Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w koronowskim ogólniaku
Pożegnanie dyrektor Makowskiej

Fot. LO Koronowo
Tegoroczna inauguracja roku szkolnego w koronowskim Liceum Ogólnokształcącym im. Leona Wyczółkowskiego była wyjątkowa.
Rok szkolny powitał nowy dyrektor Paweł Baran, który z dniem 1. września zaczął pełnić tę funkcję. W swoim przemówieniu wielokrotnie odwoływał się do tego jakim wspaniałym dyrektorem, mentorem i nauczycielką jest Dorota Makowska, która zarządzała szkołą przez ostatnich 15 lat.
- To dzięki niej właśnie, liceum, które może się poszczycić już 70 letnią tradycją, stało się nierozerwalną częścią naszej małej ojczyzny, symbolem jakości i dumy z tego, że mamy okazję przekroczyć mury tej szkoły, zdobywać w niej wiedzę, poszerzać własne horyzonty i spełniać pasje – mówił dyrektor Baran.
Jednym z największych priorytetów i wyzwań, na które stawia nowy dyrektor i kadra nauczycielska wraz z uczniami jest czynne kontynuowanie działań z okazji stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Nadchodzący rok szkolny upłynie bowiem na realizacji programu składającego się z różnych przedsięwzięć pod nazwą: "11 działań na 11 listopada". Zaplanowano między innymi - akademie, przedstawienie teatralne, wieczorki poetyckie, debatę historyczną, konkursy recytatorskie i historyczny ale także imprezy sportowe i turystyczne a to wszystko by uczcić 100-lecie wolności.
Wśród zaproszonych gości był Starosta Powiatu Bydgoskiego, Wojciech Porzych, Dyrektor Powiatowego Centrum Zarządzania Oświatą, Maria Strąk oraz Przewodniczący Rady Powiatu Bydgoskiego Zenon Rydelski.
Starosta uhonorował Dorotę Makowską nagrodą Starosty Bydgoskiego.
Oprawą dla uroczystości była musztra w wykonaniu klas mundurowych.
Czytaj również
- Specjalny program artystyczny. Wyjątkowa uroczystość w szkole
- „Kolędy i pastorałki”. II Międzyszkolny Przegląd Wokalny za nami
- Sukces goni sukces. Karolina zajęła II miejsce w konkursie wojewódzkim
- Uczniowie z wizytą w komisariacie. Pokaz radiowozu zachwycił dzieci
- Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "Koliber". Wyśpiewali pierwsze miejsce!
Dodaj komentarz
„Należy nieustanie patrzeć w przyszłość”. Rozmowa z Tomaszem Rudnym

16 maja w wieku 66 lat zmarła Regina Osińska, długoletnia# dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Z tego względu pzani burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora SCK.
(czytaj więcej)"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.
(czytaj więcej)„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.
(czytaj więcej)Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!