Dziś mamy 23 lipca 2021, piątek, imieniny obchodzą:

Fakty

13 lutego 2020 0

Konkurs kolęd i pastorałek

XI Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek. 18 stycznia Szkoła Podstawowa im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach rozbrzmiewała dźwiękami kolęd i pastorałek za sprawą ponad dwustu uczestników XI Gminnego Konkursu Kolęd i Pastorałek pn. Hej kolęda, kolęda.

(czytaj więcej)
13 lutego 2020 0

Podniesiona cena odpadów komunalnych

Urząd Gminy Sicienko informuje, że od dnia 1 do 31 stycznia 2020 r. obowiązywać będzie nowa stawka opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w wysokości 19,50 zł od osoby, a gdy liczba osób stanowiąca wspólne gospodarstwo domowe przekracza 4 – za każdą kolejną osobę 16,50 zł.

(czytaj więcej)
11 grudnia 2018 0

„W domu wszystkie bóle mijają”

Chora na białaczkę Karolina Wozowicz z Kotomierza wróciła ze szpitala na pewien czas do domu. Leczenie trwa nadal.

(czytaj więcej)

„Chcemy nowej szkoły w Niemczu”!

Mieszkańcy Niemcza zaapelowali do władz gminy Osielsko o budowę nowej szkoły# w ich wsi. Póki co w projekcie budżetu gminy Osielsko na rok 2019 nie ma nawet przewidzianych pieniędzy, na opracowanie dokumentacji dla placówki w Niemczu.

(czytaj więcej)

Wójt nadal dobrze zarabia

Po wyborach samorządowych gminna rada ustaliła wynagrodzenie „nowego – starego” wójta Nowej Wsi Wielkiej.# Niespodzianki nie było wójt nadal będzie zarabiał 10 180 zł miesięcznie.

(czytaj więcej)

Kto zasiada w komisjach?

Podczas sesji 5 grudnia ustalono skład osobowy komisji koronowskiej rady miejskiej.

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 0

Roboty zakończone

Powiat Bydgoski odebrał oficjalnie roboty budowlane polegające na termomodernizacji budynku przy ul. 29 listopada 7, w którym mieści się Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych oraz gminne Gimnazjum Publiczne nr 2 w Solcu Kujawskim.

(czytaj więcej)
13 listopada 2018 0

Jeszcze tylko kilka dni

Kończą się prace przy budowie trasy Mąkowarsko - Sokole Kuźnica – Koronowo – to bardzo dobra wiadomość dla użytkujących tę trasę osób.

(czytaj więcej)

Zastąpił „politruka”

Włodzimierz Nekanda Trepka wybrany został na stanowisko Prezesa Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Okręg Bydgoszcz. Stało się to po rezygnacji poprzednika – byłego oficera LWP.

(czytaj więcej)
10 listopada 2018 0

Strażacy posprzątali

10 listopada druhowie z OSP Wudzyn spotkali się w celu posprzątania terenu znajdującego się przy naszej remizie oraz pomnika pamięci poległym w walce z faszyzmem w latach 1939-45.

(czytaj więcej)

Pożegnanie z radą

Na zakończenie ostatniej sesji rady VII kadencji przewodniczący Jacek Grzywacz wraz z wiceprzewodniczącą Marią Wolsztyńską wręczyli# sołtysom i radnym kwiaty i podziękowania za mijającą kadencję oraz urzędnikom za współpracę z Radą.

(czytaj więcej)
08 listopada 2018 0

Lekki wóz dla OSP Wierzchucin Kr.

Ochotnicza Straż Pożarna w Wierzchucinie Królewskim otrzymała lekki samochód ratownictwa technicznego z funkcją gaśniczą.

(czytaj więcej)

Jak dotować ochronę zabytków?

Dopiero za trzecim podejściem nowowiejska gminna rada przyjęła prawidłową (?) uchwałę o udzielaniu dotacji na konserwacje zabytków.

(czytaj więcej)
07 listopada 2018 0

Czas pożegnań

Uroczysty przebieg miała środowa sesja gminy Dobrcz.

(czytaj więcej)

Liczyli na urząd, zapłacili darczyńcy

- Pół roku czekaliśmy na nowe baterie do urządzenia ratującego życie - defibrylatora AED! – piszą strażacy z OSP w Gościeradzu.

(czytaj więcej)

Koronowo obudziło się!

Spektakularnej klęski doznał władający od 12 lat w Koronowe Stanisław Gliszczyński. Jego młodszy i mało jeszcze doświadczony w politycznych rozgrywkach rywal, pokonał obecnego włodarza gminy w drugiej turze, uzyskując ponad 1 300 głosów więcej.

(czytaj więcej)

Komu należy się zwrot z funduszy sołeckich?

- Aby sołectwa otrzymały zwrot funduszu z budżetu państwa musi być uchwała rad, a do tej pory rada nie wyrażała takiej woli – tłumaczy skarbnik gminy Lucyna Krasulak. – My nawet nie wiedzieliśmy o takiej możliwości bo nikt nas nie informował – odpowiadają radni.

(czytaj więcej)

Lepiej późno niż wcale

Przedstawiciele samorządu województwa oraz gminy Białe Błota podpisali umowę o wspólnym finansowaniu budowy ronda turbinowego w Białych Błotach wraz z dojazdami. Rusza przetarg na prace budowlane.

(czytaj więcej)
02 listopada 2018 0

Bezpieczniej wokół szkoły

Przy Szkole Podstawowej w Strzelcach Górnych wykonano ponad 200 m ogrodzenia panelowego z betonowym cokołem oraz zamontowano automatyczną bramę i dwie furtki.

(czytaj więcej)

Bez niespodzianki

Mieszkańcy gminy Nowa Wieś Wielka zaufali obecnemu włodarzowi gminy Wojciechowi Oskwarkowi, wybierając go na kolejną czwartą kadencję.

(czytaj więcej)
01 listopada 2018 0

Potrzeba dalszych inwestycji

W Zakładzie Aktywności Zawodowej podsumowana została działalności klubów sportowych z gminy Białe Błota.

(czytaj więcej)

„Ciepło bez smogu”

31 października Prezes Zarządu KPEC, Andrzej Baranowski wręczył zarządcom budynków zlokalizowanych w Koronowie świadectwa oraz tablice potwierdzające ogrzewanie ciepłem z miejskiej sieci KPEC Spółka z o.o. i spełnianie kryteriów programu.

(czytaj więcej)
30 października 2018 0

Posprzątali przy pomniku

W dniu 30 października druhowie z OSP Wudzyn, mieszkańcy wsi oraz młodzieżowa drużyna pożarnicza spotkali się, aby# uporządkować teren przy pomniku poległym w walce z faszyzmem w latach 1939-45.

(czytaj więcej)
30 października 2018 0

Porady są bezpłatne

W świetlicy wiejskiej w Tryszczynie urzędnicy zachęcali do skorzystania z dopłat do zmiany systemu ogrzewania na tzw. ekologiczne.

(czytaj więcej)

Ciężarówki blokują osiedlowe drogi!

Nowowiejscy radni zastanawiali się co zrobić z ciężarówkami parkującymi na osiedlowych uliczkach Brzozy, Olimpina czy Nowej Wsi Wielkiej? Gmina zwróciła się do# Inspekcji Ruchu Drogowego, aby służba ta nasiliła kontrole w miejscach, gdzie jest zakaz przejazdu pojazdów powyżej 7 ton.

(czytaj więcej)
26 październik 2018 0

Czy to się gminie opłaca?

Gmina Koronowo wystawiła się na IV edycji targów World Travel Show, w Centrum Targowo-Konferencyjnym Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy.

(czytaj więcej)

Trzeci i ostatni raz

Dotychczasowy włodarz gminy Dąbrowa Chełmińska wybrał wybory. – To moje ostatnie – zapowiada Radosław Ciechacki.

(czytaj więcej)

Tak powstaje prom

W firmie Techno-Marine w Malborku powstaje kadłub promu, który w przyszłym roku rozpocznie kursy między brzegami Wisły na wysokości Solca Kujawskiego i Czarnowa w gminie Zławieś Wielka.

(czytaj więcej)
0

Jak długo żyją mieszkańcy kujawsko-pomorskiego? Zobacz statystyki

Od ostatniej dekady ubiegłego stulecia obserwowane jest w Polsce wydłużanie się przeciętnego trwania życia we wszystkich województwach.

(czytaj więcej)
0

Karma dla psów i kotów OptimaNova: gdzie kupić i czy warto?

OptimaNova to hiszpańska marka wysokiej jakości karm. Produkowana jest w rejonach Madrytu. To, co wyróżnia karmy tej marki to wyjątkowo wysoka zawartość mięsa w składzie: od 65 do 70 proc. Na polskim rynku tak wysokiej jakości karma dla psów i kotów jest rzadkością.

(czytaj więcej)
0

Projekt łóżka producenta z Bydgoszczy w „Werandzie”

Sypialnia to jedno z najważniejszych wnętrz w domu. W tym pomieszczeniu spędzamy znaczącą część doby, w związku z czym wszystkie meble powinny być dobrze dopasowane do indywidualnych potrzeb.

(czytaj więcej)
0

Młodzi na rynku pracy w kujawsko-pomorskim. Sprawdzamy statystyki

Według Badania Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) w IV kwartale 2017 r. w województwie kujawsko-pomorskim sytuacja ludzi młodych na rynku pracy była trudniejsza niż ogółu populacji. Grupę tę charakteryzowały niższy współczynnik aktywności zawodowej oraz wskaźnik zatrudnienia.

(czytaj więcej)