Dziś mamy 17 lipca 2024, środa, imieniny obchodzą:

Ostatnie pożegnanie

14 czerwca 2024 0

Żegnamy majora Stosława Kowalskiego. Cześć Jego pamięci

Ze smutkiem żegnamy majora Stosława Kowalskiego, jednego z ostatnich weteranów# II wojny światowej, uczestnika bitwy o Monte Cassino, urodzonego w Toruniu żołnierza, bohatera i patriotę. Do końca całym sercem był oddany Polsce.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2024 0

Nie żyje ks. Maciej Chmielewski. Służył w Dąbrówce Nowej

Po długiej i ciężkiej chorobie, 3 czerwca wieczorem zmarł ks. Maciej Chmielewski, proboszcz #parafii św. Jakuba Mniejszego Apostoła w Dąbrówce Nowej i egzorcysta diecezji bydgoskiej.

(czytaj więcej)
11 marca 2024 0

Zmarł nagle nauczyciel. Zostawił wiele wspomnień

Z ogromnym bólem i smutkiem zawiadamiamy, że nagle, dziś w nocy zmarł nasz# wieloletni Nauczyciel BOGUSŁAW PAWŁOWSKI. Żegnamy naszego Kolegę i Przyjaciela.

(czytaj więcej)
11 marca 2024 0

Odszedł Radny Rady Powiatu. Wieloletni działacz

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Ś.P. #Adama Brzozowskiego.

(czytaj więcej)
29 lutego 2024 0

Zmarła najstarsza mieszkanka. Przeżyła 100 lat!

Śp. Anna Stramowska urodziła się w 1924 roku. Mieszkała W Olimpinie w gminie Nowa #Wieś Wielka. Msza Święta pogrzebowa odprawiona zostanie w kościele w Brzozie w piątek (1 marca) o godz. 13.00, pół godziny wcześniej różaniec. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie...

(czytaj więcej)
21 lutego 2024 0

Nie żyje komisarz Wioleta Burzych. "Osoba empatyczna i zawsze pomocna"

Z wielkim smutkiem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Naszej Koleżanki# Policjantki, komisarz Wiolety Burzych. Bliskim, rodzinie, znajomym najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia z powodu śmierci składa Kierownictwo polskiej Policji, kujawsko-pomorskiego garnizonu, Komendy Powiatowej Policji w Żninie, a także wszyscy policjanci i pracownicy cywilni.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2024 0

Ostatnie pożegnanie. Parafinie oddali hołd wieloletniemu proboszczowi

Nie żyje emerytowany kapłan. Był proboszczem w Mąkowarsku i Wtelnie.

(czytaj więcej)
11 stycznia 2024 0

Nie żyje emerytowany kapłan. Był proboszczem w Mąkowarsku i Wtelnie

Zmarł ks. kanonik Bogumił Szary, emerytowany kapłan diecezji bydgoskiej.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2023 0

Zmarł Jan Derdziński. Odszedł wiceprezes Klubu GKS Gryf Sicienko

Z ogromnym smutkiem i głębokim żalem, zawiadamiamy,# że w dniu 19.04.2023 r. zmarł Śp. Jan Derdziński Wiceprezes Klubu GKS Gryf Sicienko.

(czytaj więcej)
28 marca 2023 0

Wspomnienie o Piotrze Zielińskim. "Dobrze zasłużył się Ojczyźnie"

Z kolegą Piotrem, poznałem się w połowie 1980 roku w Zakładzie #Zegarmistrzowskim śp. Stefana Kosiedowskiego w Nakle, gdzie przez cały czas trwania stanu wojennego był tam zlokalizowany punkt kontaktowy dla działaczy antykomunistycznej opozycji. Piotr angażował się w budowanie struktur „Solidarności” pracowniczej – nauczycielskiej, ja natomiast włączyłem się w tworzenie „Solidarności Chłopskiej”, a po zjednoczeniu ruchu związkowego „NSZZ RI Solidarność”. Piotr Zieliński był nauczycielem zawodu w Zespole Szkół Zawodowych w Nakle.

(czytaj więcej)
26 maja 2022 0

Pożegnano przewodniczącą klubu seniora Annę Ciesielską. Odeszła na wieczny spoczynek

Wczoraj w kościele pw. Św. Wawrzyńca w Dobrczu złożono# ostatnie pożegnanie Annie Ciesielskiej – Przewodniczącej klubu seniora działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Dobrczu.

(czytaj więcej)
17 maja 2022 0

Odeszła Regina Osińska. „Będzie nam Cię bardzo brakowało…”

Wczoraj (16 maja) dotarła do nas bardzo smutna wiadomość o# śmierci Reginy Osińskiej, długoletniej dyrektor Soleckiego Centrum Kultury.

(czytaj więcej)
28 kwietnia 2022 0

Przeszła na wieczny spoczynek Halina Bielińska. Zostawiła rodzinę w żalu i smutku

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość, że# odeszła nasza koleżanka, wieloletnia pielęgniarka przełożona Gminnej Przychodni w Dobrczu Halina Bielińska.

(czytaj więcej)
20 kwietnia 2022 0

Odszedł na wieczną służbę. Zmarł kom. Wojciech Grudziecki

Z głębokim smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o# śmierci naszego Kolegi kom. Wojciecha Grudzieckiego z Wydziału Wywiadu Kryminalnego KWP w Bydgoszczy. Miał zaledwie 43 lata, z których ponad połowę poświęcił służbie w Policji. Pozostawił pogrążoną w smutku rodzinę, przyjaciół i kolegów z pracy. Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk wraz z Komendantem Wojewódzkim Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotrem Leciejewskim w imieniu własnym, kierownictwa oraz wszystkich policjantów i pracowników Policji składają bliskim Wojtka wyrazy współczucia.

(czytaj więcej)
07 kwietnia 2022 0

Odszedł na wieczny spoczynek Maksymilian Henke. Był radnym gminy

Z żalem zawiadamiamy, że zmarł Maksymilian Henke, były# Radny Gminy Dąbrowa Chełmińska oraz sołtys Dąbrowy Chełmińskiej.

(czytaj więcej)
22 marca 2022 0

Odszedł na wieczny spoczynek Andrzej Szmytka. Był radnym rady powiatu bydgoskiego

Z głębokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci wieloletniego# Radnego Rady Powiatu Bydgoskiego Andrzeja Szmytki. Ś.P. Andrzej Szmytka pełnił funkcję Radnego w latach 2006-2010, 2010 – 2014, 2014-2018 i 2018 – 2023.

(czytaj więcej)
02 marca 2022 0

Odszedł na wieczny spoczynek Józef Raszeja – przewodniczący Rady Gminy

Z żalem zawiadamiamy, że zmarł Józef Raszeja,# były wieloletni Przewodniczący Rady Gminy Dąbrowa Chełmińska ( od 1990 r. do 1998 r.). Józef Raszeja był zaangażowany w sprawy lokalnej społeczności.

(czytaj więcej)
11 lutego 2022 1

Odeszła Janina Pawzun. Była wieloletnią nauczycielką i społeczniczką

„Na odejście bliskich nie można się przygotować. Śmierć zawsze jest# nie na miejscu i zawsze nie w porę – za szybko, za rano, za nagle. Przychodzi i zostawia ból. Ból, który ukoić mogą tylko wspomnienia”. Odeszła Janina Pawzun.

(czytaj więcej)
08 lutego 2022 0

„Do zobaczenia po drugiej stronie!”. Zmarł Witold Barczyński

Z ogromnym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o# śmierci wieloletniego członka Orkiestry Dętej OSP Solec Kujawski, druha Witolda Barczyńskiego.

(czytaj więcej)
18 stycznia 2022 0

Zmarła Żanetta Kaźmierczak. „Nie bała się podejmować wyzwań i trudnych decyzji”

17 stycznia w wieku 44 lat zmarła Żanetta Kaźmierczak – Dyrektor Gminnego# Ośrodka Sportu i Rekreacji w Osielsku. Założycielka i promotorka Nordic Walking w Gminie Osielsko. Propagatorka aktywnego trybu życia. Dzięki jej pracy co roku do Osielska zjeżdżają setki uczestników i kibiców Mistrzostw Polski w Nordic Walking.

(czytaj więcej)
28 grudnia 2021 1

Zmarł Tadeusz Smorgol z żoną. Był sołtysem w sołectwie Gądecz

Z bólem serca informujemy, że zmarli państwo Tadeusz i Zofia Smorgol. Tadeusz# Smorgol był wieloletnim sołtysem sołectwa Gądecz (gmina Dobrcz).

(czytaj więcej)
17 grudnia 2021 0

Janina Bulińska odeszła na wieczny spoczynek. Jutro ceremonia pogrzebowa

Z żalem zawiadamiamy, że zmarła Janina Bulinska, była wieloletnim# Kierownikiem Banku Spółdzielczego w Dąbrowie Chełmińskiej. W latach 2010-2014 Członek Rady Lokalnej Grupy Działania Zakole Dolnej Wisły.

(czytaj więcej)
09 grudnia 2021 0

Strażacy z bólem serca żegnają swojego druha. Mieczysław Lampka odszedł na wieczny spoczynek

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 7.12.2021 po długiej chorobie zmarł nasz Członek Honorowy druh# Mieczysław Lampka.

(czytaj więcej)
06 grudnia 2021 0

Pożegnanie śp. druhny Eweliny. Ofiarowała swoje życie dla życia innych

Całe swoje młode życie pomagała innym. Niestety po tragicznym w skutkach czwartkowym wypadku nikt nie był w stanie pomóc jej. Dziś w# Kościele pw. św. Bartłomieja Apostoła w Czernikowie odbyła się Msza św. pogrzebowa śp. Eweliny Marchlewskiej. W uroczystościach pogrzebowych wziął udział Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz.

(czytaj więcej)
24 listopada 2021 0

Zmarł najstarszy kapłan diecezji bydgoskiej. Miał 96 lat

W jednym z bydgoskich szpitali, 24 listopada, pięć minut po# północy, zmarł śp. ks. prałat Władysław Mielcarek. Najstarszy kapłan diecezji bydgoskiej miał 96 lat. Emeryturę spędzał w bydgoskiej parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, gdzie przez 32 lata pełnił posługę proboszcza.

(czytaj więcej)
19 listopada 2021 0

Odeszła na wieczny spoczynek Krystyna Mikulska. Była pełnomocnikiem burmistrza

Wczoraj (18 listopada) zmarła Krystyna Mikulska#, pełnomocnik burmistrza, dyrektor Wydziału Inwestycji i Planowania Przestrzennego.

(czytaj więcej)
27 października 2021 0

Odszedł Grzegorz Zieliński. Ceremonia pogrzebowa w Brzozie

5 października w wieku 64 lat zmarł Grzegorz Zieliński, mieszkaniec# sołectwa Olimpin.

(czytaj więcej)
27 października 2021 0

Zmarł ks. infułat Stanisław Grunt. Opuszcza nas założyciel wielu parafii

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci założyciela parafii w# Strzelcach Górnych, księdza infułata Stanisława Grunta, który zmarł w piątek 22 października. Pełnił on posługę proboszczowską w parafii św. Mikołaja w Fordonie w latach 1975-1989. Dzięki jego staraniom powstało wówczas sześć nowych parafii: Matki Boskiej Królowej Męczenników, św. Mateusza, św. Marka, św. Łukasza, św. Jana i św. Stanisława Kostki w Strzelcach Górnych. Od 1989r. pełnił funkcję ekonoma w Kurii Diecezjalnej w Pelplinie.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostki z okolicy... Historia z XVI wieku

Mieszkając w mieście położonym nad rzeką przywykliśmy do nadwiślańskiego# krajobrazu. Niewielu z nas zapewne wie, iż krajobraz ten jest typowy dla dawnych terenów zalewowych, które zostały przekształcone ręką człowieka.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)