Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

28 czerwca 2022 0

5 drużyn rywalizowało o zwycięstwo. Fotorelacja z turnieju piłki nożnej

25 czerwca, 5 drużyn piłkarskich: „AF Nowa Wieś Wielka”, „Burza Nowa Wieś Wielka”, „MP# Inowrocław”, „Soccer Inowrocław” i „Unia Gniewkowo” rywalizowało na boisku "Orlik" w# Nowej Wsi Wielkiej.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Niemczanie powitali lato huczną piosenką i tańcem

Mieszkańcy Niemcza powitali lato na wesoło i hucznie piosenką oraz# tańcem na biesiadnie i ludowo. Bogaty program, który zawdzięczamy wspaniałym artystom Steffi Mal i Pawłowi Wenderskiemu sprawił, że amfiteatr w Niemczu tętnił życiem.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Kwaśnica na 1. miejscu! „Słoneczniki” wygrały w kategorii gotowych potraw

Koło Gospodyń Wiejskich „Słoneczniki” zdobyło pierwsze miejsce na# tegorocznej edycji Jarmarku Produktów Lokalnych w Sicienku, za Kwaśnicę Kujawską w konkursie pt. „Smaki Trzech Dolin”.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Rajd Dolnej Doliny Wisły zatrzymał się w Kozielcu. Motocykliści dostali zadanie

26 czerwca Edukacyjna Zagroda Wiejska w Kozielcu znalazła się na# mapie II Klasycznego Rajdu Doliny Dolnej Wisły.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Piknikowa sobota! Świętowano Święto Rogala i Dzień Rodziny

Lato przywitało nas przepiękną pogodą, której# ostatnio tak bardzo nam brakowało. Dzięki dogodnej aurze mogliśmy delektować się błękitem nieba na leżaku, zażywać orzeźwiającej kąpieli w jeziorze Borówno lub bawić się podczas rodzinnych pikników: "Święta Rogala" w sołectwie Wudzynek oraz "Dnia Rodziny" w sołectwie Magdalenka.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Na progu szkoły rozbrzmiała muzyka klasyczna. Artyści zagrali koncert

W Strzelcach Górnych co roku odbywają się cykliczne koncerty muzyki klasycznej. Tym# razem było nie inaczej. Na schodach zabytkowego budynku Szkoły Podstawowej, 26 czerwca.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Pierwszy Dąbrowski Park Miodowy. Premiera pełna smaku i słodkości

W ubiegłą sobotę w ramach współpracy z urzędem gminy Dąbrowa Chełmińska zorganizowaliśmy #Pierwszy Dąbrowski Jarmark Miodowy. Była to premiera tego rodzaju działalności zlokalizowana w samym sercu Naszej Gminy – malowniczym Parku Wiejskim. Pogoda była niemiłosierna, żar lał się z nieba, jednak nie przeszkadzało to wystawcom, jak i odwiedzającym Jarmark.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Sołectwo Mozgowina wygrało Kulinarną Sołtysiadę

25 czerwca podczas Dni Unisławia w ramach Sołtysiady z# LGD Zakole Dolnej Wisły odbył się konkurs kulinarny pn. Kulinarna Sołtysiada. Do Konkursu zgłoszono 16 potraw z 10 sołectw z terenu Zakola Dolnej Wisły.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Służba więzienna na otwarciu lata. Co przygotowai dla zainteresowanych?

Na terenie Pieczysk nad Zalewem Koronowskim odbył się festyn z# okazji Otwarcia Lata, który po pandemicznej dwuletniej przerwie zorganizowany został bez żadnych obostrzeń. Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Koronowie zadbali o to, aby nikt się nie nudził.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Hucznie powitali lato. Impreza trwała od rana do wieczora

25 czerwca odbyło się uroczyste powitanie lata na plaży w# Pieczyskach. Impreza trwała od 10:00 przez 12 godzin, a w tym czasie było też wiele atrakcji dla dorosłych, dzieci i młodzieży.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 0

2 dni festynu na osiedlu Toruńskim. Straż przygotowała atrakcje

Strażacy z Solca Kujawskiego nie tylko gaszą i ratują, w wolnym czasie prowadzą także# działania szkoleniowe oraz pokazy sprzętu strażackiego.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Tłumnie zjechały Bożeny i Bożenny do Bożenkowa. Przeszły ulicami wsi

Po dwuletniej przerwie w minioną sobotę do Bożenkowa zawitały# kobiety o imieniu Bożena, aby tradycyjnie odbyć swój zjazd.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Ostatnie zajęcia z szachów. Dzieci zagrały na dużej szachownicy

Wczoraj odbyły się ostatnie, przed wakacjami, zajęcia nauki gry w# szachy w siedzibie GCKiB w Sicienku.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

38. piknik seniora w Nadleśnictwie Żołędowo. Wynieśli stamtąd dobre wspomnienia

W poniedziałek 20 czerwca seniorzy z naszej gminy wybrali się na piknik seniora do# Nadleśnictwa Żołędowo. Jest to tradycja, którą zapoczątkowano 38 lat temu.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

LGD zorganizowała spotkanie. Omówiono projekt „Działaj Lokalnie”

21 czerwca w świetlicy wiejskiej w Czemlewie# (gmina Dąbrowa Chełmińska) odbyło się szkolenie w ramach programu „Działaj Lokalnie”.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2022 0

Pralka, forteca, i urząd gminy. Co jeszcze można zrobić ze śmieci?

Nagrody w konkursie pod hasłem: „Śmieci mniej- ziemi lżej”# organizowanym pod patronatem Wójta Gminy Białe Błota Dariusza Fundatora przez Referat Ochrony Środowiska, otrzymali tym razem uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2022 0

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Polskich Olimpijczyków znowu mogą się poszczycić

Jak co rok Szkoła Podstawowa im. Polskich Olimpijczyków w Osielsku może poszczycić się# wieloma sukcesami w różnorodnych konkursach przedmiotowych zarówno kuratoryjnych jak i tych, które również mają duże znaczenie przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2022 0

Uczestnicy warsztatów pletli wspólnie wianki. Oto ich prace

W zrewitalizowanym obiekcie świetlicy wiejskiej w Czemlewie trwa# realizacja projektu pn. „Aktywizacja społeczno-zawodowa na rzecz przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu”.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2022 0

Dzieci żeglowały po zalewie. Uczyły się jak wykonać pierwszą pomoc

We wtorek 14 czerwca br. na terenie Oddziału Żeglarskiego PTTK „Piast” w Pieczyskach,# strażnicy miejscy przeprowadzili zajęcia profilaktyczne dla dzieci z bydgoskich pogotowi opiekuńczo wychowawczych.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2022 0

Rozstrzygnięto konkurs „Śmieci mniej – Ziemi lżej”. Prace dzieci zawinęły w urzędzie

Dużym zainteresowaniem, szczególnie wśród najmłodszych cieszył się# konkurs, zorganizowany staraniem Referatu Ochrony Środowiska pod patronatem wójta gminy Białe Błota Dariusza Fundatora. Konkursowe hasło: „Śmieci mniej- Ziemi lżej” podziałało na wyobraźnię.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2022 0

Rowerowa Majówka rozpoczęła sezon. Trasa pobiegła przez teren dwóch gmin

Dużym sukcesem okazała się dziewiąta edycja# Rodzinnej Majówki Rowerowej, zorganizowana staraniem Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Przyłęk. W niedzielne popołudnie przy plenerowej scenie Szkoły Podstawowej w Przyłękach stawiło się 115 osób.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2022 0

Sukces uczennicy z ZSP w Dobrczu! Zdobyła wysokie miejsce w „kangurze”

Co roku w tym konkursie startują miliony uczniów z całego świata ze# wszystkich typów szkół. Nie inaczej było tym razem. W tym roku w zmaganiach matematycznych wzięło udział prawie 6 mln uczniów z 65 krajów reprezentujących wszystkie kontynenty.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2022 0

Pierwszy Jakubowy Rodzinny Rajd Rowerowy w gminie. Familie ruszyły jednośladami

Pierwszy Jakubowy Rodzinny Rajd Rowerowy przeszedł do historii, ale jest jeszcze# świeżo w naszej pamięci. W niedzielę 12 czerwca, po wspólnej mszy św. w kościele pw. Św. Jakuba Mniejszego Apostoła w Dąbrówce Nowej, którą odprawił Kierownik Rajdu ks. Maciej Chmielewski, proboszcz tej parafii.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2022 0

Ostatnie przed wakacjami spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki

To ostatnie, przedwakacyjne spotkanie Pań z Dyskusyjnego Klubu# Książki, działającego przy GBP w Dobrczu.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2022 0

Dzień Dziecka w Niemczu. Dzieci miały okazję pobawić się z klaunem

Podczas obchodów Dnia Dziecka w Niemczu było# dużo atrakcji. Tego dnia dzieci znakomicie się bawiły przy klaunach oraz balonikach.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2022 0

Szkoła przygotowała muzyczny piknik rodzinny. Dzieci wystąpiły na scenie

9 czerwca na boisku Szkoły Muzycznej I st. im. Fryderyka Chopina w# Solcu Kujawskim odbył się piknik rodzinny w muzycznym stylu. Dla dzieci i ich rodziców nie brakowało atrakcji.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2022 0

„Akademia Bezpieczeństwa – bezpieczne wakacje” z policjantami

W dniach 07 – 09 czerwca na terenie LPKiW „Myślęcinek” prowadzona jest# akcja pn. „Akademia Bezpieczeństwa – bezpieczne wakacje”. W akcji uczestniczą uczniowie ze szkół podstawowych z Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego.

(czytaj więcej)
08 czerwca 2022 0

Wycieczka z okazji Dnia Dziecka. Najmłodsi zwiedzili Toruń

Dzieci z gminy Koronowo z okazji swojego święta wyjechały na# wycieczkę do Torunia. Jak relacjonuje Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury Koronowo „Pogoda i humor dopisały”.

(czytaj więcej)
0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

O braciach przesiąkniętych sportem! Rozmowa z Edwardem Mikrutem

Jakiś czas temu w Koronowie odbył się X Bieg Imienia Braci Mikrutów. Byli to# oszczepnicy ze wsi Wiewiórki, którzy osiedlili się na terenach Koronowa i na przełomie lat 20. i 30. ubiegłego wieku zapisali się na kartach polskiej historii sportu. Spotkaliśmy się z synem jednego z nich – Edwardem Mikrutem, aby przypomnieć historię rodziny, która „przesiąknęła sportem”.

(czytaj więcej)
0

Małżeństwa i rozwody na Kujawach i Pomorzu. GUS podał dane

W województwie kujawsko-pomorskim w# 2021 r. w porównaniu z 2020 r. zwiększyła się liczba zawartych małżeństw (o 11,7%).

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)