Dziś mamy 29 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

Sport

28 lutego 2024 0

Mistrzowski tytuł obroniony. Kolejny awans drużyny

W dniu 27 lutego 2024 roku w hali OSiR w Solcu Kujawskim rozegrano #Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt. Bardzo dodrze w tych zawodach spisała się reprezentacja dziewcząt Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Dobrczu, która sięgnęła po końcowy triumf i tym samym obroniła tytuł mistrzowski sprzed roku. Dziewczęta z Dobrcza dzięki wygranej w Solcu Kujawskim awansowały do etapu wojewódzkiego. Serdecznie gratulujemy.

(czytaj więcej)
27 lutego 2024 0

Wioślarstwo w Lago Azul. Złoto dla mieszkanki z Nekli

W miniony weekend w Portugalskim Lago Azul odbyły się Mistrzostwa Świata na #Ergometrze wioślarskim.

(czytaj więcej)
27 lutego 2024 0

Badminton - turniej wyjazdowy. Pierwsze trofea w tym roku

Pierwszy turniej wyjazdowy w tym sezonie za nami. Były to bardzo wymagające, dwudniowe# zawody w Luboniu. Nasza 7 osobowa reprezentacja przywozi swoje pierwsze trofea w tym roku!

(czytaj więcej)
26 lutego 2024 0

Kolejny testmecz trampkarzy. Wyższy lewel pressingu

Mocne granie, Szkółka Piłkarska MLKS Tucholanka - Kaemde Tuchola, rocznik 2010 w# Tucholi. Duża frekwencja naszych, bo aż 17 (z czego 10 z 2010/11). Drużyna gospodarzy to super ekipa grająca w minionym sezonie w I lidze, która już pokazała swój kunszt w sparingu latem na naszym obozie.

(czytaj więcej)
26 lutego 2024 0

Rekordy naszych biegaczek. Ultra Maraton w Taipei

Wczoraj 25 lutego 2024r. odbył się Ultra Bieg w Taipei. Mieszkańcy naszej gminy wspaniale kończą zawody w Taipei.

(czytaj więcej)
23 lutego 2024 0

Mistrzostwa Polski w Krakowie. Zawody strzeleckie

W dniach 9-11 lutego odbyły się halowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Krakowie.# Z ULKS ZRYW DOBRCZ udział brali zawodnicy nie tylko z kategorii seniorskiej:

(czytaj więcej)
20 lutego 2024 0

VII Memoriał Henryka Górnego. Udany występ młodzików

Dnia 18 lutego odbył się turniej tenisa stołowego, zwany VII Memoriałem#Henryka Górnego.

(czytaj więcej)
07 lutego 2024 0

Ostatnia kolejka rozegrana. Liga halowa zakończona

W sobotnie popołudnie rozegraliśmy ostatnią kolejkę naszej#ligi w hali MGOSIR w Koronowie. Nietuzinkowa Liga halowa została zakończona z przytupem.

(czytaj więcej)
07 lutego 2024 0

Dobra gra młodziczek. Awans do półfinałów Unihokeja.

W niedzielę 4.02.24r. w Poznaniu odbył się 2 turniej eliminacyjny# Wielkopolskiej Ligi Unihokeja Młodziczek. Z drugiego miejsca awansujemy do półfinałów.

(czytaj więcej)
06 lutego 2024 0

Trzecie miejsce Gryf-u. Rozgrywki piłki halowej zakończone

GKS Gryf Sicienko na podium w rozgrywkach Nakielskiej #Halowej Ligi Piłki Nożnej w Paterku.

(czytaj więcej)
05 lutego 2024 0

Turniej Piłki Siatkowej. Rocznica wraz z memoriałem

4 lutego 2024 r. w hali sportowej Miejsko - Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji# w Koronowie odbył się Turniej Piłki Siatkowej z okazji rocznicy Wyzwolenia Koronowa, połączony z Memoriałem Grzegorza Bożejewicza (Bobika).

(czytaj więcej)
23 stycznia 2024 0

Piłka nożna młodych na hali. Rywalizacja klas I - V

24 stycznia środa - ciąg dalszy eliminacji o Puchar Dyrektora Szkoły#w piłce halowej chłopców. Uczniowie klas: II Tb, II Br łączona z III Br, I Ta i obrońcy pucharu kl. V T przychodzą na godzinę 10.40.

(czytaj więcej)
23 stycznia 2024 0

Mistrzostwa siatkówki dzieci. Rywalizacja w powiecie

22 stycznia 2024 r. hala sportowo – widowiskowa OSiR w Solcu Kujawskim# gościła uczestników Mistrzostw Powiatu Bydgoskiego w piłce ręcznej dziewcząt w ramach Igrzysk Dzieci (roczniki 2011 i młodsi).

(czytaj więcej)
22 stycznia 2024 0

Turniej tenisa stołowego z okazji 32 edycji WOŚP. Kto zwyciężył?

W hali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrczu odbył się# turniej tenisa stołowego z okazji 32 edycji WOŚP. W turnieju wzięło 22 zawodników, którzy rozegrali pojedynki systemem pucharowym.

(czytaj więcej)
22 stycznia 2024 0

Lider pokonany. Zacięty pojedynek piłkarzy

GKS Gryf Sicienko pokonał lidera rozgrywek# Nakielskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej w Paterku.

(czytaj więcej)
19 stycznia 2024 0

Świetna forma naszych żaków w regionie. Dobre zawody przed wielkim turniejem

Żacy w nowy rok wchodzą w wyśmienitych nastrojach# i z wielką ochotą do trenowania. Widać to było w miniony weekend gdzie po raz kolejny udało im się zainkasować komplet punktów w Kujawsko - Pomorskiej Halowej Lidze Żaka.

(czytaj więcej)
19 stycznia 2024 0

Turniej siatkówki szkół w Solcu Kujawskim. Rywalizacja z nagrodami

18 stycznia 2024 r. w hali OSiR w Solcu Kujawskim rozegrano# Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w piłce siatkowej w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej (roczniki 2009-2010). W rozgrywkach wzięło udział dziewięć drużyn, które zagrały na trzech równoległych boiskach systemem „każdy z każdym”.

(czytaj więcej)
15 stycznia 2024 0

Igrzyska dzieci w siatkówkę. Kto stanął na podium?

3 stycznia 2024 r. w hali OSiR w Solcu Kujawskim# rozegrano Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w piłce siatkowej w ramach Igrzysk Dzieci (roczniki 2011 i młodsi).

(czytaj więcej)
15 stycznia 2024 0

Zmagania piłkarzy ręcznych. Wyrównana rywalizacja drużyn

4 stycznia 2024 r. w hali widowiskowo - sportowej soleckiego Ośrodka Sportu i Rekreacji# rozegrano Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców w ramach Licealiady.

(czytaj więcej)
28 grudnia 2023 0

Turniej GO w Niemczu. Rywalizowali zawodnicy z różnych stron Polski

Wspólnie z Bydgoskim Klubem GO „ Jako-Tako”, #oraz Panem Wojciechem Szychowiakiem mieliśmy zaszczyt zorganizować imprezę poświęconą grze GO.

(czytaj więcej)
28 grudnia 2023 0

Wigilia GLUKS Invectus Sicienko. Klub podsumował miniony rok

W środę 20 grudnia 2023 r. w szkole podstawowej w Sicienku# odbyło się wigilijne spotkanie podsumowujące mijający rok.

(czytaj więcej)
12 grudnia 2023 0

Mikołajkowy turniej. Grudniowe zmagania miłośników strzelectwa

Dnia 7 grudnia sekcja strzelecka ULKS ZRYW Dobrcz zorganizowała w hali sportowej Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Dobrczu "Mikołajkowe strzelanie".

(czytaj więcej)
05 grudnia 2023 0

Turniej Szachowy o Puchar Wójta. Zwycięzcą Marcin Kręgowski

W dniu 2 grudnia odbył się Turniej Szachowy o Puchar Wójta Gminy Dobrcz. To już 4 edycja tego wydarzenia, którego organizatorem jest GOK w Dobrczu

(czytaj więcej)
27 listopada 2023 0

Brązowy medalista Pucharu Polski. Poziom zawodów był bardzo wysoki

W dniach 25 i 26 listopada br. w Jeleniej Górze odbył się Puchar Polski Oyama PFK w Kumite i Kata.

(czytaj więcej)
22 listopada 2023 0

Zawody sportowe w miłej atmosferze. Dzieci otrzymały piękne pluszowe misie

21 listopada 2023 r. w hali sportowo-widowiskowej soleckiego Ośrodka #Sportu i Rekreacji odbyły się Mistrzostwa Powiatu Bydgoskiego w zawodach sportowych Pluszowego Misia klas I-III szkół podstawowych.

(czytaj więcej)
06 października 2023 0

V Turniej Siatkówki Plażowej w Sicienku. Rywalizowało 8 par

30 września 2023 r. na boisku przy Szkoła Podstawowa im. Mikołaja Kopernika w Sicienku odbył się V Turniej Siatkówki Plażowej, którego organizatorami byli siatkarze drużyny Lupus Team Rafał Gacka oraz Miłosz Miękczyński. Patronat honorowy objął Piotr Chudzyński Wójt Gminy Sicienko.

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

Mistrzostwa gminy za nami. Piłkarskie rozgrywki chłopców

Dnia 26 września 2023 r., w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrczu odbyły się zawody piłki nożnej chłopców szkół podstawowych klas 4-6 oraz 7-8.

(czytaj więcej)
29 września 2023 0

Sobotnie starcie dwóch drużyn. Szubinianka i Spójnia na remis

Podziałem punktów zakończyło się sobotnie starcie w Białych Błotach# pomiędzy miejscową Spójnią a Szubinianką. Jedyną bramkę dla gości strzelił Robert Jurek. Dla nikim chyba nie będzie zaskoczeniem, że stało się to po stałym fragmencie gry. Miejscowi wyrównali jeszcze przed przerwą. W drugiej połowie kibice nie zobaczyli już bramek.

(czytaj więcej)
0

Śladami naszej historii. Okruchy Przeszłości

Niedaleko od bydgoskich rogatek, Przedmoście. Na wypadek konieczności prowadzenia wojny obronnej nie przewidywano# długotrwałych działań na Pomorzu, dlatego umocnienia obronne na tym terenie nie zostały w większym zakresie rozwinięte.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)