Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

Na sygnale

28 czerwca 2022 0

29-latek pobił policjanta. Został aresztowany na 3 miesiące

Na najbliższe trzy miesiące do aresztu trafił 29-latek, który# razem z kolegą zaatakował sąsiada. Powodem ich agresji było zwrócenie im uwagi. Mężczyzna rzucił się też z nożem na interweniujących policjantów. Został postrzelony w nogę. Podejrzany wraz z 34-letnim kolegą usłyszeli zarzuty pobicia i uszkodzenia ciała. Dodatkowo młodszy odpowie za czynną napaść na funkcjonariusza oraz kradzieże.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 0

Bez uprawnień i badań technicznych uciekał przed policją

Zlekceważenie podwójnej linii ciągłej przez# kierującego motocyklem było początkiem pościgu, który miał miejsce na ulicach Bydgoszczy. 35-latek został zatrzymany. Okazało się, że ma cofnięte uprawnienia do kierowania, a pojazd nie ma aktualnych badań technicznych. Bydgoszczanin już usłyszał zarzuty.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 0

Zatrzymali go z zarzutem zabójstwa. Został aresztowany

Nawet dożywocie grozi 40-latkowi podejrzanemu o# zabójstwo. Mężczyzna zaatakował nożem 41-latka, który niestety w wyniku obrażeń zmarł w szpitalu. Podejrzany decyzją sądu został aresztowany na najbliższe trzy miesiące. Przestępstwa dokonał w warunkach recydywy.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 0

Dwie tragedie w tym samym dniu. Wypadki na DK 25

Bydgoscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają dokładne przyczyny i okoliczności dwóch# śmiertelnych wypadków w powiecie bydgoskim. Kierowcy z niewyjaśnionych przyczyn zjechali na przeciwny pas ruchu i zderzyli się z pojazdami. Do tragedii doszło w miejscowościach Emilianowo na DK 10 i w Kobylarni.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 0

Straż z WOPR-em patroluje okoliczne wody. Akcja „Bezpieczny akwen”

Jak co roku w sezonie wakacyjnym jednostka OSP z# Solca Kujawskiego wspólnie z ratownikami WOPR bierze udział w akcji „Bezpieczny akwen”.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2022 0

Motocyklista uderzył w samochód osobowy. Przeprowadzono pierwszą pomoc

Strażacy z OSP Nowa Wieś Wielka, którzy prowadzili# działania podczas wypadku drogowego w Kobylarni zostali zadysponowani do zderzenia się osobówki z motocyklistą.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2022 0

Czołowe zderzenie osobówki z ciężarówką. Kierowca skody zmarł na miejscu

Wczoraj (23 czerwca) po godzinie 16, na drodze# wojewódzkiej między Brzozą a Łabiszynem, doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego. Samochód osobowy zderzył się z jadącą z naprzeciwka ciężarówką.

(czytaj więcej)
24 czerwca 2022 0

Śmiertelny wypadek na DK 10. Okoliczności wyjaśnia prokuratura

Wczoraj 23 czerwca w Emilianowie na DK 10 doszło do# wypadku trzech samochodów osobowych. Jedna z osób poniosła śmierć na miejscu, a kolejne trzy zostały przetransportowane do bydgoskich szpitali.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Bezpieczne Wakacje 2022. Wzmocnią się kontrole policji na drogach

Przed nami długo wyczekiwany czas wypoczynku. Podczas wakacji policjanci ruchu# drogowego dbać będą o bezpieczeństwo na drogach, które jest jednym z naszych priorytetów. Dlatego spodziewajmy się wzmożonych kontroli, w tym kontroli autokarów i kierowców wiozących dzieci oraz dorosłych na letni wypoczynek.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Drogówka z całego województwa na szkoleniu z transportu drogowego

Wczoraj 22 czerwca w Komendzie Wojewódzkiej Policji w# Bydgoszczy odbyło się szkolenie z zakresu kontroli przestrzegania obowiązków i warunków związanych z przewozem drogowym, czasem pracy kierowców oraz realizacji czynności kontrolnych i elektronicznego dokumentowania kontroli w systemie SENT.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

„Kręci ich bezpieczeństwo!” Policja zorganizowała piknik

W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad# wodą” Komisariat Policji w Koronowie wspólnie z włodarzami gminy Dobrcz zorganizowali piknik pod hasłem „Bezpieczne Wakacje 2022” dedykowany dla uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Dobrcz.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Prawie 700 wykroczeń wobec pieszych w województwie!

Na kujawsko-pomorskich drogach policjanci przeprowadzili 21 czerwca# działania "Bezpieczny Pieszy". Akcja ta na stałe wpisała się w harmonogram pracy policjantów, bo niechronieni uczestnicy ruchu drogowego jakimi są piesi mają najmniejsze szansę w konfrontacji z pojazdami.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2022 0

Złote blachy dla policjantów. Bydgoscy funkcjonariusze nagrodzeni!

Po raz dwudziesty Koalicja Antypiracka przyznała Złote Blachy – honorowe wyróżnienia dla# policjantów za spektakularne sukcesy w walce z kradzieżą własności intelektualnej. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 21 czerwca w siedzibie Komendy Głównej Policji w Warszawie przy udziale Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadinsp. Pawła Dobrodzieja. Laureaci odebrali Złote Blachy z rąk Teresy Wierzbowskiej, prezes Stowarzyszenia Sygnał, reprezentującej Koalicję Antypiracką. Przedstawicielom Koalicji towarzyszyła także Karolina Szostak, dziennikarka sportowa, reporterka i prezenterka telewizyjna.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2022 0

Pożar rozsadził komin. Do gaszenia pojechały cztery zastępy straży

20 czerwca wybuch pożaru sadzy rozsadził w# domu jednorodzinnym komin. Na miejscu konieczna była obecność aż 4 zastępów straży pożarnej.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2022 0

Nie utrzymała odległości. Zderzenie volkswagena z oplem

Zderzyły się ze sobą dwa samochody osobowe na trasie DK25 w# miejscowości Stopki. Służby otrzymały zgłoszenie o 15:50. Na miejscu działała straż oraz policja.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2022 0

Karambol na DK 25! Na pomoc wysłano śmigłowiec LPR!

Zderzyły się ze sobą aż 4 samochody osobowe w Gościeradzu. W tym groźnym# zdarzeniu uczestniczyło w sumie 9 osób, w tym dwoje dzieci. Na pomoc wysłano śmigłowiec LPR.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2022 0

Wybuchł pożar samochodu. Ogień rozwinął się na całe auto (ustalenia)

Dzisiaj (22 czerwca) rano doszło do pożaru samochodu osobowego przy ul. Akacjowej we# Wtelnie. Dwa zastępy straży pożarnej pojechały, aby zażegnać zagrożenie.

(czytaj więcej)
22 czerwca 2022 0

Nocny drift na Starym Rynku. Nagrał go miejski monitoring

W poniedziałek (20 czerwca) około godz. 3:05 pracownik Straży Miejskiej obsługujący# monitoring miejski zauważył samochód marki Honda, który wjechał z ul. Grodzkiej w ul. Mostową w kierunku Starego Rynku. Kiedy kierowca dojechał na Stary Rynek, zaczął jeździć dookoła z dużą prędkością i z poślizgiem. Po chwili odjechał w kierunku ul. Focha. Informacja o zdarzeniu, a także numer rejestracyjny pojazdu zostały przekazane do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2022 0

Okradł kobietę metodą na Blik. Szuka go teraz policja

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Fordon zwracają się z prośbą o pomoc w identyfikacji osoby przedstawionej na# zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje o osobie mogącej mieć związek z przestępstwem, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2022 0

Dzielnicowi na obozie. Nauczyli jak zachować się w sytuacjach kryzysowych

W dniach 16-17 czerwca dzielnicowi z Gminy Nowa Wieś Wielka asp. Adam Boniewicz, asp. Tomasz Gołębiewski oraz mł. asp. Tomasz Woźniak spotkali się z# opiekunami i uczestnikami obozu harcerskiego zorganizowanego przez Skautów Europy na terenach leśnych w miejscowości Olimpin.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2022 0

Trwają poszukiwania Marcina Krajniewskiego. Szukają go ponad miesiąc

Policjanci ze Śródmieścia nadal prowadzą poszukiwania 38-latka, który# 9 maja 2022 roku ostatni raz nawiązał kontakt z rodziną. Następnego dnia był widziany, gdy szedł drogą gruntową z działki przy ulicy Nowotoruńskiej 33 i skręcił w ulicę Smoleńską. Funkcjonariusze w tej sprawie ustalają świadków mogących się przyczynić do odnalezienia mężczyzny.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2022 0

Policja złapała podpalacza. Spowodował straty na ponad 60 tys. zł

Policjanci z bydgoskiego Szwederowa namierzyli i zatrzymali# 37-latka podejrzanego o uszkodzenia mienia. Mężczyzna w jednym dniu czterokrotnie zaprószył ogień na terenie bydgoskiego Szwederowa. W ten sposób uszkodził elewacje budynków, garaże oraz dwa pojazdy. Teraz za swoje postępowanie będzie odpowiadać przed sądem.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2022 0

17 wypadków w województwie! Podsumowano statystyki z weekendu

Od środy do niedzieli policjanci prowadzili wzmożone działania „Bezpieczny Weekend - Boże Ciało”. Akcja ta# prowadzona była głównie w trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze kontrolowali prędkość, ale przede wszystkim stan trzeźwości kierujących. W tym roku policjanci odnotowali 17 wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, a 16 zostało rannych.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2022 0

Razem w lesie i na festynie. Wspólne działania policji i straży leśnej

Policjant z bydgoskich Wyżyn oraz strażnik leśny wspólnie pełnili służbę na# terenie gminy Nowa Wieś Wielka. Funkcjonariusze kontrolowali tereny leśne pod kątem nielegalnej wycinki i kradzieży drewna. Mundurowi wzięli też udział w festynie.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2022 0

Wodniacy mieli pełne ręce roboty! Pięć interwencji jednego dnia!

W czasie minionego weekendu policjanci ogniwa wodnego bydgoskiej komendy# stacjonujący nad Zalewem Koronowskim mieli pełne ręce roboty. Tylko 19 czerwca interweniowali pięciokrotnie z racji bardzo wietrznej aury, pomagając załogom jednostek pływających. Dzięki nim wszystkie niebezpieczne sytuacje zakończyły się szczęśliwie.

(czytaj więcej)
21 czerwca 2022 1

Zderzenie 3 samochodów na DW 254. Dwie osoby w szpitalu!

Na drodze wojewódzkiej nr 254 w Kobylarni zderzyły się ze sobą 3# samochody osobowe. W wyniku zajścia dwie osoby zostały przetransportowane do bydgoskich szpitali.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2022 0

Zjechał z trasy wprost na budynek. Na miejsce przyjechały służby

W piątek, 17 czerwca służby zostały wezwane do# Drzewianowa. Doszło tam do zdarzenia z udziałem samochodu dostawczego.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2022 0

Policja uderzyła w podziemie narkotykowe. 68-latek z ponad 3 kg marihuany

Policjanci z wydziału narkotykowego bydgoskiej komendy ponownie# uderzyli w podziemie narkotykowe. Tym razem zatrzymali 68-letniego mieszkańca powiatu bydgoskiego. Mężczyzna posiadał w domu ponad 3,5 kg marihuany. Narkotyki były spakowane w specjalnych hermetycznie zamkniętych opakowaniach. Podejrzany został aresztowany na 3 miesiące.

(czytaj więcej)
0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Małżeństwa i rozwody na Kujawach i Pomorzu. GUS podał dane

W województwie kujawsko-pomorskim w# 2021 r. w porównaniu z 2020 r. zwiększyła się liczba zawartych małżeństw (o 11,7%).

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)