Dziś mamy 31 maja 2023, środa, imieniny obchodzą:

Na sygnale

30 maja 2023 0

Cztery osoby poszkodowane w wypadku. Przestroga dla innych kierowców

Bydgoscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze# podczas jazdy w każdych warunkach drogowych. Do niebezpiecznej sytuacji doszło dzisiejszego (30.05.2023) poranka na drodze S-5 w podbydgoskim Żołędowie. Niech widok uszkodzonych pojazdów będzie dla wszystkich przestrogą.

(czytaj więcej)
30 maja 2023 0

Perfidny oszust aresztowany. Wyłudził od pokrzywdzonych ponad milion złotych

Policjanci ze Szwederowa zatrzymali 49-letniego bydgoszczanina# mającego związek z oszustwami, w których pokrzywdzeni stracili łącznie ponad milion złotych. Mężczyzna powołując się na znajomości komornicze oferował pomoc w zakupie, po okazyjnych cenach, mieszkań i pojazdów pochodzących z licytacji, a także przy założeniu, na terenie Niemiec, firmy zajmującej się fotowoltaiką. Sprawa ma charakter rozwojowy.

(czytaj więcej)
23 maja 2023 0

Duży pożar przy ulicy Toruńskiej. Cały budynek objęty ogniem

Szybka akcja strażaków, zapobiegła rozprzestrzenieniu się ognia na budynki mieszkalne.

(czytaj więcej)
23 maja 2023 0

Złodziej samochodu zatrzymany. Usłyszał łącznie 4 zarzuty

Kryminalni z Koronowa ustalili, a następnie zatrzymali 19-letniego# sprawcę włamania i kradzieży samochodu. Młody mężczyzna odpowie również za inne czyny. Usłyszał łącznie 4 zarzuty. Za tego typu przestępstwa grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

(czytaj więcej)
18 maja 2023 0

Czujny sąsiad i złodziej zatrzymany. Mężczyzna usłyszał już zarzuty

O tym, jak ważna jest pomoc sąsiedzka przekonał się gospodarz# działki budowlanej. Dzięki sprawnej reakcji mieszkającego obok mężczyzny, złodzieja ujętego na gorącym uczynku przejęli policjanci ze śródmiejskiego komisariatu. Oprócz zarzutu kradzieży odpowie za kierowanie pojazdem pomimo zakazu wydanego przez sąd.

(czytaj więcej)
16 maja 2023 0

Dachowanie osobówki. Jedna osoba przetransportowana do szpitala

Jedna osoba została poszkodowana w wyniku dachowania samochodu osobowego.

(czytaj więcej)
16 maja 2023 0

Zderzenie dwóch ciężarówek. Na miejscu wszystkie służby

Na krajowej 10 zderzyły się dwa samochody ciężarowe. Na miejsce zadysponowano służ by ratownicze.

(czytaj więcej)
16 maja 2023 0

Skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie. Zderzył się z pociągiem i uciekł

Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Solcu Kujawskim zwrócił# uwagę na uszkodzenia w volkswagenie, gdyż mogły powstać podczas zdarzenia drogowego. Okazało się, że jego policyjny nos go nie zawiódł. Pojazd chwilę wcześniej uczestniczył w kolizji z pociągiem, a kierowca oddalił się z miejsca zdarzenia. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Teraz czekają go kolejne konsekwencje.

(czytaj więcej)
15 maja 2023 0

Awaria systemów. Ewakuowano łącznie 80 osób, w tym 30 dzieci

13 maja 2023 r. około godziny 16:25 na rzece# Wiśle doszło do nietypowego zdarzenia. Z powodu awarii systemów doszło do unieruchomienia promu „Flisak” około 100m od brzegu.

(czytaj więcej)
11 maja 2023 0

Tragiczny wypadek na torowisku. 48-latek poniósł śmierć na miejscu

Bydgoscy policjanci, pod nadzorem prokuratora, wyjaśniaj#ą przyczyny i okoliczności dzisiejszego (11.05.2023 r.) wypadku, do którego doszło na przystanku tramwajowym przy ulicy Andersa w Bydgoszczy. Śmierć na miejscu poniósł 48-letni mężczyzna.

(czytaj więcej)
08 maja 2023 0

Pożar poddasza. Straty oszacowano na 220 tys. zł

W środową noc, 3 maja w jednym z domów przy ul. Mroteckiej w Sicienku wybuchł pożar. Na miejsce wezwano siedem zastępów straży pożarnej.

(czytaj więcej)
25 kwietnia 2023 0

O krok od tragedii. Nieodpowiedzialny motocyklista bez uprawnień (film)

Kierujący motocyklem i jednocześnie przewożący pasażera, wykazał się skrajną #nieodpowiedzialnością i brakiem rozwagi. Mężczyzna doprowadził do bezpośredniego zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym jadąc jednośladem z prędkością nie zapewniającą panowania nad pojazdem, na prowadzenie którego nie miał wymaganych uprawnień, a do tego łamiąc przepisy ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
20 kwietnia 2023 0

Autobus zderzył się z osobówką i wjechał w dom. Jak doszło do wypadku?

Bydgoscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności# wczorajszego (19.04.2023) wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 25, w powiecie bydgoskim. Zdarzenie to zostało zakwalifikowane jako katastrofa w ruchu lądowym. Policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze podczas jazdy w każdych warunkach drogowych.

(czytaj więcej)
19 kwietnia 2023 0

Groźny wypadek z udziałem autobusu i osobówki. Są osoby poszkodowane

Do groźnego wypadku doszło dzisiaj (19 kwietnia 2023 r.) po południu na DK 25. Panowały utrudnienia w ruchu, droga była zablokowana.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2023 0

Uszkodzone linie. Następnie zderzenie lawety z osobówką

Dzisiaj, 14 kwietnia 2023r. godzinie 9:11 przyjęliśmy# zgłoszenie o uszkodzonych liniach energetycznych na ulicy średniej. Na miejsce udał się jeden zastęp z naszej jednostki. Na miejscu okazało się, że uszkodzone były trzy słupy telekomunikacyjne, a nie linie energetyczne, jak było zgłoszone. Strażacy usunęli zagrożenie z drogi i wrócili do bazy.

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2023 0

Pożar gasiło 150 strażaków. Straty oszacowano na 30 mln zł

Aż 150 strażaków łącznie brało udział w akcji gaśniczej pożaru hali produkcyjnej przy ulicy Ołowianej w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2023 0

Poświąteczny "Trzeźwy poranek". Skontrolowano ponad 700 kierowców

Policjanci z wydziału ruchu drogowego bydgoskiej komendy# miejskiej i podległych komisariatów skontrolowali 726 kierujących. Wszystko w ramach przeprowadzonej akcji „Trzeźwy poranek”. Niestety w dalszym ciągu trafiają się osoby, które lekceważą zasady bezpieczeństwa.

(czytaj więcej)
11 kwietnia 2023 0

Działania na szkodę spółki i pranie pieniędzy. 37 zarzutów

Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy nadzorowała – prowadzone przez# bydgoski Zarząd Centralnego Biura Śledczego Policji - wielowątkowe śledztwo dotyczące nieuczciwych działań podejmowanych w latach 2017-2020 przez osobę zarządzającą w tym okresie dwiema spółkami deweloperskimi, które zajmowały się budową mieszkań na jednym z bydgoskich osiedli.

(czytaj więcej)
11 kwietnia 2023 0

Zderzenie na skrzyżowaniu. Kierująca fordem nie ustąpiła pierwszeństwa

Dwa samochody osobowe zderzyły się na skrzyżowaniu dwóch ulic w Koronowie w miniony czwartek, 6 kwietnia.

(czytaj więcej)
11 kwietnia 2023 0

Podsumowanie długiego weekendu na drogach. Osiem osób rannych

Podczas długiego świątecznego weekendu na drogach województwa# kujawsko-pomorskiego doszło do 7 wypadków drogowych, w których nikt nie zginął, a 8 osób zostało rannych. Funkcjonariusze, którzy w ciągu ostatnich czterech dni czuwali nad bezpieczeństwem podróżujących, zatrzymali 82 osoby, które kierowały pojazdami po spożyciu alkoholu.

(czytaj więcej)
31 marca 2023 0

Pożar w kotłowni. Na miejscu cztery zastępy straży pożarnej

W poniedziałek, 27 marca straż pożarna została wezwana do pożaru kotłowni w jednym z domów przy ulicy Strumykowej w Koronowie.

(czytaj więcej)
31 marca 2023 0

Niekorzystne warunki. Zderzyły się dwa samochody osobowe

We wtorek, 28 marca na drodze ekspresowej S5 na wysokości Maksymilianowa w krótkim odstępie czasu doszło do dwóch zdarzeń drogowych.

(czytaj więcej)
28 marca 2023 0

Ewakuowano pracowników restauracji. Uszkodzona skrzynka gazowa

W piątek, 24 marca o godzinie 12.28 do jednostki wpłynęło zgłoszenie dotyczące uszkodzonej skrzynki gazowej na ulicy Dworcowej w Solcu kujawskim

(czytaj więcej)
16 marca 2023 0

13 zastępów wezwane do pożaru. Straty oszacowano na 2 mln zł

W piątek, 10 marca straż pożarna została wezwana do zadymienia #na terenie jednego z zakładów przemysłowych w Wałdowie Królewskim. Po dojeździe na miejsce okazało się, że pożar był już bardzo rozwinięty.

(czytaj więcej)
16 marca 2023 0

19-latka zginęła na miejscu. Osobówką uderzyła w ciężarówkę?

Bydgoscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wczorajszego# (15.03.2023 r.) wypadku, do którego doszło na drodze wojewódzkiej nr 551 w Reptowie, w powiecie bydgoskim. Śmierć na miejscu poniosła 19-letnia kobieta kierująca oplem astrą. 28-letni pasażer został przewieziony do szpitala

(czytaj więcej)
10 marca 2023 0

Wjeżdżał na chodnik i zmuszał pieszych do ucieczki. Policja prosi o kontakt

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komisariatu# Policji Bydgoszcz-Szwederowo prowadzą śledztwo dotyczące zdarzenia, w którym zatrzymany kierowca BMW sprowadził bezpośrednie niebezpieczeństwo katastrofy w ruchu drogowym.

(czytaj więcej)
10 marca 2023 0

Włamania do domów i mieszkań! Bądź czujny i nie daj się okraść

W związku z pojawiającymi się włamaniami do domów# i mieszkań na ternie gminy Sicienko, prosimy o zwrócenie uwagi i informowanie Policji, nawet anonimowo, w przypadku zauważenia osób, które po zmroku zaglądają lub "kręcą się" w pobliżu domów jednorodzinnych lub podejrzanych samochodów stojących na uboczu.

(czytaj więcej)
07 marca 2023 0

34-latek odpowie za posiadanie marihuany. W domu miał ponad pół kilograma

Działania policjantów z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową# i Pseudokibiców bydgoskiej komendy doprowadziły do zatrzymania 34-latka. Mieszkaniec powiatu bydgoskiego, w miejscu zamieszkania, posiadał ponad pół kilograma marihuany i przedmioty służące do prowadzenia tego nielegalnego procederu.

(czytaj więcej)
0

"Witajcie w naszej gminie". Nowi mieszkańcy otrzymali pakiety powitalne

Pakiety powitalne "Witaj w naszej gminie" trafiły do naszych nowych Mieszkańców.

(czytaj więcej)
0

Dodatki do emerytur i rent w górę. Ile wyniosła waloryzacja w tym roku?

Co roku 1 marca ZUS przeprowadza waloryzację świadczeń. #Podwyżką objęte są również dodatki i świadczenia pieniężne, które w tym roku wzrosną o 14,8 proc. Najpopularniejszy z nich dodatek pielęgnacyjny będzie wynosił 294,39 zł.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)