Dziś mamy 22 lutego 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

Kultura / Rozrywka

20 lutego 2024 0

Ogólnopolski strażacki konkurs plastyczny. Nagrodzone prace z regionu

6 lutego br. odbyły się powiatowe eliminacje ogólnopolskiego strażackiego konkursu# plastycznego. Celem Konkursu jest zainteresowanie dzieci, młodzieży i twórców nieprofesjonalnych ochroną przeciwpożarową, tradycją i życiem strażackich środowisk, działaniami ratowniczo-gaśniczymi podczas pożarów, klęsk żywiołowych, katastrof, wypadków i innych zagrożeń.

(czytaj więcej)
20 lutego 2024 0

Została Koncertmistrzem. Julia Jaskot - serdecznie gratulujemy!

"Orkiestra 4Young" to muzyczny projekt Filharmonii Pomorskiej skierowany#do młodych artystów uczących się w szkołach muzycznych II stopnia z całej Polski. Z grona ponad 200 zgłoszeń została wyłoniona orkiestra składająca się z 60 najlepszych muzyków na, których czele stanął maestro Adam Sztaba.

(czytaj więcej)
20 lutego 2024 0

Ostatki, Walentynki i Urodziny Jadzi. Seniorzy świętowali

Trzy wydarzenia minionego tygodnia: urodziny Jadzi, Ostatki i Walentynki. Jubilatka, #tort ze świeczkami, życzenia, toast i gromkie sto lat.

(czytaj więcej)
16 lutego 2024 0

Półkolonie bawią się w ferie. Rozrywka dla dzieci

Świetlice Jarużyn i Niwy - Wilcze zorganizowały dla dzieci masę atrakcji na czas ferii zimowych. Jedną z atrakcji był salon gier i zabaw, gdzie można było wspinać się na sztucznych skałach, pojeździć samochodami czy zjechać na zjeżdżalniach.

(czytaj więcej)
16 lutego 2024 0

Ruch to zdrowie. Gimnastyka taneczna dla każdego

Dla starszych osób świetlica w Niemczu zorganizowała gimnastykę taneczną. #Jak widać na zdjęciach zabawa i frekwencja dopisała.

(czytaj więcej)
16 lutego 2024 0

Program atrakcji dla wszystkich. Świetlica poleca

Nasza Świetlica Żołendowo zorganizowała kilka warsztatów w czasie ferii zimowych. #Chętni w każdym wieku mogli znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

(czytaj więcej)
16 lutego 2024 0

"Bezpieczne ferie". Spotkanie z półkolonistkami w Brzozie

Profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy przeprowadzili# zajęcia dla półkolonistów w Świetlicy Środowiskowej w Brzozie. Przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa w trakcie ferii zimowych.

(czytaj więcej)
15 lutego 2024 0

Prezenty z dedykacją. Zapachowe mydełka od dzieci

W przeddzień Walentynek na warsztatach w Gminnym Ośrodku Kultury w #Dobrczu dzieci przygotowały różnokolorowe mydełka glicerynowe z płatkami kwiatów o wielu zapachach.

(czytaj więcej)
15 lutego 2024 0

Walne zebranie Koła PZERiI. Posiedzenie wraz z tańcami

We wtorek 13-go lutego 2024 r. w sali OSP w Dąbrowie Chełmińskiej #odbyło się zebranie walne informacyjne członków Gminnego Koła PZERiI.

(czytaj więcej)
15 lutego 2024 0

Bal Karnawałowy. "Bajkowy Pokaz Mody"

We wtorek 6 lutego br. mieliśmy w naszym klubie niezwykły bal karnawałowy. #Dlaczego niezwykły? Ponieważ był to bal międzypokoleniowy.

(czytaj więcej)
14 lutego 2024 0

Bal karnawałowy z niespodziankami. Zabawa dopisała

W minionym tygodniu w sali ZHP Hufiec Koronowo zorganizowano Bal Karnawałowy# dla dzieci. Różnorodność atrakcji stanowiła wspaniałą zabawę i wiele pozytywnych wrażeń, które wspominamy do dziś. Wszystkim dziękujemy za przybycie i zapraszamy na następny bal.

(czytaj więcej)
14 lutego 2024 0

„Ślubuję Ci miłość …”. Połowa wieku razem

W dniu 13 lutego 2024 r. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Dobrczu# gościliśmy szczególne pary małżeńskie. Szczególne, gdyż już 50 lat wspierają się w zgodnych związkach małżeńskich.

(czytaj więcej)
14 lutego 2024 0

Warsztaty pieczenia pizzy. Było smacznie

Mili i kulturalni! Tradycyjnie już na warsztatach z robienia pizzy było wesoło,# smacznie, gwarnie i twórczo! Dziękujemy za liczne uczestnictwo. Wasze wypieki wyglądały i smakowały znakomicie! Brawo! Do następnego spotkania.

(czytaj więcej)
14 lutego 2024 0

"Walentynkowa sobota". Zabawa i gry dla dzieci

17 lutego zapraszamy na ”Walentynkową Sobotę". W godzinach 9:00 - 14:00 autobus# krwiodawstwa będzie czekał na chętnych do oddania krwi przy ul. Gronowej 6, w Białych Błotach. Dla Par oddających krew będzie niespodzianka.

(czytaj więcej)
14 lutego 2024 0

"Spotkanie z Zakolandią". Ferie zabawą dla dzieci

W ramach współpracy z Lokalna Grupa Działania "Zakole Dolnej Wisły" #zorganizowaliśmy „Spotkanie z Zakolandią”.

(czytaj więcej)
13 lutego 2024 0

Karnawałowy tydzień w klubie. Różne formy aktywności

Wydarzeń w tym tygodniu było sporo. Na początek zajęcia warsztatowe# z Małgosią Karwowską, która pobudza nasze ciało i umysł proponując różne formy aktywności. Za pilny udział w warsztatach była nagroda - pieczone udka. Nie da się ukryć pyszne.

(czytaj więcej)
13 lutego 2024 0

Karnawałowe szaleństwa seniorów. Tłusty czwartek w Niemczu

KGW Aktywni i Przyjaciele Pawłówka podjęli się pierwszy raz przygotować# wspólnie paczki dla łasuchów z okazji Tłustego Czwartku.

(czytaj więcej)
13 lutego 2024 0

Planowane wyłączenia prądu. Sprawdź szczegóły

Planowane Włączenia zasilania - Rejon# Bydgoszcz:

(czytaj więcej)
12 lutego 2024 0

"Pomaganie przez morsowanie". Przyjemna akcja z pożytecznym

Dziś w naszej ciekawostce wyjątkowo skupimy się na bieżących wydarzeniach# i podsumujemy mijający weekend... Czy wiesz, że… Podczas akcji "Pomaganie przez morsowanie" zebrano aż ponad 8400 zł na leczenie dzieci z niepełnosprawnościami.

(czytaj więcej)
08 lutego 2024 0

Zajęcia teatralne w świetlicy. Duża frekwencja zaskoczyła

W środę 7 lutego w świetlicy w Czemlewie odbyły się spotkanie z #udziałem słuchaczy.

(czytaj więcej)
08 lutego 2024 0

Zabawa Karnawałowa w gminie. Spotkanie w Ośrodku Kultury

W środę 7 lutego 2024 r., na zaproszenie Środowiskowego Domu Samopomocy w #Nowej Wsi Wielkiej do naszej gminy przybyli uczestnicy Środowiskowych Domów Samopomocy z Barcina, Ciela, Janikowa, Solca Kujawskiego oraz Strzelna.

(czytaj więcej)
05 lutego 2024 0

Noworoczne spotkanie seniorów. Organizatorem Rada Sołecka

Rada Sołecka w Ostromecku zorganizowała noworoczne spotkanie #z seniorami przy współpracy z wolontariuszkami z Zespołu Szkół.

(czytaj więcej)
02 lutego 2024 0

Migawki z Murucina. Bezpieczniej na chodnikach i drogach

W pierwszym miesiącu nowego roku, gdy stary rok zetknął się# z nowym (stąd nazwa styczeń) w Swietlicy Wiejskiej w Murucinie było gwarno i wesoło.

(czytaj więcej)
02 lutego 2024 0

Wesele z humorem. Spotkanie integracyjne seniorów z UTW

Wczoraj wieczorem weseliliśmy się podczas karnawałowej zabawy# tanecznej stylizowanej na wesele.

(czytaj więcej)
02 lutego 2024 0

Warsztaty EtnoDrum. Nauka gry na bębnach

W dniach od 19 lutego do 20 lutego w godzinach od 9:00 - 11:00 w świetlicy Żołędowo #odbędą się zajęcia z cyklu EtnoDrum, tzn. Warsztaty gry na bębnach Djembe i Dundun.

(czytaj więcej)
02 lutego 2024 0

Impreza urodzinowa u seniorów. Był także Dzień Babci i Dziadka

W ubiegłym tygodniu obchodziliśmy urodziny Teresy i Władka. #Terenia obchodziła urodziny w poniedziałek a Władziu w środę. Gościem Władka był Pan Andrzej Berdych Wójt Gminy, który zgodnie ze złożona obietnicą uczestniczy w urodzinach każdego seniora kończącego 90 lat i więcej. Torty były przepyszne. Obojgu Jubilatom życzymy jeszcze raz zdrowia, nieustającej pogody ducha i dalszej chęci uczestnictwa w życiu Klubu.

(czytaj więcej)
02 lutego 2024 0

Karnawałowo u emerytów. Bawili się seniorzy

Karnawał trwa, emeryci z Gminnego Koła w Dąbrowie Chełmińskiej również się bawili. #Zabawa była super. Kolejny raz emeryci spędzili miło czas. Dziękuję wszystkim uczestnikom za wspaniałą zabawę, oraz koleżankom, które przygotowały salę i poczęstunek. Dziękuję i do zobaczenia na kolejnym spotkaniu członków dnia 13 lutego.

(czytaj więcej)
01 lutego 2024 0

Bal karnawałowy dla dzieci. Centrum Kultury Synagoga zaprasza

Do końca karnawału zostało jeszcze trochę czasu i z tej okazji zapraszamy# wszystkie dzieci na bal karnawałowy do Centrum Kultury Synagoga w Koronowie. Bal odbędzie się 10 lutego, a zaczynamy o godzinie 16:00. Czekają na was niezapomniane przeżycia.

(czytaj więcej)
0

Poznajemy nasze sołectwa... Otorowo - Makowiska

Pierwsza wzmianka związana z historią Otorowa pochodzi z 1280 r., kiedy# w efekcie porozumienia miedzy księciem Mściwojem a księciem Ziemomysłem, wieś Otorowo i Łęgnowo w dowód uznania otrzymał kasztelan Dobiesław Sądowic. W roku 1577 powstała wieś zwana Otorowskim Młynem.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)