Dziś mamy 7 lutego 2023, wtorek, imieniny obchodzą:

Materiały Partnera

18 lipca 2022 0

Pilotażowy program „Aktywny samorząd” w 2022 roku – informacja dla mieszkańców Powiatu Bydgoskiego Z

Powiat Bydgoski po raz kolejny realizuje pilotażowy program ,,Aktywny samorząd” ze# środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, obejmujący wsparciem osoby niepełnosprawne.

(czytaj więcej)
1 kwietnia 2022 0

Pilotażowy program „Aktywny samorząd” w 2022 roku – informacja dla mieszkańców Powiatu Bydgoskiego Z

Powiat Bydgoski po raz kolejny realizuje pilotażowy program ,,Aktywny samorząd”# ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, obejmujący wsparciem osoby niepełnosprawne.

(czytaj więcej)
0

„Należy nieustanie patrzeć w przyszłość”. Rozmowa z Tomaszem Rudnym

16 maja w wieku 66 lat zmarła Regina Osińska, długoletnia# dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Z tego względu pzani burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora SCK.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)