Dziś mamy 7 grudnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

Sport

29 listopada 2022 0

Halowe Mistrzostwa Województwa. Zdobyli wiele medali

ULKS Zryw Dobrcz pozyskał środki finansowe w wysokości 10 tys.zł w ramach Programu Prewencyjnego Dobrcz Drużyna PZU.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Niedzielne zawody w Koronowie. Siatkarki ze Spartakusa w IV lidze!

W minioną niedzielę dziewczęta trenujące w KS Spartakus Koronowo rozegrały u siebie na# parkiecie hali MGOSiR 5. kolejkę ligi wojewódzkiej. W lidze młodziczek KPZPS gra 21 zespołów podzielonych na 7 lig po 3 zespoły. Gościliśmy reprezentacje KS Pałac Bydgoszcz II oraz NTS Trójka Nakło.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Przyznano nagrody za osiągnięcia sportowe. Kto został wyróżniony?

Na wniosek burmistrza Koronowa Patryka Mikołajewskiego po zaopiniowaniu przez# Radę Sportu Powiatu Bydgoskiego, Zarząd Powiatu Bydgoskiego przyznał zawodnikom, trenerom nagrody oraz wyróżnienia za osiągnięcia w dziedzinie kultury fizycznej i sportu.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Nagrodzono sportowców. Jakie mieli osiągnięcia?

08 listopada w sali konferencyjnej Urzędu Wojewódzkiego w# Bydgoszczy Starosta Bydgoski Wojciech Porzych oraz Wicestarosta Zbigniew Łuczak dokonali uroczystego wręczenia nagród i wyróżnień dla sportowców i trenerów z terenu powiatu bydgoskiego za rok 2021.

(czytaj więcej)
08 listopada 2022 0

Yamabushi z sukcesami. Przynieśli 13 medali

5 listopada 2022 r. w bydgoskiej Artego arenie obyła się kolejna edycja zawodów# Karate WKF – „BUSHI-DO CUP”. W zawodach udział wzięło 630 zawodników (blisko 900 osobokonkurencji) z 44 Klubów Karate.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Szkolne Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w tenisie stołowym

Od 2 do 3 listopada w Solcu Kujawskim rozegrano #Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt i chłopców w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach wzięły udział drużyny z Łochowa, Białych Błot oraz Solca Kujawskiego. Tytuły mistrzowskie oraz awans do ćwierćfinałów wojewódzkich w trzech kategoriach wywalczyły drużyny z Solca Kujawskiego, zaś w jednej z Łochowa. Oto szczegółowe klasyfikacje poszczególnych kategorii:

(czytaj więcej)
03 listopada 2022 0

Zawisza kontra Olimpia. Młodzicy wywalczyli remis

We Wtelnie młodzicy z Olimpii zagrali na Zawiszę Bydgoszcz. Walka była zacięta, okupiona remisem.

(czytaj więcej)
03 listopada 2022 0

UKS Top zdobył dwie ważne wygrane. Pokonali Gostycyn i Chełmno

W ostatni weekend października br. UKS Top rozegrał dwa ważne mecze ligowe oraz# wzięli udział w drugim w bieżącym sezonie Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym w kategorii juniorów.

(czytaj więcej)
28 października 2022 0

Jesienny Turniej Minisiatkówki w Koronowie. Jaki klub zwyciężył?

W minioną niedzielę w koronowskiej hali# MGOSiR odbył się Jesienny Turniej Minisiatkówki dziewcząt w kategorii dwójek zorganizowany przez KS Spartakus Koronowo. W turnieju zagrało 36 zespołów (tj. około 100 dziewczynek) z województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
27 października 2022 0

Marek Bagrowski na pierwszym miejscu Aktywnego Września!

Dużym osiągnięciem może pochwalić mieszkaniec naszej gminy, zajmując# 1 miejsce podczas rywalizacji aktywny wrzesień w konkurencji „bieganie” z wynikiem 1510,07 km, w której uczestniczyło 634 zawodników z całej Polski.

(czytaj więcej)
27 października 2022 0

Młodzi szachiści na zawodach w Łubiance. Kiedy następny turniej?

Aleksandra Gierlicka - uczennica klasy IV B oraz# Oliwier Rzemek i Juliusz Wiśniewski - uczniowie klasy VIII B reprezentowali Szkołę Podstawową w Dąbrowie Chełmińskiej podczas turnieju szachowego w Łubiance. Osiągnięty sukces to owoc pracy koła szachowego, które aktualnie prowadzi Pan Adam Marolewski.

(czytaj więcej)
21 października 2022 0

Marta Babaczyk na 3. miejscu. Dostała trofeum podczas Aktywnego Września

Dużym osiągnięciem może pochwalić się# Marta Babaczyk. Mieszkanka gminy Dąbrowa Chełmińska zajęła 3 miejsce podczas rywalizacji „Aktywny Wrzesień” w konkurencji „Nordic Walking”, w której uczestniczyło 408 zawodniczek z całej Polski. W swojej klasyfikacji wiekowej Marta Babaczyk uplasowała się na pierwszym miejscu z wynikiem 571,34 km.

(czytaj więcej)
20 października 2022 0

Nowy trener dla młodych piłkarzy. Rocznik 2013/14 szkoli Weronika Helińska

Dzieci z rocznika 2013/2014 mają nowego trenera, Weronikę Helińską. We wtorki i czwartki dzieci uczestniczą w treningach i rozwijają się piłkarsko.

(czytaj więcej)
20 października 2022 0

240 osób pobiegło ulicami. II Bieg Papieski w Przyłękach

Ponad 240 osób wzięło udział w II Biegu Papieskim w Przyłękach. Wszyscy zebrani ruszyli spod plebanii parafii Wniebowzięcia NMP.

(czytaj więcej)
20 października 2022 0

Eko, sportowo, na wesoło. Dzieci odbyły projekt Ekoaktywni

Uczniowie trzecich i czwartych klas szkół podstawowych z terenu gminy Dobrcz we wtorek 18.10.2022 r. wzięli udział w projekcie pn. „Ekoaktywni”.

(czytaj więcej)
19 października 2022 0

VIII Spartakiada Przedszkolaka w MGOSiR. Dzieci wkroczyły na boisko

VIII Spartakiada Przedszkolaka już za nami! Organizatorami tego radosnego dnia był MGOSiR Koronowo oraz Gmina Koronowo.

(czytaj więcej)
19 października 2022 0

Kamionki zdeklasowane. Spektakularne zwycięstwo Gryfa Sicienko

Trampkarze z klubu Gryf Sicienko się nie zatrzymują. Tym razem zwyciężyli na wyjeździe, deklasując Kamionkę Kamień Krajeński.

(czytaj więcej)
19 października 2022 0

Orliki z żakami na wyjazdach. Zagrały kilka meczy

Młodzież z klubu WKS Olimpia Wtelno zagrała# mnóstwo meczów w #miniony weekend.

(czytaj więcej)
19 października 2022 0

Wyrównany pojedynek KS Wisły z Gryfem Sicienko. Kto zwyciężył?

Piłkarze z KS Wisła Strzelce Górne gościli podczas turnieju II Ligi Wojewódzkiej. W Kusowie młodzicy zagrali mecz, a pojedynek był zażarty.

(czytaj więcej)
18 października 2022 0

Mistrzostwa Województwa w Dobrczu. ZRYW z pierwszą lokatą

16 października odbyły się Mistrzostwa Województwa Kujawsko Pomorskiego w# Dobrczu. ULKS „ZRYW” Dobrcz zdobył podium w każdej kategorii.

(czytaj więcej)
12 października 2022 0

Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w piłce nożnej. Solec objął pierwsze miejsce

07.10.2022r. na boisku piłkarskim „Gryf” Sicienko odbyły się# Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w piłce nożnej chłopców roczników 2010 i młodsi w ramach Igrzysk Dzieci.

(czytaj więcej)
12 października 2022 0

Wbiegli na podium. Uczniowie wzięli udział w Biegu Papieskim

W piątek 7.10.2022 r. w Serocku (gmina Pruszcz) odbyły się już XIV Biegi Papieskie. W zawodach brali udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koronowie.

(czytaj więcej)
11 października 2022 0

Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej. O zwycięstwo walczyła młodzież szkolna

Na stadionie sportowym w Sicienku odbyły się Mistrzostwa Gminy Sicienko w Piłce Nożnej Chłopców – Igrzyska Młodzieży Szkolnej i Igrzyska Dzieci.

(czytaj więcej)
05 października 2022 0

35. bieg od Dąbrowy do Ostromecka. Wystartowało prawie 300 sportostów

W dniach od 1 do 2 października odbywał się 35. bieg uliczny z Dąbrowy Chełmińskiej do Ostromecka i II Drovex Duathlon MTB.

(czytaj więcej)
28 września 2022 0

Olimpia kontra Victoria. Którzy trampkarze okazali się lepsi?

Trampkarze z kategorii C2 spotkali się na# murawie. Tym razem pojedynkowali się piłkarze z# WKS Olimpii Wtelno i Victorii Koronowo. Mecz okazał się wyrównany. Ostateczny wynik wynosił 2:2. Gra była dynamiczna i wiele akcji mogło przechylić szalę zwycięstwa na jedną bądź drugą stronę.

(czytaj więcej)
28 września 2022 0

Rowerowa gmina. Solec zajął trzecie miejsce w Rowerowej stolicy Polski

Solec Kujawski zajął trzecie miejsce w# rywalizacji o tytuł Rowerowej stolicy Polski w grupie gmin należących do Metropolii Bydgoszcz w kategorii na najbardziej rowerową gminę. Solecczanie przejechali łącznie 51099 km.

(czytaj więcej)
28 września 2022 0

VI Wielki Mecz Charytatywny. Zastępca wójta stanął na boisku

W niedzielę 25.09.2022 r. na stadionie przy ul. Sielskiej 12a w# bydgoskim Fordonie po raz kolejny drużyny Samorządowców z Metropolii Bydgoszcz oraz Dziennikarzy lokalnych mediów rywalizowały na piłkarskim boisku, grając na rzecz dotkniętych przez los dzieci.

(czytaj więcej)
27 września 2022 0

Pojechali 10 km przez soleckie ścieżki. Odbył się Solecki Rajd Rowerowy

W pogodne czwartkowe popołudnie 22 września 2022 r. w# Solcu Kujawskim odbyła się trzecia edycja Soleckiego Rajdu Rowerowego z okazji Światowego Dnia bez Samochodu, zorganizowanego przez Uczniowski Klub Sportowy „Top”.

(czytaj więcej)
0

„Należy nieustanie patrzeć w przyszłość”. Rozmowa z Tomaszem Rudnym

16 maja w wieku 66 lat zmarła Regina Osińska, długoletnia# dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Z tego względu pzani burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora SCK.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)