Dziś mamy 18 kwietnia 2024, czwartek, imieniny obchodzą:

Fakty

18 kwietnia 2024 0

Konkurs na projekt graficzny roztrzygnięty. Karta Mieszkańca Gminy

Od października będziemy mogli korzystać z Karty Mieszkańca Gminy Sicienko, której #szata graficzna zostanie wykonana według pomysłu jednego z naszych mieszkańców.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2024 0

Instalacja fotowoltaiczna. Spotkanie z przedstawicielami firm.

W czwartek 18 kwietnia odbyło się spotkanie z przedstawicielami #firmy, która zaprojektuje i wybuduje instalację fotowoltaiczną w Cielu.

(czytaj więcej)
18 kwietnia 2024 0

18 kwietnia. Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków

Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków to święto skierowane do# wszystkich, którzy wkładają wiele wysiłku w ratowanie zabytków oraz w opiekę nad nimi.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2024 0

Oczyszczalnia ścieków w Wojnowie. Projekt prośrodowiskowy

Pod koniec ubiegłego tygodnia przy oczyszczalni ścieków# w Wojnowie pojawiło się 10 uli, w których zamieszkały pszczele rodziny.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2024 0

Inwestycje w Wudzynie. Parking i lampy

W ostatnim czasie został odebrany parking przy Szkole Podstawowej #w Wudzynie. Zadanie kosztowało 86.000,00 zł, które zostało sfinansowane w całości ze środków własnych gminy.

(czytaj więcej)
17 kwietnia 2024 0

Trasa alternatywna dla Trójwsi. Rozmowy z wojewodą

Wójt Gminy Białe Błota Dariusz Fundator spotkał się w Lisim Ogonie z Wojewodą #Kujawsko-Pomorskim Michał Sztybel w celu przedstawienia problemów komunikacyjnych i omówienia przygotowania koncepcji budowy nowych dróg w Lisim Ogonie, tras alternatywnych.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

Budowa świetlicy wiejskiej w Murowańcu. Umowa podpisana

Dziś została podpisana umowa na budowę świetlicy wiejskiej u zbiegu ulic Agatowej i #Łochowskiej w Murowańcu. Zadanie zostanie dofinansowane kwotą 2 mln złotych w ramach VI edycji Programu Inwestycji Strategicznych: Polski Ład.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

Kolejna inwestycja. Chodnik z Dobrcza do Sienna

W Dobrczu rusza kolejna inwestycja. Tym razem będzie to drugi etap budowy chodnika# na ulicy Jesionowej w Dobrczu do miejscowości Sienno.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

Weekendowe ćwiczenia staży. Zakres wodno - nurkowy

W sobotę 13 kwietnia br. strażacy z naszej jednostki przeprowadzili ćwiczenia# z zakresu wodno-nurkowego. Nurkowanie odbyło się na Bydgoskiej śluzie miejskiej.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

Nieefektywne energetycznie lampy. Zmodernizujemy blisko 1000

W środę 10 kwietnia otrzymaliśmy promesę inwestycyjną na modernizację #części oświetlenia ulicznego w ilości 991 szt. opraw.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

Spotkania robocze z projektantami. Dwie nowe hale sportowe

Projektanci zapoznali się z miejscami, w których staną nowoczesne hale# sportowe.

(czytaj więcej)
16 kwietnia 2024 0

Zmiany w szkolnictwie. Wprowadzenie nowego przedmiotu

Od 1 września 2025 r. zamiast HiT-u zostanie wprowadzony przedmiot edukacja #obywatelska, który będzie obowiązywał w drugich klasach szkół ponadpodstawowych.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 0

Odmienione boisko w Borównie. Nowa nawierzchnia

Wyczekiwana inwestycja przy Zespole Szkół w Borównie już wkrótce zyska nową #nawierzchnię. Właśnie zakończono postępowanie przetargowe dla zadania : „Wykonanie nawierzchni sportowej na boisku przy szkole w Borównie”.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 0

Rozbudowa szkoły w Przyłękach. Spotkanie z projektantami

Prace nad rozbudową szkoły w Przyłękach już trwają. W tym roku ruszy rozbudowa# Szkoły Podstawowej im. ks. J. Twardowskiego w Przyłękach. Dziś odbyło się spotkanie robocze z projektantami.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 0

Nowy zastępca Wójta Gminy Sicienko. Pierwsza kobieta w historii

W związku z końcem I kadencji i nadejściem II kadencji, Pan Wójt #powołał na stanowisko Zastępcy Wójta na nową kadencję Panią Annę Rudniak.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 0

Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Wicemarszałek i Wojewoda symbolicznie

W uroczystości z okazji 84. rocznicy Zbrodni Katyńskiej oraz 81. rocznicy ujawnienia# Zbrodni Katyńskiej wziął udział Piotr Hemmerling - I Wicewojewoda Kujawsko - Pomorski.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 0

Światowy Dzień Trzeźwości. 15 kwietnia na całym świecie

15 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Dzień Trzeźwości. Światowa #Organizacja Zdrowia (WHO) apeluje o zrezygnowanie w tym dniu ze spożywania alkoholu. Alkoholizm jest jedną z najbardziej popularnych chorób w skali globalnej i przyczyną śmierci około 2,5 milionów ludzi rocznie. Według statystyk przez alkohol umiera więcej osób niż przez takie choroby jak AIDS lub gruźlica. Alkohol jest także przyczyną wielu patologii społecznych, przestępstw, zabójstw, czy wypadków drogowych.

(czytaj więcej)
15 kwietnia 2024 0

Stacja Uzdatniania Wody. Woda trafia do mieszkańców Trójwsi

W piątek 12 kwietnia br. odbyło się spotkanie techniczne dotyczące #zasilania poprzez pompownię strefową trzeciego stopnia w Łochowie terenów Trójwsi – Łochowa, Łochowic i Lisiego Ogona wodą ze Stacji Ujęcia Wody w Cielu.

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2024 0

Zielona inwestycja. Miasteczko rowerowe w Łochowie

Dziś na miasteczku rowerowym w Łochowie dokonywane# były nasadzenia.

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2024 0

Działania Sejmiku Kujawsko - Pomorskiego NGO. Bądź na biężąco

I kadencja Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa #Kujawsko - Pomorskiego rozpoczęła swoją pracę!

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2024 0

Tworzymy koncepcję ścieżki pieszo - rowerowej. Wsparcie Wicemarszałka

Dziś (12.04.2024 r.) Urząd Gminy w Dobrczu odwiedzili Prezydent Miasta #Bydgoszczy Rafał Bruski oraz Dyrektor Biura Stowarzyszenia Metropolia Bydgoszcz Łukasz Krupa.

(czytaj więcej)
11 kwietnia 2024 0

Ulica Ptasia w Murowańcu już gotowa. Widok robi wrażenie

Ponad miesiąc przed określonym w umowie terminem udało się firmie# Dromaks ukończyć budowę ul. Ptasiej w Murowańcu.

(czytaj więcej)
11 kwietnia 2024 0

Kto zostanie starostą? Sprawdź szczegóły

Na to pytanie nie ma na razie odpowiedzi, ale możliwe, że będzie to ktoś z# Koalicji Obywatelskiej, która w 23-osobowej Radzie Powiatu Bydgoskiego zdobyła 9 mandatów. By rządzić KO będzie musiała zawrzeć nomen omen koalicję. Możliwe są i inne warianty sojuszów, gdyż do rady swych przedstawicieli wprowadziło pięć komitetów.

(czytaj więcej)
11 kwietnia 2024 0

Wybór szkoły średniej. Targi Szkół Średnich.

Wczoraj w naszej "Dwójce" odbyły się Targi #Szkół Średnich.

(czytaj więcej)
11 kwietnia 2024 0

"Człowiek z żelaza". Mieszkanka naszej gminy

Wczoraj Wójt Gminy Sicienko Piotr Chudzyński spotkał się z Panią Katarzyną# Misun-Nowak, triathlonistką z naszej gminy, która podjęła się niesamowitego wyzwania i… w sierpniu 2023 r. została „kobietą z żelaza” – czyli "Ironman". Osiągnięty wynik 13 godz. i 15 min dał jej 2. miejsce w kat. wiekowej i 8. w kat. kobiet open.

(czytaj więcej)
10 kwietnia 2024 0

Plebiscyt "Mistrzowie Agro". Można już głosować

Rozpoczęło się głosowanie w kolejnej edycji akcji MISTRZOWIE AGRO – największym #plebiscycie sołeckim i rolniczym w Polsce, prowadzonym w naszym województwie przez „Gazetę Pomorską”, „Express Bydgoski” i „Nowości - Dziennik Toruński” oraz ogólnopolski serwis i magazyn „Strefa Agro”.

(czytaj więcej)
10 kwietnia 2024 0

Już wkrótce rowerem do Nekli. Jest dofinansowanie

Już wkrótce będzie można bezpiecznie przejechać rowerem z plaży WOPR w Borównie do #ogródków działkowych w Nekli. Oprócz ścieżki rowerowej, która będzie pełnić funkcję ciągu pieszo - rowerowego zostanie na tym odcinku wybudowana sieć wodociągowa.

(czytaj więcej)
10 kwietnia 2024 0

Koronowo MTB Maraton. Reguły dotyczące dzieci

Nagrody spakowane - prawie 200 zestawów! Dziś szykujemy 990 #pakietów startowych.

(czytaj więcej)
0

Okruchy i ciekawostki historii. Opowieści Staropolskiej Wisły

Od Heweliusza do nicponiów z carskich# magazynów.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Słodkości na tłusty czwartek. Przygotuj puszyste faworki

Tłusty Czwartek to w Polsce, jak wiadomo, #święto pod znakiem pączka. Inne ciastka i słodkości schodzą zwykle na dalszy plan, my chcemy jednak przypomnieć, że słodkości, które możemy serwować w tym wyjątkowo pysznym dniu jest znacznie więcej. Dajemy trzy propozycje.

(czytaj więcej)