

Warsztaty tworzenia świec sojowych. Duże zainteresowanie zajęciami

W dniu 25 lutego 2023 r. w Gminnym ośrodku Kultury w Nowej Wsi Wielkiej odbyły się warsztaty tworzenia dekoracyjnych świec sojowych.

(czytaj więcej)
28 lutego 2023 0

Akademia z okazji Dnia Tradycji Służby Więziennej. Wręczono awanse funkcjonariuszom

Z okazji Dnia Tradycji Służby Więziennej ppłk# Tomasz Korytowski, Dyrektor Zakładu Karnego w Koronowie wręczył funkcjonariuszom awanse na wyższe stopnie służbowe.

(czytaj więcej)
28 lutego 2023 0

Staropolskie zwyczaje na „Ostatkach”. Seniorzy pożegnali karnawał

W poniedziałek, 20 lutego 2023 r. seniorzy z „Klubu Razem Raźniej”# oraz „Klubu Senior +” wraz zaproszonymi seniorami z Zielonki i Zamościa żegnali karnawał.

(czytaj więcej)
27 lutego 2023 0

Rok od wybuchu wojny. Jesteśmy razem solidarni z Ukrainą

Przypomnieli o tym uczniowie i nauczyciele w trzech prowadzonych# przez Gminę Białe Błota szkołach podstawowych, które w rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę, zorganizowały uroczyste spotkania, by wyrazić swoją solidarność z bestialsko zaatakowanym narodem.

(czytaj więcej)
27 lutego 2023 0

Zamieszanie wokół terminu zebrania. Frekwencja zaskoczyła

Sołtys sołectwa Ciele Roman Kowalewski nie chciał komentować# zaistniałej sytuacji, ale wskazał, że Statut sołectwa zobowiązuje go do poinformowania mieszkańców o zebraniu na 7 dni przed jego terminem. I tak też się stało.

(czytaj więcej)
27 lutego 2023 0

Wójt odznaczony. Otrzymał złotą odznakę Ministra Kultury

W sobotę, 25 lutego, podczas 4. Gali Sportu Sicienko 2023, Piotr Chudzyński Wójt Gminy Sicienko został doceniony za działalność na rzecz zabytków w Gminie.

(czytaj więcej)
27 lutego 2023 0

Uroczyste otwarcie strzelnicy pneumatycznej. Dla szkolenia funkcjonariuszy i młodzieży

Przy koronowskiej jednostce penitencjarnej powstała strzelnica# pneumatyczna, która będzie wykorzystywana do szkolenia funkcjonariuszy i młodzieży. Uroczyste otwarcie strzelnicy odbyło się z udziałem Kajetana Rajskiego, Pełnomocnika Dyrektora Generalnego Służby Więziennej do spraw edukacji prawnej i proobronnej młodzieży.

(czytaj więcej)
27 lutego 2023 0

Prawie 2000 nowych lamp z ponad 3 mln dofinansowaniem! Gdzie będzie wymiana?

Trwa realizacja inwestycji pn. „Modernizacja oświetlenia# ulicznego na terenie Gminy Koronowo”. W ramach inwestycji istniejące lampy wymieniane są na energooszczędne typu LED- łącznie zostanie wymienionych 1 984 szt.

(czytaj więcej)
27 lutego 2023 0

Ważny dzień w karierze strażaków. Pozytywnie zdali szkolenie

Dzisiejszy dzień ( 27.02.2023 r.) stał się jednym z ważniejszych dni w karierze ochotnika dla dwóch strażaków z OSP Białe Błota.

(czytaj więcej)
27 lutego 2023 0

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny. Sukces trzecioklasistów

Sukces trzecioklasistów Szkoły Podstawowej w Strzelcach Górnych w Międzynarodowym Konkursie W listopadzie 2022 r.

(czytaj więcej)
27 lutego 2023 0

II Turniej Strażaków OSP w Halowej Piłce Nożnej. OSP Wtelno zwycięzcą

W drugiej edycji Turnieju rozgrywanego na halach sportowych Szkoła Podstawowa im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach udział wzięło aż 14 zespołów.

(czytaj więcej)
27 lutego 2023 0

4. Gala Sportu Sicienko za nami. Wręczono puchary i nagrody

W sobotę, 25 lutego w Szkole Podstawowej w Sicienku zorganizowano kolejną Galę Sportu. Była to czwarta edycja tej popularnej imprezy.

(czytaj więcej)
24 lutego 2023 0

Rada głosowała zgodnie. Sprawdzamy, co działo się na ostatniej sesji

W środę 22 lutego miała miejsce 73. sesja Rady Miejskiej w #Koronowie. Głosowanie przebiegło wyjątkowo sprawnie bez większych „przepychanek”. W wolnych wnioskach podjęto kwestie przebudowy świetlicy w Tryszczynie, jadłodajni w Koronowie, przebudowy mostu w Samociążku oraz zameldowania w Morzewcu.

(czytaj więcej)
24 lutego 2023 0

Stan przygotowania zadań na sieci dróg krajowych. Gdzie zaplanowano prace?

Poza inwestycjami z Rządowego Programu Budowy Dróg #Krajowych i Programu budowy 100 obwodnic nieustannie przygotowujemy, a następnie realizujemy, szereg zadań mających na celu modernizację dróg i poprawę bezpieczeństwa. Poniżej prezentujemy stan przygotowań zadań na sieci, których realizację planujemy w najbliższych latach.

(czytaj więcej)
24 lutego 2023 0

Zwrot VAT za gaz ziemny. Można składać wnioski o refundację kosztów

Zwrot podatku VAT naliczonego w rachunkach za gaz ziemny# w 2023 r. dla gospodarstw domowych przewiduje ustawa o szczególnej ochronie odbiorców paliw gazowych. Zwrotu VAT za wyższą cenę gazu nie otrzymają jednak wszyscy, ponieważ w tym przypadku decydują kryteria dochodowe. Weryfikacją składanych wniosków od mieszkańców oraz wydawaniem decyzji kwalifikującej do zwrotu podatku VAT odbiorcom, zajmują się samorządy. Referat Ochrony Środowiska Urzędu Gminy Białe Błota do 15 lutego przyjął łącznie osiem takich wniosków.

(czytaj więcej)
24 lutego 2023 0

Rozbudowa oświetlenia ulicznego. Jednym z tematów zebrania wiejskiego

Sezon zebrań wiejskich w sołectwach Gminy Białe# Błota rozpoczęty. Podczas spotkania z Radą Sołecką i mieszkańcami Kruszyna Krajeńskiego zainteresowanie budził m.in. temat inwestycji w rozbudowę oświetlenia ulicznego. W zebraniu sołeckim uczestniczył Dariusz Fundator, Wójt Gminy Białe Błota. Na zaproszenie Sołtys Kruszyna Krajeńskiego odpowiedzieli również radni Rady Gminy: Maria Wolsztyńska, Aleksandra Lubońska i Krzysztof Kocikowski. Uczestnikom spotkania przekazano informacje o pracach, prowadzonych w ramach V etapu budowy i oświetlenia na terenie gminy.

(czytaj więcej)
24 lutego 2023 0

Przedszkole tak, ale jakie? Temat, który zdominował ostatnią sesję

Większość czasu nadzwyczajnej sesji białobłockiej gminnej rady zdominowała dyskusja nad planowaną budową przedszkola przy ulicy Kościelnej w Cielu.

(czytaj więcej)
24 lutego 2023 0

Piłkarki ręczne z Dobrcza w finale województwa. Gratulujemy!

Wielkiej rzeczy dokonała reprezentacja piłkarek ręcznych Zespołu #Szkolno-Przedszkolnego w Dobrczu, która w ramach rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej uzyskała awans do ścisłego finału zawodów wojewódzkich .

(czytaj więcej)
0

"Witajcie w naszej gminie". Nowi mieszkańcy otrzymali pakiety powitalne

Pakiety powitalne "Witaj w naszej gminie" trafiły do naszych nowych Mieszkańców.

(czytaj więcej)
0

Dodatki do emerytur i rent w górę. Ile wyniosła waloryzacja w tym roku?

Co roku 1 marca ZUS przeprowadza waloryzację świadczeń. #Podwyżką objęte są również dodatki i świadczenia pieniężne, które w tym roku wzrosną o 14,8 proc. Najpopularniejszy z nich dodatek pielęgnacyjny będzie wynosił 294,39 zł.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)
0

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”. Obchodzony od 2011 roku

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. #Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

(czytaj więcej)