Dziś mamy 29 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

28 maja 2024 0

III Kongres Kobiet. Harmonia z naturą

W sobotę 25 maja odbył się III Kongres Kobiet, gdzie w tym roku zorganizowany# został w Chacie Chlebowej u Państwa Beaty i Witolda Tomaszewskich.

(czytaj więcej)
28 maja 2024 0

II Etap Bitwy Regionów. Wyłoniono zwycięzców

W sobotę 25 maja br. podczas Dni Otwartych Drzwi Targi Rolno - Budowlane w Zarzeczewie, odbył się także drugi etap regionalny konkursu #BitwaRegionów w woj. kujawsko - pomorskim.

(czytaj więcej)
28 maja 2024 0

Poznajemy zabytki Gminy Solec Kujawski. Okruchy historii

W części obecnego budynku JuraParku w Solcu Kujawskim znajdowała się niegdyś# strzelnica soleckiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.

(czytaj więcej)
23 maja 2024 0

Cuda Polski 2024. National Geographic Traveler Poland

Kochani! Nasz post o nominacji w plebiscycie Cuda Polski 2024 National Geographic# Traveler Poland wywołał istne pospolite ruszenie, a jego rezultat jest dla nas tak wspaniałą niespodzianką, jak sama nominacja - na razie prowadzimy wśród innych przedstawicieli naszego województwa!

(czytaj więcej)
23 maja 2024 0

Nordic Walking. II Integracyjny Rajd Kijków

Wczoraj przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Cielu odbył się II Integracyjny#Rajd Kijków Nordic Walking.

(czytaj więcej)
20 maja 2024 0

Noc muzeów za nami. Wystawa w straży

Serdecznie dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie na naszą wystawę. Coś się# nam wydaje że to nie będzie ostatnia noc muzeów która zorganizowaliśmy.

(czytaj więcej)
14 maja 2024 0

Policjanci na zabawie w plenerze. Majówka w Sicienku

W weekend w Sicienku odbyła się „Majówka z gminą Sicienko”. Policjantów z #Koronowa nie mogło na niej zabraknąć. Funkcjonariusze przygotowali dla najmłodszych uczestników łamigłówki, krzyżówki, rebusy oraz puzzle ze znakami drogowymi, wszystkie związane z bezpieczeństwem na rowerze i nie tylko.

(czytaj więcej)
13 maja 2024 0

Spotkanie w pałacu w Mochlu. Występ zespołu Wokalnego "Nakielanki"

Dnia 7 maja 2024r. Zespół wokalny "Nakielanki" na zaproszenie Dyrektora Katarzyny# Barczak gościł w CRIOS w Mochlu, które mieści się zabytkowym dworze - pałacu.

(czytaj więcej)
13 maja 2024 0

Kultowa majówka. Wielka impreza plenerowa

Tłumy przybyły na majówkę do Sicienka. Obecni byli nie tylko mieszkańcy gminy, ale #osoby z całej Polski. Gwiazdą wieczoru był zespół Kult.

(czytaj więcej)
13 maja 2024 1

Udany koncert gwiazdy. Majówka z Gminą Sicienko 2024

Chociaż mamy już poniedziałek, to myślami wciąż jesteśmy przy sobotniej #Majówce z Gminą Sicienko 2024. Za nami długo wyczekiwany występ zespołu Kult. Ach, co to były za emocje! Tłumy pod sceną udowodniły, że gmina Sicienko (i nie tylko) potrafi się bawić!

(czytaj więcej)
07 maja 2024 0

Festyn Garncarski. Kreatywna niedziela w Solcu Kujawskim

Dziękujemy, że byliście z nami Soleckie Centrum Kultury, Urząd Solec Kujawski, #Zakład Gospodarki Komunalnej w Solcu!

(czytaj więcej)
07 maja 2024 0

"Majówka PRL - Czas wolny w PRL-u". Festyn uznajemy za udany

W piątek 3 maja br. w Sicienku, odbył się festyn pod hasłem „Majówka PRL – Czas wolny #w PRL-u” zorganizowany przez Stowarzyszenie Retromaniacy Metropolii Bydgoskiej. Wydarzenie było współfinansowane ze środków powiatu bydgoskiego.

(czytaj więcej)
06 maja 2024 0

Majówka PRL W Sicienku. Dużo gości na wydarzeniu

Brawo Retromaniacy Metropolii Bydgoskiej i Prywatne Muzeum Techniki PRL #w Sicienku - PMT PRL, zrobiliście świetną robotę.

(czytaj więcej)
30 kwietnia 2024 0

Udana Eskapada. Następna impreza już za rok

W minioną sobotę odbyła się kolejna, jubileuszowa już edycja Eskapady. Wydarzenie #zorganizowane przez Gmina Dobrcz, Gminny Ośrodek Kultury Dobrcz, sołectwo Wudzynek oraz Zespół Szkół Agro-Ekonomicznych Karolewo, przyciągnęło wiele nie tylko okolicznych mieszkańców, ale także gości z poza gminy.

(czytaj więcej)
29 kwietnia 2024 0

Tydzień smaków i zapachów. Klub seniora Magdalenka

Z inicjatywy pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z Dobrcza, #odbyły się w Klubie mini warsztaty sojowe. Uczestniczyły w nich również Panie , które się na nie zapisały a nie są (jeszcze) uczestniczkami naszych zajęć.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2024 0

Warsztaty z rysowania. Kluby Senior+

Wczoraj w naszym klubie gościł pan Dawid Kilon - rysownik, ornitolog, przyrodnik z #Bydgoszczy, który opowiadając z ogromną pasją o przyrodzie wprowadził nas w świat ptaków.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2024 0

Wizyta w Bydgoszczy. Kluby Senior+

Wczorajsze przedpołudnie spędziliśmy w Bydgoszczy zwiedzając# dom Stanisława Wyczółkowskiego.

(czytaj więcej)
22 kwietnia 2024 0

Powitanie wiosny. Zabawa Koła PZERiI

Na powitanie wiosny członkowie Koła PZERiI z Koronowa zorganizowali zabawę w# Ośrodku REVITA w Pieczyskach.

(czytaj więcej)
22 kwietnia 2024 0

Klub Seniora Magdalenka. Odwiedziny fryzjerki i zielarki

Miniony tydzień nie sprzyjał spacerom. Nic straconego, rower stacjonarny pozwolił na# trochę ruchu i poprawę samopoczucia. Niektórym z nas samopoczucie poprawiła wizyta Iwonki, która zadbała o nasze fryzury.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2024 0

Strefa Kobiet. Twórcze popołudnie

Wczorajsze popołudnie w bożenkowskiej placówce upłynęło płci pięknej z #Strefy Kobiet bardzo konstruktywnie.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

Klub Seniora w Żołędowie. Pierwsze wiosenne spotkanie

Kwietniowe spotkanie klubu seniora odbyło się 12 marca. Z racji niedawno# obchodzonych świąt wielkanocnych, spotkanie miało klimat właśnie tych świąt.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

Z Austrii do Włoch. Rowerem w barwach gminy

Jeden z mieszkańców Łochowa opowiedział o swojej pasji, jaką jest turystyka #rowerowa w różnych częściach Europy.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2024 0

Klub Seniora Magdalenka. Ruch, śpiew i pogaduchy

Pierwsze dni po świętach minęły nam leniwie, przy kawie i pogaduchach. Ponieważ #w naszym Klubie nie lubimy za długo próżni już zaczęły się przygotowania do odwiedzin naszych młodych przyjaciół ze szkół i przedszkoli. Jak zwykle Judyta przygotowała prace, które będziemy wykonywali.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2024 0

"Czy można zjeść dzieło sztuki?". Konkurs zakończony

Gminne Centrum Kultury w Białych Błotach / Kultura Białe Błota świętuje ten #szczególny dzień.

(czytaj więcej)
05 kwietnia 2024 0

Spotkanie z Joanną Weyna. Biblioteka w Łochowie

Czasami trudno dać rzeczy słowo. Jeszcze większą sztuką jest odpowiednie# dać rzeczy słowo. Umiejętność tę posiadła nasza gościni, pani Joanna Weyna - polonistka, dziennikarka, copywriterka, językoznawczyni i ...sztukmistrzyni języka.

(czytaj więcej)
03 kwietnia 2024 0

Sukces młodych aktorów. Konfrontacje teatralne

Dzieci z kółka teatralnego działającego przy Świetlicy w Niemczu wzięły udział w #Konfrontacjach teatralnych, organizowanych przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
02 kwietnia 2024 0

Śniadanie Wielkanocne. Klub Seniora Magdalenka

Podczas Śniadania Wielkanocnego, które odbyło się w Klubie Seniora otrzymaliśmy# wiele serdecznych życzeń od Zastępcy Wójta Pana Sebastiana Horodeckiego, Pani Alicji Letkiewicz-Sulińskiej Sekretarz Gminy, Pani Joanny Ratkowskiej Skarbnik oraz Doroty Ścigany Kierowniczki GOPS.

(czytaj więcej)
02 kwietnia 2024 0

Trasa posprzątana. Podziękowania dla strażaków

Oczywiście, że nie zapominamy o strażakach... i Oni o nas także. To dzięki strażakom# z OSP KSRG Koronowo mogliście np. w wielkanocny poniedziałek przejechać odcinek trasy przez Grabinę. Reagują na nasze sygnały i działają - złomy usunięte, przejazd możliwy.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)