Dziś mamy 7 grudnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

Co, gdzie, kiedy?

11 listopada 2022 0

Zbliża się bieg niepodległości

Przypadające w najbliższy piątek Narodowe Święto Niepodległości, można uczcić na# wiele sposobów. Dariusz Fundator, Wójt Gminy Białe Błota zachęca by świętować aktywnie, zgłaszając swój udział w Biegu Niepodległości.

(czytaj więcej)
12 listopada 2022 0

Koncert z okazji Święta Odzyskania Niepodległości

Gminny Ośrodek Kultury zaprasza na koncert z okazji Święta Odzyskania Niepodległości, który odbędzie się 12 listopada o 17:00.

(czytaj więcej)
13 listopada 2022 0

Biesiada Patriotyczna w GCKiB

13 listopada 2022 roku o godz. 15:00 odbędzie się# Biesiada Patriotyczna w Siedzibie Gminnego Centrum Kultury i Biblioteki w Sicienku (ul. Bydgoska).

(czytaj więcej)
13 listopada 2022 0

Startuje III liga szachowa

W najbliższą niedzielę 13 listopada rusza III liga szachowa KPZSzach. Mam# przyjemność poinformować, że w rozgrywkach uczestniczyć będzie drużyna UKS „Szachy” Osielsko. Na inaugurację zmierzymy się z szachistami z Szubina. Mecz odbędzie się w Nadleśnictwie Żołędowo.

(czytaj więcej)
15 listopada 2022 0

Prelekcja „Pomoc dla bezdomnego kota”

W ramach realizacji Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz# zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Solec Kujawski w 2022 roku, zapraszamy do udziału w szkoleniu edukacyjnym na temat bezdomnych i wolno żyjących kotów, które odbędzie się 15 listopada 2022 r. godz. 16.30 w sali konferencyjnej w budynku Urzędu Miejskiego (wejście od strony ul. 29 Listopada).

(czytaj więcej)
15 listopada 2022 0

Najładniejsza Kartka Bożonarodzeniowa

Zachęcamy do udziału wszystkie dzieci z #gminy Sicienko oraz uczniów placówek oświatowych na terenie gminy Sicienko do uczestnictwa w konkursie plastycznym.

(czytaj więcej)
18 listopada 2022 0

Julia Kociuban zagra w Kruszynie

Zapraszamy na koncert 18 listopada w Szkole Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w# Kruszynie.

(czytaj więcej)
2 grudnia 2022 0

Spartakiada Seniora

W Europejski Dzień Seniora, który przypada w tym roku 20 października składamy najlepsze życzenia i zachęcamy do udziału w Spartakiadzie Seniora!

(czytaj więcej)
3 grudnia 2022 0

Mikołajkowy czas niespodzianek

Serdecznie zapraszamy na "Mikołajkowy czas niespodzianek"!

(czytaj więcej)
5 grudnia 2022 0

Konkurs na najładniejszą Gwiazdę Kolędniczą

Gminne Centrum Kultury i Biblioteka w Sicienku oraz urząd gminy Sicienko ogłaszają konkurs na# Najładniejszą Gwiazdkę Kolędniczą.

(czytaj więcej)
17 grudnia 2022 0

Mikołajkowe Warsztaty Rolkarskie

17 grudnia w Koronowie odbędą się warsztaty rolkarskie połączone z# Halowymi Mistrzostwami Koronowa o Puchar Burmistrza!

(czytaj więcej)
0

„Należy nieustanie patrzeć w przyszłość”. Rozmowa z Tomaszem Rudnym

16 maja w wieku 66 lat zmarła Regina Osińska, długoletnia# dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Z tego względu pzani burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora SCK.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)