Dziś mamy 7 grudnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

Ogłoszenia i komunikaty

02 grudnia 2022 0

Mikołajkowy czas niespodzianek. Już w ten weekend!

Serdecznie zapraszamy na "Mikołajkowy czas niespodzianek"!

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Spowodowała kolizję, a później uciekała przed patrolem. Była nietrzeźwa

Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 42-letniej #bydgoszczance, która mając niemal 2,5 promila alkoholu w organizmie spowodowała kolizję. Na tym jednak nie koniec. Kobieta uciekała przed powiadomionym o zdarzeniu patrolem popełniając przy tym kolejne wykroczenia.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Już od grudnia dodatkowa linia komunikacji miejskiej. Ważne informacje!

Szanowni Mieszkańcy gminy Dobrcz. #Zgodnie z Państwa oczekiwaniami od dnia 05.12.2022 r. zostanie uruchomiona nowa linia sieci komunikacji miejskiej nr 41, która będzie jeździć na trasie: Wudzyn-Karolewo-Kotomierz-Sienno-Dobrcz-Borówno-Kusowo-Osielsko-Bydgoszcz Dworzec PKP Osiedle Leśne.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Malarstwo strukturalne – formy przestrzenne. Odbędzie się wernisaż

Dnia 25 listopada 2022 roku o godzinie 17:00 na sali GOK w Dobrczu odbędzie się# wernisaż prac pani Urszuli Konieckiej.

(czytaj więcej)
14 listopada 2022 0

Karty PSZOK. Już do odbioru w urzędzie gminy w Sicienku

Od 14.11.2022 r. w Urzędzie Gminy w Sicienku (pokój nr 19) będą wydawane# ECO Karty tj. karty identyfikacyjne, umożliwiające korzystanie z Puntu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, który się mieści w miejscowości Wojnowo 62, gmina Sicienko.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Pokaż, jak świętujesz 11 listopada – konkurs na relację z celebracji

W ramach akcji ,,Kujawsko-Pomorska gęsina na św. Marcina” Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego organizuje konkurs na relację z celebrowania Narodowego Święta Niepodległości.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Biesiada Patriotyczna w GCKiB. Co zaplanowano?

13 listopada 2022 roku o godz. 15:00 odbędzie się# Biesiada Patriotyczna w Siedzibie Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Sicienku (ul. Bydgoska).

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Spotkanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Kiedy się odbędzie?

14 listopada odbędzie się spotkanie Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej, które# odbędzie się około godz. 17:00 w Remizie OSP KSRG Koronowo.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Wydarzenia na 11 listopada. Całe województwo będzie świętować

Zbliża się Narodowe Święto Niepodległości. To wyjątkowy dzień, kiedy wszyscy, we wspólnym gronie, dumnie będziemy# dumnie celebrować kolejną rocznicę wolnej Polski. Zapraszamy do udziału w licznych uroczystościach patriotycznych, koncertach i warsztatach. Ponadto w naszym województwie udało się połączyć tradycyjne obchody niepodległościowe z rodzinnymi spotkaniami przy stole zastawionym daniami z gęsiny. Już w piątek rusza Festiwal Gęsiny w Przysieku (powiat toruński).

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Prelekcja „Pomoc dla bezdomnego kota”. Gdzie się odbędzie?

W ramach realizacji Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz# zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Solec Kujawski w 2022 roku, zapraszamy do udziału w szkoleniu edukacyjnym na temat bezdomnych i wolno żyjących kotów, które odbędzie się 15 listopada 2022 r. godz. 16.30 w sali konferencyjnej w budynku Urzędu Miejskiego (wejście od strony ul. 29 Listopada).

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Zbliża się bieg niepodległości. Maksymalnie może się zapisać 200 osób

Przypadające w najbliższy piątek Narodowe Święto Niepodległości, można uczcić na# wiele sposobów. Dariusz Fundator, Wójt Gminy Białe Błota zachęca by świętować aktywnie, zgłaszając swój udział w Biegu Niepodległości.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Ostatnie dni na dofinansowanie za usunięcie azbestu

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa proponuje udział w #programie wymiany w gospodarstwach rolnych pokryć dachowych wykonanych z materiałów zawierających azbest, w którym oprócz kosztów zdjęcie azbestu i jego utylizacji dofinansowana jest też część ceny zakupu pokrycia dachowego.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Startuje III liga szachowa. Kiedy inauguracja?

W najbliższą niedzielę 13 listopada rusza III liga szachowa KPZSzach. Mam# przyjemność poinformować, że w rozgrywkach uczestniczyć będzie drużyna UKS „Szachy” Osielsko. Na inaugurację zmierzymy się z szachistami z Szubina. Mecz odbędzie się w Nadleśnictwie Żołędowo.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Planowane wyłączenia prądu w gminie. Jakie obszary będą objęte?

ENEA Operator sp. z o.o. informuje o planowych wyłączeniach prądu na obszarze Osielsko w miejscowościach:

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Julia Kociuban zagra w Kruszynie. Usłyszymy muzykę wirtuozów fortepianu

Zapraszamy na koncert 18 listopada w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w# Kruszynie.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Gmina informuje o zakupie węgla za niższą kwotę. Jak go pozyskać

W związku z wejściem w życie ustawy z dnia 27 października 2022 r. o# zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe, gmina# Sicienko informuje o przystąpieniu do zakupu tego paliwa stałego, z przeznaczeniem dla gospodarstw domowych, znajdujących się na terenie gminy Sicienko.

(czytaj więcej)
08 listopada 2022 0

Aplikacja „Zadbana Gmina”. Na czym ona polega?

Nowa aplikacja umożliwiająca przesyłanie zgłoszeń dotyczących drobnych awarii lub# innych zdarzeń na terenie gminy Białe Błota jest już aktywna. Zgłoszenia mieszkańcy mogą przesyłać za pośrednictwem przeglądarki internetowej, mając dostęp do komputera stacjonarnego. Wystarczy wpisać adres: zadbanagmina.bialeblota.pl. Do pobrania jest również aplikacja na urządzenia mobilne „Zadbana Gmina”-ze sklepu Play oraz App Store.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Pieszy Rajd Niepodległości. Mieszkańcy gminy ruszą w trasę

Wójt Gminy Dobrcz, Klub Turystów Pieszych PTTK "Wędrownik" w# Bydgoszczy, Gminny Ośrodek Kultury w Dobrczu oraz Sołtys Sołectwa Stronno serdecznie zapraszają 11 listopada 2022 roku na pieszy rajd niepodległości oraz wspólne śpiewanie pieśni legionów w świetlicy wiejskiej w Stronnie.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Kolejny cykl „Poznaj Gigantów”. Tym razem jest o lekarzach

Są przykładem i inspiracją dla kolejnych pokoleń. Cykl edukacyjny# Urzędu Marszałkowskiego „Giganci Kujaw i Pomorza” to seria spotkań online promujących zasłużone postaci związane z naszym regionem. W ramach tegorocznej edycji poznamy sylwetki działających na rzecz rozwoju medycyny. Zapraszamy także do udziału w konkursach z atrakcyjnymi nagrodami.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Trwają kontrole nieruchomości. Sprawdzają przydomowe oczyszczalnie

Wójt Gminy Nowa Wieś Wielka informuje, że# jest obowiązany co najmniej raz na dwa lata prowadzić kontrolę przestrzegania i stosowania przepisów w zakresie gromadzenia nieczystości ciekłych w zbiornikach bezodpływowych oraz ich pozbywania się w sposób zgodny z przepisami ustawy oraz przepisami odrębnymi.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Ruszył nabór wniosków o usunięcie azbestu. Gdzie go złożyć?

17 października ruszył nabór wniosków w ramach# Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności o wsparcie na wymianę pokryć dachowych z materiałów szkodliwych dla zdrowia lub środowiska w gospodarstwach rolnych.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Program „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej”. Rozpoczął się nabór

Rozpoczął się nabór wniosków w ramach programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej pn. "Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej" – edycja 2023.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Seminaria dla jednostek samorządu. Jak się zapisać?

Już od blisko roku gmina Białe Błota współpracuje aktywnie z# Instytutem Prawa i Ekonomii Uniwersytetu im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Jej ramy określa list intencyjny, jaki Wójt Gminy podpisał z uczelnią w listopadzie ubiegłego roku. Zadeklarowano wtedy rozpoczęcie pełnej współpracy, m.in. w zakresie promocji przedsięwzięć podejmowanych przez Instytut Prawa i Ekonomii, a także prowadzenie wspólnych działań badawczo- konsultacyjnych.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Wolontariusz Powiatu Bydgoskiego 2022. Jak wziąć udział w konkursie?

Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy – Wydział Promocji, Kultury i Sportu, zaprasza do wzięcia udziału w Konkursie „Wolontariusz Powiatu Bydgoskiego 2022”.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Jutro zmiany w funkcjonowaniu linii międzygminnych. Jakie one są?

Aneks do Porozumienia Międzygminnego o wspólnej realizacji komunikacji miejskiej na# obszarze gminy Białe Błota i miasta Bydgoszczy, który podpisał wójt gminy Białe Błota z prezydentem miasta Bydgoszczy, wprowadza kluczowe zmiany w siatce połączeń linii międzygminnych już od soboty, 5 listopada. Zmieni się m.in. częstotliwość oraz trasa linii nr 91 i 96. Wprowadzona zostanie również nowa, dookólna linia nr 42.

(czytaj więcej)
04 listopada 2022 0

Święto Niepodległości – „Droga do Wolności: Poloneza czas zacząć”

Wójt gminy Dobrcz Andrzej Berdych serdecznie zaprasza wszystkich# mieszkańców gminy Dobrcz do uczestnictwa w koncercie z okazji Narodowego Święta Niepodległości, który odbędzie się 10 listopada o godz. 18:00 w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrczu.

(czytaj więcej)
03 listopada 2022 0

Antoni Majewski dziś wystąpi przed publicznością. Zagra muzykę J.S. Bacha

Fundacja W788 zaprasza na koncert muzyki klasycznej w# wykonaniu artysty: Antoniego Majewskiego, który odbędzie się już dziś (tj. 03.11.2022 r.) o godz. 18:00 w Kozielcu 39a.

(czytaj więcej)
03 listopada 2022 0

Można wnioskować o tańszy węgiel. Gdzie są przyjmowane wnioski?

Uprzejmie informujemy, że można już wnioskować o zakup preferencyjny węgla za kwotę do 2.000,00 zł/t.

(czytaj więcej)
0

„Należy nieustanie patrzeć w przyszłość”. Rozmowa z Tomaszem Rudnym

16 maja w wieku 66 lat zmarła Regina Osińska, długoletnia# dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Z tego względu pzani burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora SCK.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)