Dziś mamy 2 października 2023, poniedziałek, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

25 września 2023 0

Z Polfinkiem bezpieczna droga do szkoły. Spotkanie z uczniami

W minionym tygodniu profilaktyk asp. Sandra Mindak odwiedziła# 5 szkół podstawowych z terenu gminy Dobrcz i przeprowadziła 10 spotkań na temat zasad przechodzenia przez jezdnię.

(czytaj więcej)
26 czerwca 2023 0

Uroczyste pożegnanie dyrektora szkoły. Wójt wręczył uczniom stypendia

Data 23 czerwca 2023 r. bez wątpienia stała się ważna# w życiu szkolnym gminy Sicienko. To dziś nastąpiło uroczyste zakończenie roku oraz powiązane z nim przyznanie stypendiów Wójta Gminy Sicienko.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2023 0

Szkoła ma nowy sztandar. Uroczyste pożegnani Pani Dyrektor

Wczoraj, 12 czerwca 2023 r. odbyły się dwa bardzo ważne wydarzenia w życiu Szkoła Podstawowa im. Komisji Edukacji Narodowej w Strzelewie.

(czytaj więcej)
30 maja 2023 0

I Gminny Przegląd Teatrów Szkolnych. Udział wzięło 5 szkół

W sobotę 27 maja na scenie sali widowiskowo-teatralnej szkoły# w Sicienku odbył się, organizowany przez Wójta Gminy Sicienko Piotra Chudzyńskiego II Gminny Przegląd Teatrów Szkolnych.

(czytaj więcej)
22 maja 2023 0

Bezpieczne wakacje. Niebieski tydzień w podbydgoskim Czarżu

Szereg spotkań profilaktycznych miał miejsce w Zespole Szkół w Czarżu.# Policjanci zapoznawali najmłodszych z tematami bezpieczeństwa podczas wakacji na wsi, w mieście, w górach i nad morzem. Ponadto, mundurowi radzili co zrobić ze zwierzętami domowymi w czasie, kiedy udajemy się na wypoczynek.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2023 0

„Mogę więcej”. Gala konkursu matematycznego

W poprzednim tygodniu (19.04.2023 r.) w Zespole Szkolno-Przedszkolnym# w Dobrczu odbyła się uroczystość podsumowująca drugą edycję konkursu matematycznego dla uczniów klas drugich i trzecich „Mogę więcej”.

(czytaj więcej)
24 kwietnia 2023 0

Baśniowy turniej. Duże zainteresowanie konkursem

Baśń to jeden z najciekawszych gatunków epiki ludowej.# Jej treść często jest związana z wierzeniami magicznymi, występują w nich siły i zjawiska nadprzyrodzone, bohaterowie swobodnie przekraczają granice światów: realnego i fantastycznego.

(czytaj więcej)
16 marca 2023 0

Wojewódzki Konkursu Genealogiczny. Liwia Lewandowska laureatką

"Historia mojej rodziny" to tytuł pracy konkursowej, za którą Liwia #Lewandowska ze Szkoła Podstawowa w Strzelcach Górnych zdobyła I miejsce. Serdecznie gratulujemy!

(czytaj więcej)
01 marca 2023 0

Gminne eliminacje za nami. W zmaganiach udział wzięło 27 uczniów

W dniu 27.02.2023 r. Szkoła Podstawowa w Wudzynie #przy współpracy Ochotniczej Straży Pożarnej w Wudzynie przeprowadziły eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.

(czytaj więcej)
27 lutego 2023 0

Rok od wybuchu wojny. Jesteśmy razem solidarni z Ukrainą

Przypomnieli o tym uczniowie i nauczyciele w trzech prowadzonych# przez Gminę Białe Błota szkołach podstawowych, które w rocznicę rosyjskiej agresji na Ukrainę, zorganizowały uroczyste spotkania, by wyrazić swoją solidarność z bestialsko zaatakowanym narodem.

(czytaj więcej)
27 lutego 2023 0

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny. Sukces trzecioklasistów

Sukces trzecioklasistów Szkoły Podstawowej w Strzelcach Górnych w Międzynarodowym Konkursie W listopadzie 2022 r.

(czytaj więcej)
21 lutego 2023 0

Cyberbiezpieczni w Łochowie. Policja uświadamiała młodzież

Dzisiaj, 21.02.2023 r. policjantka z Wydziału Prewencji bydgoskiej #komendy starszy sierżant Karolina Kasprzyk oraz policyjny profilaktyk Beata Rogawska-Schmidt wspólnie przeprowadziły zajęcia profilaktyczne dla uczniów siódmych klas Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie.

(czytaj więcej)
14 lutego 2023 0

Jubileuszowy bal przeszedł do historii. Zabawa w stylu Bollywood

Jubileuszowy bal jak z Bollywood… Dochód z imprezy zasilił# konto Rady Rodziców Ach, cóż to był za bal! Jubileuszowa, XV edycja Charytatywnego Balu Karnawałowego, zorganizowanego staraniem Rady Rodziców Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie przeszła już do historii, jednak wymierne korzyści jakie przyniosło całe przedsięwzięcie wszyscy odczuwać będą jeszcze długo.

(czytaj więcej)
25 stycznia 2023 0

Specjalny program artystyczny. Wyjątkowa uroczystość w szkole

Dnia 20 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

(czytaj więcej)
20 stycznia 2023 0

„Kolędy i pastorałki”. II Międzyszkolny Przegląd Wokalny za nami

Dziś (20.01.2023 r.) w godzinach porannych, odbyło się niezwykłe wydarzenie muzyczne, którego gospodarzem był Zespół Szkół w Borównie.

(czytaj więcej)
16 stycznia 2023 0

Sukces goni sukces. Karolina zajęła II miejsce w konkursie wojewódzkim

Karolina Słupska, podopieczna Pani Adeli Konop# ze studia piosenki w Gimnnym Ośrodku Kultury w Osielsku, zajęła II miejsce w XXII wojewódzkim konkursie kolęd i pastorałek „Graj dudka, graj Panu”, który odbył się w MDK nr 2 w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
10 stycznia 2023 0

Uczniowie z wizytą w komisariacie. Pokaz radiowozu zachwycił dzieci

Uczniowie z klasy II B ze Szkoły Podstawowej nr 2 w #Koronowie odwiedziły dzisiaj (10.01.2023) Komisariat Policji w Koronowie chcąc dowiedzieć się o pracy w policji jak najwięcej.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 0

Festiwal Piosenki Harcerskiej i Turystycznej "Koliber". Wyśpiewali pierwsze miejsce!

Festiwal, którego gospodarzem była Szkoła Podstawowa #w Kozielcu odbył się w ubiegłą sobotę tj. 26.11.2022 r.

(czytaj więcej)
29 listopada 2022 0

Sportowa klasa. Ćwiczenia rozwijały podstawowe zdolności motoryczne

Przez 8 tygodni uczniowie klasy III uczestniczyli w programie# realizowanym przez Fundację Aktywnego Rozwoju, której założycielami są znane osobistości: wioślarka Magdalena Fularczyk-Kozłowska oraz dziennikarz Hubert Malinowski.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Sportowa klasa. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy, medale i statuetki

Od września do listopada br. uczniowie klasy# 0 Zespołu Szkolno Przedszkolnego w Dobrczu uczestniczyli w programie „Sportowa Klasa” realizowanym dzięki Fundacji Aktywnego Rozwoju założoną m.in. przez wybitną sportsmenkę Magdalenę Fularczyk-Kozłowską i telewizyjnego dziennikarza sportowego Huberta Malinowskiego.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Mam supermoc - dbam o zdrowie. Ogólnopolska Kampania Profilaktyczna

W czwartek 24 listopada 2022 roku w klasach#II - IV Szkoły Podstawowej w Borównie realizowano Ogólnopolską Kampanię Profilaktyczną pt. „MAM SUPERMOC – DBAM O ZDROWIE”.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Tydzień profilaktyki. Każdy dzień jest innym wyzwaniem

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrczu trwa tydzień #profilaktyki sfinansowany z Gminnego Programu profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Uczniowie "Poznają Polskę". To była wspaniała przygoda!

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Kotomierzu na wycieczce w ramach programu "Poznaj Polskę".

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Sukces ucznia ZSAE w Karolewie. Mateusz zajął trzecie miejsce!

W dniu 17.11.2022 r. w Ośrodku Doradztwa #Rolniczego w Minikowie odbył się wojewódzki etap Konkursu Wiedzy o Bezpieczeństwie Pracy w Rolnictwie 2022". W Konkursie wzięło udział aż 44 uczniów z 22 szkół z całego województwa kujawsko-pomorskiego.

(czytaj więcej)
25 listopada 2022 0

Czy „Warszawa da się lubić”? Uczniowie odwiedzili stolicę

W dniach od 8 do 10 listopada bieżącego#roku uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrczu odwiedzili stolicę w ramach projektu „Poznaj Polskę”.

(czytaj więcej)
14 listopada 2022 0

Uroczysta akademia w szkole. Uczniowie przygotowali specjalny program

Narodowe Święto Niepodległości to dla wszystkich Polaków szczególne święto. Jest ono okazją, aby przypomnieć, że nasza Ojczyzna po wielu latach niewoli znów stała się wolnym państwem.

(czytaj więcej)
10 listopada 2022 0

Wizyta zerówek w komisariacie policji. Poznały kulisy działania służb

W poniedziałek i wtorek (7-8 listopada) Komisariat Policji w Koronowie odwiedziły dzieci z# grup 0 ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Koronowie. Podczas wizyty dzieci zwiedziły pomieszczenia komisariatu oraz zapoznały się ze specyfiką pracy policjantów.

(czytaj więcej)
0

Wzrost płacy minimalnej w dwóch etapach. Ile wyniesie podwyżka?

W przyszłym roku najniższe wynagrodzenie wzrośnie w dwóch etapach. Od 1 stycznia płaca minimalna wynosić ma 4242 zł, a od 1 lipca – 4300 zł.

(czytaj więcej)
0

Domowa pizza. Jak dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu?

Chrupiący spód, soczyste warzywa, aromatyczne zioła i gorący,# rozpływający się żółty ser – pizza to danie, którym można delektować się na całym świecie. Prosta receptura zdobyła serca przedstawicieli różnych kultur, które tworzą własne kombinacje oparte na lokalnych składnikach. Nic dziwnego, klasyczna pizza to wręcz uzależniająca mieszanka sycących węglowodanów, wzmacniających smak tłuszczy, dodającego energii białka oraz pobudzających mikroelementów, pochodzących ze świeżych warzyw i ziół. Jak zatem odpowiednio dobrać składniki, by nie zepsuć klasycznego przepisu, a jednocześnie zaskoczyć swoich gości zupełnie nowym smakiem? Podpowiadamy!

(czytaj więcej)
0

Ponad 5,5 mln transakcji bonami. ZUS dokonał podsumowania programu

Rodzice i opiekunowie mieli dużo czasu na wykorzystanie #bonu turystycznego. Program wystartował 1 sierpnia 2020 r. i obowiązywał do 31 marca 2023 r. W tym czasie zrealizowano ponad 5,5 mln transakcji bonami na łączną kwotę blisko 3,2 mld zł. Suma płatności zrealizowanych przez mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego przekroczyła 160,6 mln zł.

(czytaj więcej)
0

Jedzenie do biura. Jak komponować zdrowe i smaczne posiłki

Regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków# sprawia, że wydajność pracownika wzrasta aż o 25% – tak wynika z danych Światowej Organizacji Zdrowie. Dobrze zbilansowany posiłek jest zatem niezbędny w czasie wielu godzin spędzonych w pracy, niezależnie od formy jej wykonywania.

(czytaj więcej)