Lekcja bezpieczeństwa dla najmłodszych. Spotkanie profilaktyczne w przedszkolu
fot. KMP Bydgoszcz
Profilaktycy z bydgoskiej komendy miejskiej byli gośćmi przedszkolaków i opiekunów w #Przedszkolu nr 1 im. Janusza Korczaka w Bydgoszczy. Spotkanie miało na celu przypomnienie najmłodszym podstawowych zasad poruszania się po drogach oraz wyrobienie nawyków sprzyjających bezpieczeństwu.
Podczas wczorajszych (8.10.2025) zajęć profilaktycznych w Przedszkolu nr 1 im. Janusza Korczaka w Bydgoszczy, policjanci rozmawiali z dziećmi o tym, jak prawidłowo i bezpiecznie przechodzić przez ulicę, zwracając uwagę na konieczność zachowania ostrożności zarówno na przejściach dla pieszych wyposażonych w sygnalizację świetlną, jak i bez nich. Najmłodsi poznali także wybrane znaki drogowe oraz utrwalili znaczenie kolorów sygnalizacji świetlnej.
Nie zabrakło również przypomnienia o konieczności noszenia elementów odblaskowych, które w znacznym stopniu zwiększają widoczność pieszych, szczególnie jesienią i zimą, gdy zmrok zapada dużo wcześniej.
Zajęcia zakończyły się zabawą w miasteczku ruchu drogowego, gdzie dzieci mogły w praktyce sprawdzić zdobytą wiedzę, ucząc się poprzez zabawę prawidłowych zachowań na drodze.
Takie spotkania stanowią istotny element profilaktyki i są inwestycją w bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu.
materiał: sierż. sztab. Jakub Skrzypek
Galeria
Czytaj również
- Świąteczna wizyta przedszkolaków w urzędzie. Złożyły życzenia
- Przedszkolaki z Sicienka przekazały świąteczne życzenia wójtowi
- Przedszkolaki z Koronowa uczyły się zasad bezpieczeństwa z policjantką
- Profilaktycy ze Szwederowa z wizytą w „Dziecięcej Krainie”
- W żłobku „U Misia” o bezpieczeństwie, noszeniu odblasków i pracy policjanta
Dodaj komentarz
Jedno z najlepszych miejsc na regenerację. Wykorzystaj ten czas
Drzewa przyprószone śniegiem, cisza i #spokój - słychać jedynie skrzypienie śniegu pod butami - zima w lesie ma swój bajkowy urok.
(czytaj więcej)Trwa karnawał. W jakie dni wypadają święta wielkanocne w tym roku?
Rozpoczął się okres karnawału# - czas radości, zabaw i spotkań w gronie rodziny oraz przyjaciół. To okres, który kojarzy się z balami, imprezami i wesołą atmosferą. Karnawał potrwa aż do Wielkiego Postu.
(czytaj więcej)Rocznica urodzin Janusza Kusocińskiego. "Niezłomny w boju"
Wybitny polski lekkoatleta, mistrz olimpijski z# Los Angeles (1932 r.) w biegu na 10 000 metrów. Dziś mija 119. rocznica urodzin Janusza Kusocińskiego.
(czytaj więcej)Jaki jest zasięg internetu w Polsce. Przygotowano raport
Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło kolejną edycję# raportu „Polska w zasięgu stacjonarnego dostępu do internetu”, prezentującą dane aktualne na koniec czwartego kwartału 2025 r. Publikacja jest kompleksowym źródłem informacji o stanie infrastruktury szerokopasmowej w Polsce. Obejmuje cały kraj, z podziałem na województwa oraz jednostki samorządu terytorialnego.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!