Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

Co, gdzie, kiedy?

25 czerwca 2022 0

Święto Rogala w Wudzynku

25 czerwca mieszkańcy Wudzynka będą# celebrować Święto Rogala na boisku przy świetlicy.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2022 0

Dzień Rodziny w sołectwie Magdalenka

25 czerwca w sołectwie Magdalenka odbędzie się #Dzień Rodziny, podczas którego zaplanowano serię różnorodnych zabaw dla dzieci i rodziców.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2022 0

Jarmark produktów lokalnych w Sicienku

25 czerwca (sobota) od godz. 11:00 do 17:00 w Parku w# Sicienku (ul. Bydgoska 6) odbędzie się „Jarmark produktów lokalnych w Sicienku”.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2022 0

Dąbrowski Jarmark Miodowy

Niedługo odbędzie się Dąbrowski Jarmark Miodowy. Na wydarzenie zaprasza# Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Dąbrowie Chełmińskiej.

(czytaj więcej)
25 czerwca 2022 0

„Powitanie Lata w Pieczyskach”

Serdecznie zapraszamy na Powitanie Lata, które odbędzie się# 25 czerwca 2022 r. w Pieczyskach!

(czytaj więcej)
26 czerwca 2022 0

Koncert muzyki klasycznej w Strzelcach Górnych

Już 26 czerwca zapraszamy Państwa na koncert muzyki klasycznej, który# odbędzie się o godz. 16:00 w Szkole Podstawowej w Strzelcach Górnych.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2022 0

BB Jazz Orkiestra w nowym GCK

W Gminnym Centrum Kultury w Białych Błotach orkiestra BB Jazz Orkiestra wystąpi# w nowo wybudowanym budynku GCK przy ul. Gronowej. Koncert pt. „Witajcie Wakacje” rozpoczyna się 26 czerwca o 17:30.

(czytaj więcej)
30 czerwiec 2022 0

Konkurs na „Najpiększniejszy Ogród w Powiecie Bydgoskim”

Uprzejmie informujemy, że Starostwo Powiatowe w# Bydgoszczy, wzorem lat ubiegłych, organizuje w roku bieżącym XXI edycję konkursu na „Najpiękniejszy Ogród w Powiecie Bydgoskim”.

(czytaj więcej)
9 lipca 2022 0

Rozpoczęcie lata w świetlicy. Wystąpią Agata Pufal i Włodzimierz Heyser

Sołtys Żołędowa wraz z Radą Sołecką i Świetlica zapraszają na Powitanie Lata w# Świetlicy Żołędowo. Startujemy 9 lipca o 16:00. Na scenie wystąpią Agata Pufal I Włodzimierz Heyser. Na przybyłych będzie czekać mnóstwo atrakcji, w tym dmuchańce, bańki, lody, wata cukrowa i popcorn i wiele, wiele innych! Przyjdziecie, będzie fajna zabawa!

(czytaj więcej)
1 sierpień 2022 0

„Zabytki Powiatu Bydgoskiego w filmie i w fotografii”

Starostwo Powiatowe w Bydgoszczy - Wydział Promocji, Kultury i Sportu, zaprasza do# wzięcia udziału w nowej odsłonie I edycji konkursu pn. „Zabytki Powiatu Bydgoskiego filmie i w fotografii”.

(czytaj więcej)
0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Małżeństwa i rozwody na Kujawach i Pomorzu. GUS podał dane

W województwie kujawsko-pomorskim w# 2021 r. w porównaniu z 2020 r. zwiększyła się liczba zawartych małżeństw (o 11,7%).

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)