Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

Fakty

28 czerwca 2022 0

30. sesja Rady Powiatu Bydgoskiego. Udzielono zarządowi absolutorium

22 czerwca podczas XXX Sesji Rady Powiatu Bydgoskiego, Zarząd Powiatu Bydgoskiego jednomyślnie otrzymał absolutorium z# tytułu wykonania budżetu za 2021 rok. Oznacza to aprobatę radnych Rady Powiatu Bydgoskiego na sesji w zakresie całorocznego wykonywania budżetu za rok 2021.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Pożegnanie ósmoklasistów w SP im. Jana Twardowskiego. Poszli sięgać gwiazd

Rok nauki zakończyli uroczyście uczniowie Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Twardowskiego w# Przyłękach. Dodatkowych wzruszeń dostarczyło pożegnanie absolwentów klas# ósmych. Rok szkolny 2021/ 2022 zakończyło ogółem 237 uczniów, wliczając do tej grupy również oddziały przedszkolne. Pożegnanie roku w najmniejszej na terenie gminy szkole miało więc swój klimat i kameralny charakter.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Strajk załogi MZK sparaliżował transport. Wójt żąda przywrócenia kursów

Rozpoczęty w miniony piątek strajk załogi MZK Bydgoszcz sparaliżował nie tylko komunikację w# mieście. Od transportu publicznego zostali odcięci również mieszkańcy linii międzygminnych obsługujących miejscowości Gminy Białe Błota. Stało się to z dnia na dzień, bez możliwości jakiejkolwiek reakcji ze strony samorządu gminy.

(czytaj więcej)
28 czerwca 2022 0

Przedłużono ul. Główną. Uroczyście przecięto czerwoną wstęgę

Podczas ostatniego weekendu czerwca odbyły się nie tylko# wydarzenia kulturalne – otwarto także nowy odcinek ulicy Głównej w Wudzynku.

(czytaj więcej)
27 czerwca 2022 0

Jarmark Produktów Lokalnych. Rozstrzygnięto konkurs „Smak Trzech Dolin”

W sobotę 25 czerwca w Sicienku miał miejsce Jarmark Produktów Lokalnych. Była to# druga edycja tej imprezy. Na kilkudziesięciu stoiskach znalazły się produkty kuchni lokalnej oraz wyroby rękodzielnicze. Na smakoszy czekały m.in. wędliny, dżemy, miody, soki tłoczone, domowe ciasta.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Inwestycje za blisko 14 mln zł. Jest to tylko 1/5 wydadków

Blisko 14 mln zł zaplanowano w tegorocznym budżecie gminy Nowa Wieś Wielka na inwestycje.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Punkt przesiadkowy w Osielsku. Jak wygląda jego projekt?

Opracowano koncepcję budowy punktu przesiadkowego w Osielsku przy ul. Jana Pawła II.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Przyjazd Rafała Bruskiego do wójta Piotra Chudzyńskiego. Jaki cel miała wizyta?

17 czerwca w Sicienku spotkali się wójt gminy Piotr Chudzyński #i prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Ukończono unijny projekt. Gmina uzyskała certyfikat

W Toruniu odbyła się konferencja podsumowująca projekt „Wdrażanie standardów obsługi inwestora w samorządach województwa kujawsko-pomorskiego”.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

„Słoneczniki” w 3 miesiące zebrały blisko 30 tys. zł!

Hojność i serce okazali mieszkańcy, odpowiadając na# akcję zorganizowaną wspólnie przez Koło Gospodyń Wiejskich „Słoneczniki”, gminę Białe Błota oraz partnerską gminę Elbmarsch z Niemiec. Od pierwszych dni po agresji Rosji na Ukrainę, KGW „Słoneczniki” aktywnie i spontanicznie spieszyło z pomocą wojennym uchodźcom.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Dorota Ścigany nowym kierownikiem GOPS. Złożyła śluby przed wójtem

21 czerwca 2022 roku przed wójtem gminy Dobrcz Andrzejem Berdychem uroczyste ślubowanie złożyła Pani# Dorota Ścigany – kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrczu.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Dwie inwestycje w trakcie realizacji. Około 3.5 mln na kanalizacje i wodociągi

Na terenie gminy Dobrcz są realizowane dwie inwestycje, których rozpoczęcie było# możliwe dzięki dofinansowaniom ze środków zewnętrznych.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

W ramach ochrony środowiska! Budowa fotowoltaiki na dachu zakładu karnego

Na terenie Zakładu Karnego w Koronowie trwa# budowa instalacji fotowoltaicznej.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Służba więzienna spotkała się z Prison Fellowship i Bractwem więziennym

22 czerwca w Zakładzie Karnym w Koronowie odbyło się spotkanie z# przedstawicielem Prison Fellowship oraz przedstawicielami Bractwa Więziennego "Samarytania".

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Zmiany w prawie podatkowym od 1 lipca. Czego można się spodziewać?

Obniżenie stawki PIT z 17 do 12 proc., uwzględnienie składki zdrowotnej w# rozliczeniu niektórych przedsiębiorstw, likwidacja ulgi dla klasy średniej, 30 tys. zł kwoty wolnej od podatku i wyższy próg dochodowy — to tylko niektóre ze zmian, jakie zaczną obowiązywać od 1 lipca w ramach ustawy Niskie Podatki.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

„Bezpieczne wakacje 2022”. Omówiono najważniejsze zadania

Zabezpieczenie wypoczynku letniego m.in. nad wodą oraz# transport zbiorowy to główne tematy dzisiejszej odprawy wojewody Mikołaja Bogdanowicza ze służbami odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo mieszkańców województwa w czasie wakacyjnego odpoczynku.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Ślubowali „służyć wiernie narodowi...”. 53 nowych policjantów zaczyna szkolenia

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy nadinsp. Piotr Leciejewski przyjął# wczoraj ślubowanie od nowo przyjętych policjantów. W szeregi kujawsko-pomorskiego garnizonu wstąpiło tym razem 53 funkcjonariuszy. Wszyscy już rozpoczęli kurs podstawowy, po zakończeniu którego wrócą do rodzimych jednostek, by służyć na rzecz bezpieczeństwa obywateli.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

5-lecie KAS. Przedstawiciele KM PSP Bydgoszcz złożyli życzenia

21 czerwca 2022 r. odbyła się uroczysta narada z okazji Jubileuszu 5-lecia Krajowej# Administracji Skarbowej z udziałem Dyrekcji Izby Administracji Skarbowej w Bydgoszczy, Naczelników Urzędów Skarbowych i Kujawsko-Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, a także zaproszonych Gości, z którymi na co dzień współpracuje kujawsko-pomorska KAS.

(czytaj więcej)
23 czerwca 2022 0

Jacek Sandomierz oznaczony przez prezydenta. Bez ochrony uratował mężczyznę z pożaru

20 czerwca Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda nadał# odznaczenia państwowe osobom ratującym ludzkie życie i mienie. Wśród odznaczonych Medalem Za Ofiarność i Odwagę znalazł się ogn. Jacek Sandomierz na co dzień pełniący służbę w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2022 0

Laureaci Nagród Marszałka odwiedzili wójta. Rozmawiano o przyszłych planach

Z wizytą do Wójta Andrzeja Berdycha przybyli dziś Państwo Iwanowscy laureaci Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego w kategorii promocja województwa.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2022 0

Mała pszczelarka i jej podopieczni przywitali gości. Dziewczynkę odwiedzili rajcy

Dla 12-letniej Julki Witwickiej z Murowańca początek czerwca był# wyjątkowo udany. W sobotę (11 czerwca) wraz z rodzicami i przyjaciółmi zorganizowała przyjęcie urodzinowe na polanie wśród ukochanych pszczół i dziesięciu uli. Zgromadziła je tu, rozwijając swą pasję, którą dwa lata temu zaszczepił w niej pszczelarz, Mateusz Andryszak, na wycieczce szkolnej w bydgoskim Myślęcinku.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2022 0

Miejscowi laureaci nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego

W amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu odbyła się# 14 czerwca br. gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas uroczystości prestiżowe wyróżnienia odebrali autorzy najbardziej wartościowych przedsięwzięć w trzynastu obszarach działalności publicznej, społecznej i gospodarczej za lata 2020 i 2021.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2022 0

Wejście na plaże za 1 zł. Uczniowie będą mieli zaniżone cenniki

Na mocy podpisanego 14 czerwca porozumienia pomiędzy Gminą Dobrcz a #Zarządem Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Bydgoszczy dzieci w wieku od 7 do 15 lat, które mieszkają na terenie naszej gminy będą mogły korzystać z wejścia na plażę w Borównie za opłatą w wysokości jednej złotówki.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2022 0

Jak wygląda najpiękniejszy ogród w gminie? Oto zdjęcia...

Zakończył się gminny etap konkursu „Najpiękniejszy ogród w Powiecie Bydgoskim”. Została pokazana działka zwycięzcy.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2022 0

Aplauz, druhowie i zaręczyny! Strażacy walczyli w zawodach OSP

W 11 czerwca 2022 roku na boisku przy Szkole Podstawowej w# Wojnowie odbyły się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze drużyn OSP z terenu gminy Sicienko.

(czytaj więcej)
17 czerwca 2022 0

Rządowe wsparcie na Centrum Sportu. Minister Czarnek i Schreiber w Sicienku

W Sicienku Minister Przemysław Czarnek i Łukasz Schreiber przekazali rządowe# wsparcie na budowę Centrum Sportu. W trakcie uroczystości zainaugurowany został także pilotażowy program Sportowa Klasa.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2022 0

Najbardziej wartościowe przedsięwzięcia wyróżnione! Marszałek wręczał nagrody

W amfiteatrze Muzeum Etnograficznego w Toruniu odbyła się wczoraj# (14 czerwca) gala Nagród Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas uroczystości prestiżowe wyróżnienia odebrali autorów najbardziej wartościowych przedsięwzięć w trzynastu obszarach działalności publicznej, społecznej i gospodarczej za lata 2020 i 2021.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2022 0

Wręczono pieniądze dla LGD. Dofinansowania pójdą na nowe projekty

20 Lokalnych Grup Działania otrzymało wczoraj (14 czerwca) umowy na# otrzymanie dofinansowania projektów w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Wręczył je wicemarszałek Zbigniew Sosnowski.

(czytaj więcej)
0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Małżeństwa i rozwody na Kujawach i Pomorzu. GUS podał dane

W województwie kujawsko-pomorskim w# 2021 r. w porównaniu z 2020 r. zwiększyła się liczba zawartych małżeństw (o 11,7%).

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)