Dziś mamy 29 maja 2024, środa, imieniny obchodzą:

Na sygnale

29 maja 2024 0

Niedzielny alarm w straży. Kolizja samochodów

W dniu 26.05.2024r. (niedziela), około godziny 18:00 zostaliśmy zadysponowani# do kolizji pojazdów osobowych w miejscowości Koronowo.

(czytaj więcej)
28 maja 2024 0

Zatrzymał nietrzeźwego kierowce. W czasie wolnym od służby

Dzielnicowy z Solca Kujawskiego, będący w czasie wolnym od służby, udaremnił dalszą jazdę# autem mężczyźnie, który po wypiciu alkoholu wsiadł za kierownicę citroena i wjechał w zaparkowanego opla.

(czytaj więcej)
27 maja 2024 0

Lewy tytoń i papierosy przejęte. Ponad 9 kilogramów

Ponad 9 kilogramów tytoniu oraz kilka rygli papierosów bez polskich znaków akcyzy #zabezpieczyli dzielnicowi z bydgoskiego Śródmieścia. Do sprawy funkcjonariusze zatrzymali 58-latka, który odpowie za swój czyn z kodeksu karnego skarbowego, gdyż swym działaniem uszczuplił dochody Skarbu Państwa na kwotę ponad 7 tysięcy złotych.

(czytaj więcej)
27 maja 2024 0

Niecodzienna interwencja policjantów. Uratowali myszołowa

Policjanci z wydziału ruchu drogowego bydgoskiej komendy miejskiej uratowali# myszołowa, który oszołomiony, prawdopodobnie po wcześniejszym potrąceniu przez auto, leżał na jezdni i ewidentnie potrzebował pomocy. Gdyby nie reakcja patrolu ptak zginąłby pod kołami nadjeżdżających samochodów.

(czytaj więcej)
27 maja 2024 0

Wypadek komunikacyjny. Kolizja trzech samochodów

W dniu 25.05.2024r.(sobota), około godziny 12:15 zostaliśmy zadysponowani do #wypadku komunikacyjnego, w którym udział brały samochody osobowe.

(czytaj więcej)
27 maja 2024 0

Wypadek na DW394. Kolizja autobusu z osobówką

W weekend na Drodze Wojewódzkiej nr 394 w Solcu Kujawskim doszło do kolizji z #udziałem samochodu osobowego z autobusem.

(czytaj więcej)
27 maja 2024 0

Kolizja auta osobowego z dostawczym. Wstępne zagrożenie życia

"Wyjazd z Bydgoszczy kierunek Toruń, w samochodzie zgłaszająca z dzieckiem blokuje# pas drogi. Zagrożenie życia, w samochodzie dziecko 3,5 roku." - Takie zgłoszenie odebrali dzisiaj strażacy z Solca Kujawskiego oraz Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
24 maja 2024 0

Areszt za posiadanie narkotyków. Ponad 3,5 kilograma

Najbliższe trzy miesiące tymczasowo spędzi w areszcie 42-latek zatrzymany przez# kryminalnych z bydgoskiej komendy miejskiej. Mężczyzna miał w piwnicy oraz mieszkaniu ponad 3,5 kilograma narkotyków - amfetaminy oraz kryształu. Bydgoszczanin odpowie za posiadanie znacznej ilości zabronionych środków. Grozi mu do 10 lat więzienia.

(czytaj więcej)
24 maja 2024 0

Trzy wyjazdy straży. Pożar ściółki leśnej

W piątek o godzinie 12:28 zostaliśmy zadysponowani wspólnie z druhami #z Gościeradza na ulicę Leśną we Wtelnie, do przysłowiowego Burku, gdzie w pobliżu grobowca rodziny Beck doszło do pożaru ściółki leśnej.

(czytaj więcej)
23 maja 2024 0

Sprawca rozboju za kratami. Policjanci nie odpuszczają

Żmudna i wnikliwa praca kryminalnych z Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy#, po raz kolejny, przyniosła wymierny efekt. Zatrzymany przez policjantów sprawca rozboju, do którego doszło w Białych Błotach został tymczasowo aresztowany. 39-latkowi grozi teraz 20 lat odsiadki.

(czytaj więcej)
23 maja 2024 0

Policjanci zdążyli na czas. Uratowali 15-latkę

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjanci ze śródmiejskiego komisariatu uratowali# 15-latkę, która chciała targnąć się na własne życie skacząc z mostu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Podjęte w ostatniej chwili przez patrol czynności zapobiegły nieszczęściu. Nastolatka trafiła pod opiekę medyków.

(czytaj więcej)
23 maja 2024 0

Pracowity dzień policjantów. Złapany na gorącym uczynku

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście w ciągu jednego dnia #zatrzymali dwie osoby za kradzieże. Pierwsza z nich ukradła spod bloku rower elektryczny o wartości 14 tysięcy złotych, a druga smycze dla psów ze sklepu zoologicznego warte ponad tysiąc złotych. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty i odpowiedzą za swoje czyny.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 0

Poranny alarm w straży. Kolizja pojazdów na DK25

W dniu 20.05.2024r.(poniedziałek) około godziny 8:15 zostaliśmy zadysponowani do #kolizji pojazdów na DK25 w miejscowości Nowy Dwór/Buszkowo.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 0

Wypadek na DK10. Kolizja trzech pojazdów

Dziś po godzinie 8:00 nasza jednostka została zadysponowana do wypadku trzech#pojazdów na wysokości 273 km drogi krajowej nr 10 w Emilianowie.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 0

Drzwi Otwarte w Komendzie Policji. Spora frekfencja

Blisko 100 uczniów z bydgoskich szkół ponadpodstawowych oraz studentów #wzięło udział w drzwiach otwartych Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
22 maja 2024 0

Niedzielny alarm. Lądowanie helikoptera

W dniu 19.05.2024r.(niedziela) około godziiny 10:50 zostaliśmy zadysponowani# do zabezpieczenia miejsca lądowania helikoptera LPR w miejscowości Nowy Jasiniec.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 0

Piorun uderzył w wieże kościelną. Zalana plebania

Wczoraj tj. 20.05.2024r. o godzinie 19:09 zostaliśmy zadysponowani do #miejscowosci Sicienko do kościoła, gdzie piorun uderzył w wieże kościelną.

(czytaj więcej)
21 maja 2024 0

Podziękowania dla policjantów. Sprawa rozboju

Do Komendanta Komisariatu Policji Bydgoszcz - Wyżyny wpłynęły podziękowania# dla policjantów, którzy pracowali nad sprawą rozboju, do którego doszło w ubiegłym tygodniu na ulicy Grzymały-Siedleckiego w Bydgoszczy. Autor mail’a dziękuje funkcjonariuszom za ich ogromne zaangażowanie, jak to określił „prawdziwy majstersztyk policyjnego rzemiosła” czego efektem, już kilka godzin po zdarzeniu, było ustalenie i zatrzymanie sprawców odpowiedzialnych za ten czyn, a w konsekwencji ich aresztowanie.

(czytaj więcej)
20 maja 2024 0

Działania 'Prędkość". Drogi powiatu bydgoskiego

Bydgoscy policjanci prowadzili działania „Prędkość”. Funkcjonariusze główną uwagę# zwracali na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy, ale nie tylko. Reagowali na wszystkie wykroczenia i nieprawidłowości, które mają wpływ na bezpieczeństwo użytkowników dróg.

(czytaj więcej)
20 maja 2024 0

Zatrzymała nietrzeźwego rowerzystę. Miał zakaz

Młodsza aspirant Agnieszka Bonk-Proch, jadąc na służbę, zatrzymała rowerzystę, #którego obowiązywał sądowy zakaz prowadzenia rowerów. Ponadto 54-latek był pijany. Poruszał się jednośladem mając dwa promile alkoholu w organizmie. Odpowie za to przed sądem.

(czytaj więcej)
20 maja 2024 0

Niebezpieczna sytuacja. Karetka leżąca na boku

Bydgoscy policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze podczas jazdy #w każdych warunkach. Do niebezpiecznej sytuacji doszło na rondzie Fordońskim w Bydgoszczy. Niech widok uszkodzonych pojazdów będzie dla wszystkich przestrogą.

(czytaj więcej)
20 maja 2024 0

Pożar domu jednorodzinnego. Zagrożenie wyeliminowane

Wczoraj (19.05) o godzinie 16.01 zostaliśmy zadysponowani do pożaru# domu w Łochowie.

(czytaj więcej)
17 maja 2024 0

Kolizja osobówek. Alarm w straży

W dniu 14.05.2024r.(wtorek) o godzinie 17:15 zostaliśmy zadysponowani do #kolizji samochodów osobowych w miejscowości Koronowo.

(czytaj więcej)
17 maja 2024 0

Akcja strażaków. Pożar naczepy ciężarówki

Wczoraj, chwilę po godzinie 14:30 nasza jednostka przyjęła zgłoszenie dotyczące pożaru #ciężarówki w miejscowości Przyłubie.

(czytaj więcej)
17 maja 2024 0

"Bezpieczny pieszy". Podsumowanie działań

Bydgoscy policjanci prowadzili działania „Bezpieczny pieszy". Mundurowi zwracali #szczególną uwagę na wszelkie wykroczenia w ruchu drogowym, które wpływają na bezpieczeństwo pieszych. Ujawnili 163 wykroczenia. Wśród nich znalazły się zarówno te popełnione przez kierujących wobec pieszych, ale też samych niezmotoryzowanych.

(czytaj więcej)
16 maja 2024 0

Dwa alarmy w straży. Pożary poszycia leśnego

Dnia 12.05.2024r.(niedziele) o godzinie 13:16 zostaliśmy zadysponowani do# miejscowości Białe Błota, przy ulicy Kruszyńskiej do pożaru poszycia leśnego.

(czytaj więcej)
16 maja 2024 0

Rozpoznajesz tego mężczyznę? Kradzież tablic

Policjanci z Komisariatu Policji Bydgoszcz - Błonie zwracają się z prośbą o pomoc# w identyfikacji osoby przedstawionej na zdjęciach. Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyznę, bądź posiadają jakiekolwiek informacje, proszeni są o kontakt osobisty lub telefoniczny z policjantami.

(czytaj więcej)
15 maja 2024 0

Huknęła w sarnę. Auto spłonęło doszczętnie

Przed 3.00, aspirant sztabowy Rafał Makowczyński - Zastępca Naczelnika Wydziału# Kryminalnego z Nakła, usłyszał głośny huk a gdy wybiegł na zewnątrz wołanie o pomoc. Natychmiast wezwał służby ratunkowe, a sam pomimo nocy, ruszył w kierunku skąd dobiegał głos. Po przejechaniu kilkunastu metrów zauważył słup ognia.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostki z historii. Stare budynki sklepów w gminie

Niedziela to jak zawsze czas ciekawostek o gminie Sicienko. Dlatego też przychodzimy z# tymi rewelacyjnymi fotografiami wykonanymi w latach 70-80.

(czytaj więcej)
0

Ciekawostka przyrodnicza. Sad założony krótko po wojnie

Mieszkańcy, mieliśmy niedzielę, a to oznacza jedno - ciekawostkę. A że w maju natura #pokazuje nam się ze swojej najpiękniejszej strony, to dziś będzie post przyrodniczy.

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)