Dziś mamy 25 czerwca 2024, wtorek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

24 czerwca 2024 0

Noc Świętojańska. Promocja historii i kultury

Wczoraj w naszym mieście odbyło się wyjątkowe wydarzenie z inicjatywy Stowarzyszenia #Rezerwat Kultury i Serdeczności oraz Soleckie Centrum Kultury – Noc Świętojańska!

(czytaj więcej)
24 czerwca 2024 0

Wielki Wyścig Butelkowy. 15. edycja za nami

Tegoroczny wyścig, będący częścią festiwalu Ster na Bydgoszcz 53N, 18E - przeszedł do# historii. Gratulujemy wszystkim uczestnikom, a szczególnie naszym pracownikom z "Budżetłódki" za ich wytrwałość i niesamowite zaangażowanie. Wasza determinacja i duch zespołowy były inspirujące!

(czytaj więcej)
19 czerwca 2024 0

"Prawa i wolności obywatelskie". IV edycja konkursu

W dniu 18 czerwca br. w siedzibie Starostwa Powiatowego w Bydgoszczy# przy ul. Juliusza Słowackiego 3 odbyło się oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród w IV edycji konkursu „Prawa i wolności obywatelskie” w tym roku pod nazwą „Dzieci my też mamy swoje prawa”.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2024 0

Bitwa Regionów w Sicienku. Podsumowanie wydarzenia

16 Kół Gospodyń Wiejskich przygotowało przepyszne dania konkursowe degustowane# przez Komisję konkursową w której składzie byli:

(czytaj więcej)
17 czerwca 2024 0

"Smaki Trzech Dolin". Wyniki Konkursu Kulinarnego

Jarmark Produktów Lokalnych dobieg końca. Z radością i dumą chwalimy się #wynikami konkursu kulinarnego "Smaki Trzech Dolin":

(czytaj więcej)
17 czerwca 2024 0

II Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Zakole Dolnej Wisły

W dniach 14 - 16 czerwca br. w Dąbrowie Chełmińskiej odbył się trzydniowy "II Zlot #Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych Zakola Dolnej Wisły. Trzydniowy obóz jednoczący dzieci i młodzież ze wszystkich naszych gmin!

(czytaj więcej)
12 czerwca 2024 0

I Seniorada Solecka. Wspomnienia z wydarzenia

W niedzielę w Soleckim Centrum Kultury miało miejsce otwarcie pierwszej Soleckiej #Senioriady. Organizatorem tego wydarzenia było Stowarzyszenie "AS" Aktywny Senior wraz z Soleckim Centrum Kultury.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2024 0

Policjanci z harcerzami. Lekcja o bezpieczeństwie

Policyjni profilaktycy oraz dzielnicowi z bydgoskiego Fordonu spotkali się z harcerzami #podczas biwaku zorganizowanego z okazji Dnia Dziecka. Była to doskonała okazja do rozmowy na temat bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku oraz korzystania z internetu.

(czytaj więcej)
05 czerwca 2024 0

Dzień Dziecka w Jarużynie. Było mnóstwo wrażeń

Impreza organizowana przez świetlicę w Jarużynie w tym roku odpyla się na boisku. Dopisała #pogoda oraz uczestnicy.

(czytaj więcej)
05 czerwca 2024 0

Policjanci na festynie. Wiele atrakcji dla dzieci

Funkcjonariusze z koronowskiego komisariatu uczestniczyli w festynie organizowanym przez# miasto Koronowo. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2024 0

Wyścig Rowerowy dla dzieci i młodzieży. Rywalizacja z atrakcjami

2 czerwca 2024 r. w Solcu Kujawskim odbyła się szósta edycja Wyścigu Rowerowego #dla dzieci i młodzieży, której organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy „Top” Solec Kujawski.

(czytaj więcej)
04 czerwca 2024 1

III Jakubowy Rodzinny Rajd Rowerowy. Podsumowanie wydarzenia

Dnia 2 czerwca po Mszy św. celebrowanej przez ks. Szymona Gołotę - w imieniu ks. #Macieja Chmielewskiego proboszcza Parafia pod wezwaniem Świętego Jakuba Mniejszego w Dabrówce Nowej - 150 miłośników dwóch kółek (wraz z całą obsługą zabezpieczającą) wyruszyło w trasę.

(czytaj więcej)
03 czerwca 2024 0

Delegacja z gminy na Litwie. Święto Rodziny

Delegacja z naszej gminy w osobach: Wójt Gminy Białe Błota Magdaleny Maison, radnych# Rady Gminy: Ilony Nowakowskiej i Jacka Grzywacza oraz pracownika urzędu Renaty Niedźwieckiej wzięła udział w Święcie Rodziny w gminie Mariampol, które odbyło się 1 czerwca.

(czytaj więcej)
28 maja 2024 0

III Kongres Kobiet. Harmonia z naturą

W sobotę 25 maja odbył się III Kongres Kobiet, gdzie w tym roku zorganizowany# został w Chacie Chlebowej u Państwa Beaty i Witolda Tomaszewskich.

(czytaj więcej)
28 maja 2024 0

II Etap Bitwy Regionów. Wyłoniono zwycięzców

W sobotę 25 maja br. podczas Dni Otwartych Drzwi Targi Rolno - Budowlane w Zarzeczewie, odbył się także drugi etap regionalny konkursu #BitwaRegionów w woj. kujawsko - pomorskim.

(czytaj więcej)
28 maja 2024 0

Poznajemy zabytki Gminy Solec Kujawski. Okruchy historii

W części obecnego budynku JuraParku w Solcu Kujawskim znajdowała się niegdyś# strzelnica soleckiego Kurkowego Bractwa Strzeleckiego.

(czytaj więcej)
23 maja 2024 0

Cuda Polski 2024. National Geographic Traveler Poland

Kochani! Nasz post o nominacji w plebiscycie Cuda Polski 2024 National Geographic# Traveler Poland wywołał istne pospolite ruszenie, a jego rezultat jest dla nas tak wspaniałą niespodzianką, jak sama nominacja - na razie prowadzimy wśród innych przedstawicieli naszego województwa!

(czytaj więcej)
23 maja 2024 0

Nordic Walking. II Integracyjny Rajd Kijków

Wczoraj przy Środowiskowym Domu Samopomocy w Cielu odbył się II Integracyjny#Rajd Kijków Nordic Walking.

(czytaj więcej)
20 maja 2024 0

Noc muzeów za nami. Wystawa w straży

Serdecznie dziękujemy wszystkim za tak liczne przybycie na naszą wystawę. Coś się# nam wydaje że to nie będzie ostatnia noc muzeów która zorganizowaliśmy.

(czytaj więcej)
14 maja 2024 0

Policjanci na zabawie w plenerze. Majówka w Sicienku

W weekend w Sicienku odbyła się „Majówka z gminą Sicienko”. Policjantów z #Koronowa nie mogło na niej zabraknąć. Funkcjonariusze przygotowali dla najmłodszych uczestników łamigłówki, krzyżówki, rebusy oraz puzzle ze znakami drogowymi, wszystkie związane z bezpieczeństwem na rowerze i nie tylko.

(czytaj więcej)
13 maja 2024 0

Spotkanie w pałacu w Mochlu. Występ zespołu Wokalnego "Nakielanki"

Dnia 7 maja 2024r. Zespół wokalny "Nakielanki" na zaproszenie Dyrektora Katarzyny# Barczak gościł w CRIOS w Mochlu, które mieści się zabytkowym dworze - pałacu.

(czytaj więcej)
13 maja 2024 0

Kultowa majówka. Wielka impreza plenerowa

Tłumy przybyły na majówkę do Sicienka. Obecni byli nie tylko mieszkańcy gminy, ale #osoby z całej Polski. Gwiazdą wieczoru był zespół Kult.

(czytaj więcej)
13 maja 2024 1

Udany koncert gwiazdy. Majówka z Gminą Sicienko 2024

Chociaż mamy już poniedziałek, to myślami wciąż jesteśmy przy sobotniej #Majówce z Gminą Sicienko 2024. Za nami długo wyczekiwany występ zespołu Kult. Ach, co to były za emocje! Tłumy pod sceną udowodniły, że gmina Sicienko (i nie tylko) potrafi się bawić!

(czytaj więcej)
07 maja 2024 0

Festyn Garncarski. Kreatywna niedziela w Solcu Kujawskim

Dziękujemy, że byliście z nami Soleckie Centrum Kultury, Urząd Solec Kujawski, #Zakład Gospodarki Komunalnej w Solcu!

(czytaj więcej)
07 maja 2024 0

"Majówka PRL - Czas wolny w PRL-u". Festyn uznajemy za udany

W piątek 3 maja br. w Sicienku, odbył się festyn pod hasłem „Majówka PRL – Czas wolny #w PRL-u” zorganizowany przez Stowarzyszenie Retromaniacy Metropolii Bydgoskiej. Wydarzenie było współfinansowane ze środków powiatu bydgoskiego.

(czytaj więcej)
06 maja 2024 0

Majówka PRL W Sicienku. Dużo gości na wydarzeniu

Brawo Retromaniacy Metropolii Bydgoskiej i Prywatne Muzeum Techniki PRL #w Sicienku - PMT PRL, zrobiliście świetną robotę.

(czytaj więcej)
30 kwietnia 2024 0

Udana Eskapada. Następna impreza już za rok

W minioną sobotę odbyła się kolejna, jubileuszowa już edycja Eskapady. Wydarzenie #zorganizowane przez Gmina Dobrcz, Gminny Ośrodek Kultury Dobrcz, sołectwo Wudzynek oraz Zespół Szkół Agro-Ekonomicznych Karolewo, przyciągnęło wiele nie tylko okolicznych mieszkańców, ale także gości z poza gminy.

(czytaj więcej)
29 kwietnia 2024 0

Tydzień smaków i zapachów. Klub seniora Magdalenka

Z inicjatywy pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej z Dobrcza, #odbyły się w Klubie mini warsztaty sojowe. Uczestniczyły w nich również Panie , które się na nie zapisały a nie są (jeszcze) uczestniczkami naszych zajęć.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)