Dziś mamy 26 marca 2023, niedziela, imieniny obchodzą:

Fakty

17 marca 2023 0

Posterunek Policji w Niemczu. Porozumienie i umowa na budowę podpisane

Wczoraj, 16.03.2023 r. w Komendzie Wojewódzkiej Policji #w Bydgoszczy podpisano ważne porozumienie i umowę. Na ich podstawie wkrótce w Niemczu wybudowany zostanie nowy Posterunek Policji.

(czytaj więcej)
16 marca 2023 0

Gospodarz wsi, służący lokalnej społeczności. Wojewódzki Dzień Sołtysa

Podziękowanie sołtysom za ich codzienny trud oraz wręczenie# nagród laureatom drugiej edycji konkursu Wojewody Kujawsko-Pomorskiego dla sołtysów na najlepsze upamiętnienie Narodowego Święta Niepodległości. Tak w skrócie można podsumować – zorganizowaną 11 marca, czyli w Dzień Sołtysa – uroczystość w sali Kinoteatru Klubu Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych.

(czytaj więcej)
10 marca 2023 0

Przedszkole tak, ale jakie?Czy potrzebna jest piwnica?

Większość czasu nadzwyczajnej sesji białobłockiej gminnej rady zdominowała# dyskusja nad planowaną budową przedszkola przy ulicy Kościelnej w Cielu. Przewiduje się, że przedszkole będzie miało 15 oddziałów. Na kolejnej sesji, rada nie zgodziła się dołożyć pieniędzy do budowy przedszkola (tak by można było rozstrzygnąć przetarg). Nie wiadomo więc kiedy przedszkole powstanie.

(czytaj więcej)
10 marca 2023 0

Przygotowali niespodziankę. Mundurowi z Koronowa dla Kobiet z okazji ich święta

Inna forma kwiatka z okazji Dnia Kobiet czekała 8 marca 2023 r na# Panie w Koronowie. Policjanci z koronowskiego komisariatu wraz z Zakładem Karnym w Koronowie oraz Nadleśnictwem Różanna przy wsparciu Zespołu Szkół Zawodowych im. Maczka w Koronowie przygotowali dla obchodzących swoje święto Pań specjalną niespodziankę.

(czytaj więcej)
07 marca 2023 0

Renowacja elewacji. Inwestycja z 1 mln. zł dofinansowania

Realizowane są prace. pn: „Renowacja elewacji oraz zewnętrznych i# wewnętrznych ścian piwnic budynku Szkoły Podstawowej w Kruszynie etap II”.

(czytaj więcej)
07 marca 2023 0

Wydatki, które „nie wygasły”. Prawie 6 mln zł na inwestycje

Prawie 6 mln złotych pozostało w zeszłorocznym budżecie gminy Koronowo. Pieniądze te przewidziane są na inwestycje, które zostaną dokończone w roku 2023.

(czytaj więcej)
07 marca 2023 0

Mamy to! 1 mln 868 tys. 612 zł dofinansowania na drogę

Miło nam poinformować, iż Zarząd Województwa Kujawsko#-Pomorskiego w dniu 1 marca 2023 r. zatwierdził listę operacji zawierającą informację o kolejności przysługiwania pomocy dla operacji typu „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

(czytaj więcej)
02 marca 2023 0

Rodzina nie ma dostępu do wody pitnej! Od lat zabiegają o budowę

Od kilkunastu lat rodzina z Samociążka mieszkająca na ulicy# Przy Zaporze nie ma dostępu do wody pitnej. Nie wiadomo czy uda się tam wybudować sieć wodociągową. Prywatni właściciele pobliskich działek nie wyrazili bowiem zgody na przebieg wodociągu przez ich grunty.

(czytaj więcej)
02 marca 2023 0

Ulica z nową nawierzchnią. Koszt prac wyniósł blisko 825 tys. zł

Widać pierwsze efekty rozpoczętej w grudniu ubiegłego #roku budowy ulicy Uroczysko w Prądkach. Została już ułożona nawierzchnia pieszo- jezdni z kostki betonowej, o łącznej długości 441 metrów. Zakres prowadzonej inwestycji dotyczy również przebudowy fragmentu ulicy Poziomkowej.

(czytaj więcej)
02 marca 2023 0

Uczciliśmy pamięć Niezłomnych. Uroczystości na parafialnym cmentarzu

Centralnym punktem obchodów Narodowego Dnia Pamięci# Żołnierzy Wyklętych, zorganizowanych w Gminie Białe Błota okazało się mauzoleum poświęcone Niezłomnym, wzniesione nieopodal grobu por. Józefa Trojana, ps. „Kruk” na parafialnym cmentarzu w Cielu. Wyjątkową oprawę ceremonii nadali harcerze Hufca Bydgoszcz- Miasto, którzy odpowiadali za organizację całego przedsięwzięcia, przy wsparciu jednostek gminy.

(czytaj więcej)
02 marca 2023 0

210 tys. zł na upowszechnianie kultury fizycznej. Kto otrzymał środki?

Wójt Gminy Sicienko Piotr Chudzyński rozdysponował #kwotę w wysokości 210 tys. zł na wykonywanie w 2023 roku zadania publicznego w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej w następujący sposób:

(czytaj więcej)
02 marca 2023 0

Wzrosły stawki podatkowe. Ile zapłacimy w roku 2023?

Mieszkańcy gminy Sicienko zapłacą w roku 2023 nieco wyższe podatki niż w roku 2022

(czytaj więcej)
01 marca 2023 0

Zaciągnięto blisko 600 tys. zł kredytu. Na co przeznaczą środki?

Rada Gminy Dąbrowa Chełmińska podjęła uchwałę o zaciągnięciu kredytu długoterminowego w wysokości 597 tys. 370 zł.

(czytaj więcej)
01 marca 2023 0

W oczekiwaniu na światłowód. Nie wszyscy maja dostęp do internetu

Nie wszyscy mieszkańcy gminy Osielsko mają dostęp #do internetu. Dlatego też interesują ich plany firm budujących sieć światłowodową. Osielski samorząd nie ma jednak na ten temat szczegółowej wiedzy.

(czytaj więcej)
01 marca 2023 1

Od dzisiaj w Koronowie zapłacimy więcej za śmieci. 34 zł i 87 zł to nowe stawki

Niestety, spełniły się nasze wcześniejsze przewidywania i od 1 marca# mieszkańcy gminy Koronowo będą płacić więcej za odbiór odpadów komunalnych. Stawka „pogłówna” za odpady segregowane wzrosła o 7 zł z 27 zł do 34 zł miesięcznie. Natomiast miesięczna opłata za odpady zmieszane to 87 zł, zamiast 88 zł. Pozostawiono jednakże ulgi „rodzinną” i za kompostowanie.

(czytaj więcej)
01 marca 2023 0

Rewitalizacja rynku. W tym roku zaplanowano 1 mln 170 tys. zł na ten cel

Trwa rewitalizacja rynku w Koronowie. W tegorocznym budżecie #samorządu przewidziano na ten cel 1 mln 700 tys. zł.

(czytaj więcej)
01 marca 2023 0

Burmistrz odpowiedział na apel mieszkańców. „Petycja ta nie może być uwzględniona...”

Burmistrz Koronowa nie uwzględnił petycji mieszkańców gminy #Koronowo, którzy domagali się zmiany lokalizacji planowanej budowy wieży telefonii komórkowej w Pieczyskach.

(czytaj więcej)
28 lutego 2023 0

Kadrowe zmiany w komisariacie. Powitano nowego Komendanta

Po blisko pięcioletniej służbie ze stanowiska Komendanta #Komisariatu Policji w Białych Błotach odszedł podkom. Marcin Ćwikliński. Za wzorową współpracę i działania na rzecz bezpieczeństwa mieszkańców, odchodzącemu komendantowi dziękował Dariusz Fundator, Wójt Gminy Białe Błota.

(czytaj więcej)
28 lutego 2023 0

Nowy sprzęt do pielęgnacji boisk. Zakupiono sprzęt za ponad 35 tys. zł

W dniu 27.02.2023 r. Wójt Gminy Dobrcz# Andrzej Berdych oficjalnie przekazał Prezesowi Gminnego-Ludowego Klubu Sportowego w Dobrczu sprzęt, który posłuży do przygotowania boisk na ligowe rozgrywki piłkarskie.

(czytaj więcej)
28 lutego 2023 0

Bliżej rozbudowy ponad 9 km DK25. Rozbudowa trasy Obodowo - Mąkowarsko

Wójt Gminy Sośno wydał decyzję o środowiskowych# uwarunkowaniach (DŚU) dla drogi krajowej nr 25 pomiędzy Obodowem a Mąkowarskiem. Dzięki temu znacząco przybliżamy się do rozpoczęcia realizacji tej inwestycji.

(czytaj więcej)
28 lutego 2023 0

Podatki bez zmian. Jakie są aktualne stawki?

W tym roku mieszkańcy gminy Nowa Wieś Wielka zapłacą podatki od nieruchomości w takiej samej wysokości jak w roku 2022.

(czytaj więcej)
28 lutego 2023 0

Akademia z okazji Dnia Tradycji Służby Więziennej. Wręczono awanse funkcjonariuszom

Z okazji Dnia Tradycji Służby Więziennej ppłk# Tomasz Korytowski, Dyrektor Zakładu Karnego w Koronowie wręczył funkcjonariuszom awanse na wyższe stopnie służbowe.

(czytaj więcej)
27 lutego 2023 0

Zamieszanie wokół terminu zebrania. Frekwencja zaskoczyła

Sołtys sołectwa Ciele Roman Kowalewski nie chciał komentować# zaistniałej sytuacji, ale wskazał, że Statut sołectwa zobowiązuje go do poinformowania mieszkańców o zebraniu na 7 dni przed jego terminem. I tak też się stało.

(czytaj więcej)
27 lutego 2023 0

Wójt odznaczony. Otrzymał złotą odznakę Ministra Kultury

W sobotę, 25 lutego, podczas 4. Gali Sportu Sicienko 2023, Piotr Chudzyński Wójt Gminy Sicienko został doceniony za działalność na rzecz zabytków w Gminie.

(czytaj więcej)
27 lutego 2023 0

Uroczyste otwarcie strzelnicy pneumatycznej. Dla szkolenia funkcjonariuszy i młodzieży

Przy koronowskiej jednostce penitencjarnej powstała strzelnica# pneumatyczna, która będzie wykorzystywana do szkolenia funkcjonariuszy i młodzieży. Uroczyste otwarcie strzelnicy odbyło się z udziałem Kajetana Rajskiego, Pełnomocnika Dyrektora Generalnego Służby Więziennej do spraw edukacji prawnej i proobronnej młodzieży.

(czytaj więcej)
27 lutego 2023 0

Prawie 2000 nowych lamp z ponad 3 mln dofinansowaniem! Gdzie będzie wymiana?

Trwa realizacja inwestycji pn. „Modernizacja oświetlenia# ulicznego na terenie Gminy Koronowo”. W ramach inwestycji istniejące lampy wymieniane są na energooszczędne typu LED- łącznie zostanie wymienionych 1 984 szt.

(czytaj więcej)
27 lutego 2023 0

Ważny dzień w karierze strażaków. Pozytywnie zdali szkolenie

Dzisiejszy dzień ( 27.02.2023 r.) stał się jednym z ważniejszych dni w karierze ochotnika dla dwóch strażaków z OSP Białe Błota.

(czytaj więcej)
24 lutego 2023 0

Rada głosowała zgodnie. Sprawdzamy, co działo się na ostatniej sesji

W środę 22 lutego miała miejsce 73. sesja Rady Miejskiej w #Koronowie. Głosowanie przebiegło wyjątkowo sprawnie bez większych „przepychanek”. W wolnych wnioskach podjęto kwestie przebudowy świetlicy w Tryszczynie, jadłodajni w Koronowie, przebudowy mostu w Samociążku oraz zameldowania w Morzewcu.

(czytaj więcej)
0

"Witajcie w naszej gminie". Nowi mieszkańcy otrzymali pakiety powitalne

Pakiety powitalne "Witaj w naszej gminie" trafiły do naszych nowych Mieszkańców.

(czytaj więcej)
0

Dodatki do emerytur i rent w górę. Ile wyniosła waloryzacja w tym roku?

Co roku 1 marca ZUS przeprowadza waloryzację świadczeń. #Podwyżką objęte są również dodatki i świadczenia pieniężne, które w tym roku wzrosną o 14,8 proc. Najpopularniejszy z nich dodatek pielęgnacyjny będzie wynosił 294,39 zł.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)
0

Narodowy Dzień Pamięci "Żołnierzy Wyklętych”. Obchodzony od 2011 roku

1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. #Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.

(czytaj więcej)