Dziś mamy 7 grudnia 2022, środa, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

29 listopada 2022 0

Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "Koliber". Wyśpiewali pierwsze miejsce!

Festiwal, którego gospodarzem była Szkoła Podstawowa #w Kozielcu odbył się w ubiegłą sobotę tj. 26.11.2022 r.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 0

Sportowa klasa. Ćwiczenia rozwijały podstawowe zdolności motoryczne

Przez 8 tygodni uczniowie klasy III uczestniczyli w programie# realizowanym przez Fundację Aktywnego Rozwoju, której założycielami są znane osobistości: wioślarka Magdalena Fularczyk-Kozłowska oraz dziennikarz Hubert Malinowski.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Sportowa klasa. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy, medale i statuetki

Od września do listopada br. uczniowie klasy# 0 Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Dobrczu uczestniczyli w programie „Sportowa Klasa” realizowanym dzięki Fundacji Aktywnego Rozwoju założoną m.in. przez wybitną sportsmenkę Magdalenę Fularczyk-Kozłowską i telewizyjnego dziennikarza sportowego Huberta Malinowskiego.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Mam supermoc - dbam o zdrowie. Ogólnopolska Kampania Profilaktyczna

W czwartek 24 listopada 2022 roku w klasach#II - IV Szkoły Podstawowej w Borównie realizowano Ogólnopolską Kampanię Profilaktyczną pt. „MAM SUPERMOC – DBAM O ZDROWIE”.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Tydzień profilaktyki. Każdy dzień jest innym wyzwaniem

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrczu trwa tydzień #profilaktyki sfinansowany z Gminnego Programu profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Uczniowie "Poznają Polskę". To była wspaniała przygoda!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kotomierzu na wycieczce w ramach programu "Poznaj Polskę".

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Sukces ucznia ZSAE w Karolewie. Mateusz zajął trzecie miejsce!

W dniu 17.11.2022 r. w Ośrodku Doradztwa #Rolniczego w Minikowie odbył się wojewódzki etap Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie 2022". W Konkursie wzięło udział aż 44 uczniów z 22 szkół z całego województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Czy „Warszawa da się lubić”? Uczniowie odwiedzili stolicę

W dniach od 8 do 10 listopada bieżącego#roku uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrczu odwiedzili stolicę w ramach projektu „Poznaj Polskę”.

(czytaj więcej)
14 listopada 2022 0

Uroczysta akademia w szkole. Uczniowie przygotowali specjalny program

Narodowe Święto Niepodległości to dla wszystkich Polaków szczególne święto. Jest ono okazją, aby przypomnieć, że nasza Ojczyzna po wielu latach niewoli znów stała się wolnym państwem.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Wizyta zerówek w komisariacie policji. Poznały kulisy działania służb

W poniedziałek i wtorek (7-8 listopada) Komisariat Policji w Koronowie odwiedziły dzieci z# grup 0 ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koronowie. Podczas wizyty dzieci zwiedziły pomieszczenia komisariatu oraz zapoznały się ze specyfiką pracy policjantów.

(czytaj więcej)
09 listopada 2022 0

Na wycieczce po Polsce. Uczniowie z Kozielca się nie nudzili

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kozielcu byli na# wycieczkach w ramach programu "Poznaj Polskę"

(czytaj więcej)
03 listopada 2022 0

Zajęcia szkolne z udziałem dyni. Dzieci dobrze się bawiły

Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Ligi Kobiet Polskich w Kozielcu uczciły Dzień Dyni. Wspólnie pisały, segregowały, liczyły oraz malowały pomarańczowe warzywa.

(czytaj więcej)
03 listopada 2022 0

Chanson zdobył „Złote Pasmo”. Stanął na podium konkursu chórów

Dziecięcy chór Chanson, działający na co dzień w# Szkole Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach został nagrodzony „Złotym Pasmem” i miejscem na podium podczas Wojewódzkiego Konkursu Chórów Regionu Kujawsko- Pomorskiego. Konkurs jest częścią Projektu Akademia Chóralna- Śpiewająca Polska 2022, objętego patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(czytaj więcej)
21 października 2022 0

Policjanci z wizytą u dzieci. Uczyli zasad bezpiecznego poruszania się na drodze

Wczoraj (20 października) asp. Monika Złotowska i# Katarzyna Rzepińska z Zespołu Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii wraz z dzielnicowym mł. asp. Tomaszem Mechlińskim przeprowadzili zajęcia profilaktyczne na temat bezpiecznego poruszania się na drodze wśród uczniów klas 0-3 oraz dzieci przedszkolnych z Zespołu Szkół w Czarżu.

(czytaj więcej)
21 października 2022 0

Dzieci poznały listonosza. Poznały realia jego zawodu

Dzieci z Szkoły Podstawowej im. Ligi Kobiet Polskich w Kozielcu obchodziły Dzień Poczty Polskiej. Była to okazja do nauki matematyki.

(czytaj więcej)
19 października 2022 0

Dzieci obejrzały „Plastusiowy Pamiętnik”. Bardzo polubiły bohatera

Wczoraj dzieci z Szkoły Podstawowej im.# Ligi Kobiet Polskich w Kozielcu oglądały spektakl teatralny w kinoteatrze Adria pt. „Plastusiowy Pamiętnik”, oparty na podstawie lektury autorstwa Marii Kownackiej.

(czytaj więcej)
19 października 2022 0

Jak wygląda dzień z życia szkoły dla ucznia? Postanowili to pokazać

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej im. Ligi Kobiet Polskich w Kozielcu odbyła się ceremonia. Nie zabrakło ciepłych słów w stronę nauczycieli.

(czytaj więcej)
19 października 2022 0

Co gra w duszy uczniom? Wyśpiewali to swoim nauczycielom

Szereg atrakcji z myślą o nauczycielach i pracownikach# oświaty przygotował Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie. Tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej uświetnił koncert pod hasłem „Co nam w duszy gra” zorganizowany staraniem uczniów, którzy postanowili uhonorować śpiewająco swoją kadrę nauczycielską.

(czytaj więcej)
18 października 2022 0

Świętowano Dzień Edukacji Narodowej. Odbył się uroczysty apel

W ubiegły piątek świętowano dzień edukacji narodowej. Uczniowie składali #życzenia swoim nauczycielom. Podobnie zrobiono w Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Żołędowie, gdzie odbył się apel w towarzystwie samorządowców.

(czytaj więcej)
18 października 2022 0

Dzieci odwiedziły urząd miasta. Poznały samorządowców

Uczniowie klasy 2b z wychowawcą P. Danutą Pakowską ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Koronowie poznali dziś pracę urzędnika, specyfikę działalności wydziałów, obowiązujące zasady itp.

(czytaj więcej)
18 października 2022 0

Uhonorowano nauczycieli. Dzień Edukacji Narodowej w gminie Białe Błota

Wyjątkowy klimat i oprawę nadano tegorocznym obchodom święta wszystkich# nauczycieli oraz pracowników oświaty w gminie Białe Błota.

(czytaj więcej)
18 października 2022 0

Wyjątkowy Dzień Edukacji. Uczniowie zorganizowali występ

Niebanalny przebieg nadali organizatorzy uroczystościom Dnia Edukacji Narodowej w #Przyłękach. Szkoła Podstawowa im. ks. Jana Twardowskiego w Przyłękach stała się miejscem pełnym humoru i energii. W ten sposób uczniowska społeczność chciała uhonorować swoich pedagogów i wychowawców w dniu ich święta.

(czytaj więcej)
12 października 2022 0

Dzieci posadziły drzewo przy przedszkolu. Obchodziły Dzień Drzewa

Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Ligi Kobiet Polskich w Kozielcu obchodziły 10 października Dzień Drzewa.

(czytaj więcej)
15 września 2022 0

„Bezpieczna droga do szkoły”. Policja odwiedziła kilka placówek

Począwszy od 1 września funkcjonariusze z Komisariatu Policji w# Koronowie, co drugi dzień, swoją obecnością cieszą dzieci z klas pierwszych. Szczególnie w pierwszych tygodniach września trzeba przypomnieć najmłodszym o zasadach bezpiecznego przejścia przez jezdnię.

(czytaj więcej)
15 września 2022 0

Dzielnicowy spotkał się z dziećmi w Szkole. Co omówił dzieciom

W dniach 13 i 14 września dzielnicowy z Komisariatu Policji w# Białych Błotach mł. asp. Krzysztof Bratz wziął udział w spotkaniach z uczniami zerówek oraz klas pierwszych w Szkole Podstawowej im. Mariana Rejewskiego w Białych Błotach w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Podczas spotkań omówił temat bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły.

(czytaj więcej)
02 września 2022 0

10 września Amelia Bzdawska wystąpi w MamTalent! Jej szkoła trzyma za nią „kciuki”

Niedługo, ponieważ 10 września Amelia Bzdawska, uczennica z Zespołu Szkół im.# Ligi Kobiet Polskich w Kozielcu weźmie udział w programie Mam Talent, w telewizji TVN.

(czytaj więcej)
02 września 2022 0

Wyremontowano świetlicę szkolną. Obejrzeli ją przed pierwszym dzwonkiem

Przed pierwszym dzwonkiem dobiegł końca kapitalny remont świetlicy w# budynku „B” Szkoły Podstawowej im. Mariana Rejewskiego. Do dyspozycji dzieci z oddziałów przedszkolnych są również wyremontowane i w pełni wyposażone pomieszczenia, które opuściło niedawno Gminne Centrum Kultury przeprowadzając się do nowej siedziby. Po zakończeniu prac remontowych, przedszkolne oddziały łącznie zajęły trzy nowo zagospodarowane sale.

(czytaj więcej)
02 września 2022 0

Rok nauki rozpoczęty. Tłumy uczniów wróciły do szkoły

Uczniowie i nauczyciele zainaugurowali w czwartkowy poranek nowy rok szkolny w# placówkach oświatowych, prowadzonych przez gminę Białe Błota.

(czytaj więcej)
0

„Należy nieustanie patrzeć w przyszłość”. Rozmowa z Tomaszem Rudnym

16 maja w wieku 66 lat zmarła Regina Osińska, długoletnia# dyrektor Soleckiego Centrum Kultury. Z tego względu pzani burmistrz Solca Kujawskiego Teresa Substyk ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora SCK.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

„Do wszystkiego doszedłem własną pracą” – rozmowa z Jerzym Jurkiem Gotowskim

Jerzy Jurek Gotowski jest założycielem i jedynym właścicielem# Transand Firmy Transportowo-Budowlanej, która działa na rynku nieprzerwanie od 1991 r. Przedsiębiorca z Nekli (gmina Dobrcz) wielokrotnie był wyróżniany za działalność biznesową, charytatywną, jak i sportową.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)