Dziś mamy 7 grudnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

Fakty

02 grudnia 2022 0

Iluminacje świąteczne. W tym roku będzie ich znacznie mniej

Urząd gminy w Koronowie informujemuje, że w związku# z koniecznością wprowadzenia oszczędności w zużyciu energii elektrycznej znacznie ograniczona zostanie ilość iluminacji świątecznych ma terenie Koronowa.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 0

Przebudowa ulicy Ogrodowej w Koronowie. Inwestycja zakończona

Droga już gotowa do użytkowania.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 0

Kiedy wybudują sieć wodociągową? Nie ma zgody właścicieli

Na razie nie wiadomo, kiedy rozpocznie się budowa sieci wodociągowej #w Samociążku na ul. Przy Zaporze. Wykonawca nie uzyskał jeszcze zgody od wszystkich właścicieli działki przy ulicy Tymiankowej.

(czytaj więcej)
02 grudnia 2022 0

Kontrowersje związane z planem likwidacji laboratorium. „Nic się nie zmieni dla pacjentów”!

Taką deklarację złożyła dyrektor Samodzielnego Publicznego# Zakładu Opieki Zdrowotnej w Koronowie podczas środowej (30 listopada) sesji koronowskiej Rady Miejskiej. Dyrektor SPZOZ podkreśliła, że po likwidacji laboratorium w Koronowie, za badania laboratoryjnych próbek pacjenci nie będą płacić!

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Węgiel dla mieszkańców. Po 1,9 tys. zł brutto za tonę

Mieszkańcy Gminy Sicienko, którzy złożyli wnioski o zakup #węgla po cenie nie wyższej niż 2 tysiące brutto za tonę i ich wnioski zostały pozytywnie rozpatrzone, od czwartku 24.11.2022r. będą mogli realizować swoje zamówienia.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

102. urodziny najstarszego mieszkańca gminy. Najlepsze życzenia dla Pana Antoniego

Dzień 11 listopada to nie tylko święto odzyskania przez# Polskę niepodległości, ale również dzień urodzin naszego najstarszego mieszkańca Gminy Sicienko Pana Antoniego Pokrętka. Pan Antoni mieszka w Łukowcu i właśnie 11.listopada obchodzi swoje 102. urodziny.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Nowy chodnik w Paulinach. Ile kosztowała budowa?

Na odcinku miejscowości Dobrcz-Pauliny został wykonany# chodnik o nawierzchni mineralno-asfaltowej, o długości 757,50 m.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Lider Czystego Powietrza. Gmina Dobrcz ponownie uhonorowana

W piątek 18.11.2022 r. w Kujawsko – Pomorskim Urzędzie# Wojewódzkim w Bydgoszczy odbyła się uroczystość wręczenia tytułu Lidera „Czystego Powietrza” przedstawicielom najbardziej aktywnych gmin regionu uczestniczących w tym programie - nagrodę otrzymała także Gmina Dobrcz.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Place zabaw już z nowymi urządzeniami. Koszt inwestycji to ponad 140 tys. zł

Najmłodsi mieszkańcy gminy Dobrcz mogą# się już cieszyć nowymi urządzeniami, które zostały zamontowane na placach zabaw w miejscowościach Trzeciewiec, Trzebień i Wudzynek.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Dofinansowanie dla gminnych jednostek. 12 tys. zł dla straży pożarnej

Miło jest nam poinformować, że jednostki# Ochotniczej Straży Pożarnej z Dobrcza oraz Wudzyna otrzymały w tym tygodniu dofinansowanie na zakup sprzętu dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Drugi etap zakończony. Konserwacja ołtarza głównego w kościele

Zakończono II etap konserwacji ołtarza głównego w kościele# pw. Matki Bożej Królowej Polski we Włókach.

(czytaj więcej)
24 listopada 2022 0

Zakończenie ważnej inwestycji. Osuwisko zabezpieczone, ul. Tucholska otwarta

23 listopada 2022r. w Koronowie wojewoda# Mikołaj Bogdanowicz wziął udział w uroczystym otwarciu inwestycji dotyczącej zabezpieczenia osuwiska przy ul. Tucholskiej. Zadanie o wartości 14 mln zł zostało niemal w całości dofinansowane z rezerwy celowej budżetu państwa.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Gala Okręgowej Inspekcji Pracy w Urzędzie Wojewódzkim

Wojewoda Mikołaj Bogdanowicz wziął 9 listopada udział w# gali podsumowującej konkursy i programy prewencyjne Państwowej Inspekcji Pracy w 2022 roku.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 1

„Chcemy normalnie żyć, pracować i płacić podatki”. Konflikt mieszkańców z gminą

Od kilkunastu lat trwa konflikt między członkami Wspólnoty #Mieszkaniowej „Samociążek 7 – Szkoła” a gminą Koronowo. Sprawę rozstrzygnie sąd.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Wybudują trzy ulice. Wnioski mieszkańców wysłuchano

Białobłocki samorząd planuje, że w ciągu najbliższych dwóch lat# ulice: Bursztynowa, Kamienna i Kredowa w Murowańcu otrzymają utwardzone nawierzchnie. O inwestycjach zdecydowała białobłocka Rada Gminy, przychylając się do wniosków mieszkańców tej wsi.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

„Lampy świecą się niepotrzebnie”. Zwrócono uwagę na zużycie energii

W dobie dbałości o zużycie energii gmina Osielsko zamierza poczynić pewne# oszczędności. Na początek planuje się likwidację starych lamp w sołectwie Niwy-Wilcze.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

„To jest dla gminy zadaniem priorytetowym”. Remont będzie na 2023

Tak zapewnia burmistrz Koronowa, a sprawa dotyczy remontu świetlicy wiejskiej w# Tryszczynie. Inwestycja zaplanowana jest na wiosnę przyszłego roku.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

„Projekt przebudowy drogi jest w trakcie uzgodnień”. Czy będzie rondo?

Koronowski samorząd prowadzi rozmowy z przedstawicielami# Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, Oddział w Bydgoszczy w sprawie przebudowy drogi krajowej nr 56. W pierwszej kolejności chodzi o budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Kotomierskiej oraz Jana Pawła II w Koronowie. Na razie przygotowywany jest projekt przebudowy drogi.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Teren pod plac zabaw przejęty. Jaki jest kolejny etap?

Umowę w formie aktu notarialnego o nieodpłatnym przekazaniu terenu na rzecz# Gminy Białe Błota, wójt Dariusz Fundator zawarł z bydgoskim Oddziałem Terenowym Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Podpisano kolejne umowy. Gmina otrzymała ponad 153 tys. zł

8 listopada w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Kujawsko-Pomorskiego w# Toruniu Wójt Gminy Dobrcz Andrzej Berdych wraz ze Skarbnik Gminy Dobrcz Joanną Ratkowską podpisali umowę na wykonanie operacji pn. „Budowa i modernizacja placów zabaw w Magdalence i Nekli”.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Narada dyrektorów gminnych placówek edukacyjnych. Wystąpiły dzieci

8 listopada odbyła się narada dyrektorów gminnych placówek edukacyjnych, w# której uczestniczył także Zastępca Wójta Gminy Dobrcz Sebastian Horodecki oraz przedstawiciele Urzędu Gminy w Dobrczu.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Młodzi druhowie mieli spotkanie. Szukali nieprzytomnego... misia

7 listopada odbyło się kolejne spotkanie pożarniczej drużyny młodzieżowej z jednostki OSP Wudzyn.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

370 tys. zł za naukę pływania. Dzieci z 60 gmin na tym korzystają

Ponad 5,5 tysiąca dzieci w naszym regionie ma szansę nauczyć się #pływać dzięki lekcjom realizowanym w ramach marszałkowskiego programu Umiem Pływać. W tym roku dofinansowanie samorządu województwa na ten cel wyniosło 370 tysięcy złotych.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Przekazano życzenia dla terapeutów. Świętowano Dzień Terapii Zajęciowej

Sylwia Rutkowska, Barbara Olkiewicz – terapeuci ze# Środowiskowego Domu Samopomocy, Izabela Górska i Anna Fałek – z Warsztatu Terapii Zajęciowej otrzymały listy gratulacyjne i upominki z okazji Dnia Terapii Zajęciowej wręczone przez kierownictwo urzędu podczas spotkania w ratuszu.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Morsy rozpoczęły sezon. Zaczynają aktywnie świętować niepodległość

Grupa Koronowskie Morsy już rozpoczęły sezon i przygotowuje się do# aktywnego świętowania niepodległości oraz zachęca do udziału i współpracy a także do regularnego morsowania.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Budowa placu przy Dębowej z dofinansowaniem. Podpisano umowę

Budowa placu sołeckiego razem ze sceną przy ul. Dębowej w Łochowie zostanie dofinansowana z #Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Unijne fundusze w ramach programu dzielone są między beneficjentów, za pośrednictwem samorządu województwa. Umowę o dofinansowaniu inwestycji Gmina Białe Błota zawarła formalnie z Kujawsko- Pomorskim Urzędem Marszałkowskim.

(czytaj więcej)
08 listopada 2022 0

Ustawiono ponad 1200 lamp LED. Mają być odpowiedzią na drożyznę

Inflacja, której poziomu nie widziano od niemal dwóch dekad oraz #szybujące ceny energii elektrycznej to rzeczywistość, z którą mierzymy się wszyscy. Problem galopujących cen i dynamicznie rosnących kosztów codziennego funkcjonowania, dotyka również Gminy Białe Błota. Mimo wprowadzanych uregulowań, które dotyczą m.in. ustalenia maksymalnej ceny 1 MWh dla jednostek samorządu, małych i średnich przedsiębiorstw oraz tzw. odbiorców wrażliwych, podwyżki o skali przekraczającej 100 proc. w porównaniu z dotychczasowymi stawkami za prąd są nieuniknione.

(czytaj więcej)
0

„Należy nieustanie patrzeć w przyszłość”. Rozmowa z Tomaszem Rudnym

16 maja w wieku 66 lat zmarła Regina Osińska, długoletnia# dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Z tego względu pzani burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora SCK.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)