Dziś mamy 16 października 2021, sobota, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

15 października 2021 0

Policjanci znowu "Świecą przykładem"! Odwiedzili kolejną szkołę w powiecie

Funkcjonariusze Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny w ostatnim czasie przeprowadzili# spotkania z dziećmi i młodzieżą w ramach akcji „Świeć przykładem”. Spotkania z najmłodszymi mają na celu uświadomienie, jak ważne jest używanie elementów odblaskowych, w taki sposób, by być widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego.

(czytaj więcej)
13 października 2021 0

"Jesteśmy ekoaktywni". Uczono młodzież postaw proekologicznych

Wczoraj tj. 12 października w Zespole Szkół w# Dobrczu odbyło się wydarzenie pt.: EkoAktywni, którego celem było kształtowanie i popularyzacja postaw proekologicznych oraz promowanie ważności ochrony środowiska wśród dzieci i młodzieży. W wydarzeniu uczestniczyło 140 dzieci z klas czwartych i piątych, które zebrały się ze wszystkich szkół podstawowych z naszej gminy.

(czytaj więcej)
13 października 2021 0

Policjanci odwiedzili przedszkolaki. Uczyli je jak zachowywać się na jezdni

Na początku października w gminie Sicienko, Komisariat Policji w# Koronowie rozpoczął akcję pod nazwą „Świeć przykładem”, która wpisuje się „Krajowy program działań profilaktycznych na rok 2021 koordynowanych przez Biuro Rochu Drogowego Komendy Głównej Policji.

(czytaj więcej)
11 października 2021 0

Zniżka dla uczniów. Konieczne jest posiadanie specjalnej karty

Uczniowie do 20. roku życia mieszkający na terenie gminy Sicienko mogą korzystać ze #zniżek na bilety okresowe w Miejskiej Komunikacji Publicznej w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
08 października 2021 0

„Aktywna Tablica 2021”. Pomoce dydaktyczne dla uczniów

Szkoła Podstawowa w Kotomierzu zakwalifikowała się do #wsparcia finansowego w ramach Rządowego programu „Aktywna Tablica 2021”.

(czytaj więcej)
08 października 2021 0

Cztery Pory Roku nad Kanałem Górnonoteckim. Inauguracja II edycji

Dębinek to wieś w Gminie Białe Błota, należąca do Sołectwa Prądki. Znajduje się #tam wodny węzeł rozrządowy, tworzący ciekawe środowisko przyrodnicze. Dwie zbytkowe śluzy i trzy jazy dzielą nurt wodny umożliwiając regulację na dwie odnogi: jedną zasilającą Noteć i drugą poprowadzoną do Kanału Bydgoskiego.

(czytaj więcej)
07 października 2021 0

Sędzia Anna Maria Wesołowska spotkała się z uczniami. Nauczała młodzież o ich prawach

W dniach 27-30 września br. wszystkie szkoły z terenu Gminy Koronowo miały# okazję uczestniczyć w szkoleniach, które przeprowadziła Pani Anna Maria Wesołowska, która jest sędzią w stanie spoczynku. W szkoleniach wzięli udział również rodzice uczniów oraz służby.

(czytaj więcej)
30 września 2021 0

Przypominali m.in. o odblaskach. Policyjne działania na drogach

Profilaktycy z Komisariatu Policji Bydgoszcz-Wyżyny odwiedzili wraz z# Polfinkiem uczniów Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi Wielkiej. Cekem spotkania była kontynuacja akcji "Bezpieczna droga do szkoły z Polfinkiem".

(czytaj więcej)
23 września 2021 0

W trosce o bezpieczeństwo uczniów. Rozmowy z policjantami

Wrześniowa akcja „Bezpieczna droga do Szkoły” zaczęła się# wraz z rozpoczęciem roku szkolnego. Jej celem jest edukacja uczniów oraz czuwanie nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym w rejonach szkół oraz na drogach prowadzących do placówek oświatowo–wychowawczych.

(czytaj więcej)

Kręte drogi prowadzą do wiedzy

Wraz z rozpoczęciem października Anna Osak, nauczycielka matematyki, zaczęła prowadzić zajęcia# dla uczniów z klas szóstych w Szkole Podstawowej w Dobrczu.

(czytaj więcej)
1 grudnia 2018 0

Mistrz arytmetyki

Dnia 1 grudnia br. w Zespole Szkół im. Mariana Rejewskiego w Ostromecku odbył się XVI Powiatowy Konkurs Matematyczny „Mistrz Arytmetyki”.

(czytaj więcej)
14 listopada 2018 0

„Rekord dla Niepodległej”

W Zespole Szkół Zawodowych im. gen. Maczka w Koronowie świętowano# 100-lecie odzyskania niepodległości. W jego ramach wykonane zostało zdjęcie uczniów, którzy utworzyli wielką biało-czerwoną flagę.

(czytaj więcej)

Gigantyczna flaga i piękne przedstawienie

11 listopada, to data szczególna w historii naszego kraju. W tym właśnie czasie obchodzimy setną rocznicę odzyskania niepodległości. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łochowie również upamiętniła ten dzień uroczystą akademią.

(czytaj więcej)
09 listopada 2018 0
Szkoła Podstawowa w Wudzynie

„Pasuję Cię na ucznia”

W Szkole Podstawowej w Wudzynie miało miejsce uroczyste ślubowanie i pasowanie pierwszaków na uczniów. Uczniowie ubrani w stroje galowe i birety od samego rana niecierpliwie czekali na tę chwilę.

(czytaj więcej)
09 listopada 2018 0

Matura za pasem

To już trzeci miesiąc roku szkolnego 2018/2019. Uczniowie ostatnich klas Zespołu Szkół Agro-Ekonomicznych Karolewo oprócz normalnego programu mają# zajęcia przygotowujące do matury, przed którą napiszą próbne egzaminy. Na zdjęciu: w trakcie zajęć przygotowujących do egzaminu z j. angielskiego.

(czytaj więcej)
09 listopada 2018 0

100 lat niepodległości

9 listopada w Zespole Szkół w Ostromecku odbył się uroczysty apel z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

(czytaj więcej)
07 listopada 2018 0

Kasztanowe ludziki

Tłum kasztanowych ludzików powstał w Szkole Podstawowej w Kozielcu.

(czytaj więcej)
07 listopada 2018 0

Karolewo świętowało 100-lecie niepodległej

7 listopada w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

(czytaj więcej)
02 listopada 2018 0

Pasowanie maluchów

Setka dzieci z klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łochowie uroczyście ślubowała.

(czytaj więcej)
30 października 2018 0

Laboratorium życia

Uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Brzozie obejrzeli spektakl teatru Maska w Krakowie pt. „Laboratorium życia” ukazujący problemy, na które napotyka współczesna młodzież m.in. uzależnienia od alkoholu i narkotyków.

(czytaj więcej)
20 października 2018 0

„Słodziaki” oraz głośne czytanie

Szkoła Podstawowa w Wudzynie wzięła udział w ogólnopolskiej akcji pt. „Szkolne przygody Gangu Słodziaków” ogłoszonej przez sieć sklepów Biedronka.

(czytaj więcej)
19 października 2018 0

Szkoła jak nowa

19 października w Zespole Szkół we Wtelnie, odbyła się uroczystość oddania do użytku budynku szkoły po termomodernizacji.

(czytaj więcej)

„Kwiaty dla Niepodległej”

Pod takim pięknym tytułem 13. października w Szkole Podstawowej nr 1 w Solcu Kujawskim miała miejsce# uroczystość związana z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. O wadze tego wydarzenia świadczy fakt, że zorganizowali ją Starosta Bydgoski oraz Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1, a honorowy patronat objął Powiat Bydgoski.

(czytaj więcej)

Świętowali nauczyciele

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej 12 października w szkołach i placówkach prowadzonych przez Gminę Białe Błota odbyły się uroczystości związane z tym świętem.

(czytaj więcej)
12 października 2018 0

Pomysł na Święto Drzewa nagrodzony

W ubiegłym roku szkolnym społeczność Szkoły Podstawowej w Sicienku uczestniczyła w# realizacji projektu polonistyczno – przyrodniczo - artystycznego „Gościu, siądź pod mym liściem, a odpocznij sobie – sekretne życie drzew”, którego inicjatorkami były Justyna Gonciarz i Monika Noińska – Swiniarska.

(czytaj więcej)
12 października 2018 0

Ćwiczenia OSP Brzoza

W gimnazjum w Brzozie miał niedawno miejsce próbny alarm. Symulowano pożar na# drugim piętrze budynku pełnego dzieci. Pracownicy szkoli przećwiczyli z uczniami ewakuację, a strażacy w maskach i przy środkach ochrony weszli do opuszczonego budynku by stłumić ogień.

(czytaj więcej)
07 października 2018 0

Z wizytą w OSP

5 października trzy klasy ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II oraz przedszkolaki z Misiowej Chatki w Koronowie odwiedziły jednostkę Straży Pożarnej w Koronowie.

(czytaj więcej)
06 października 2018 0

Reprezentacja na medal

6 października uczniowie Szkoły Podstawowej w Białych Błotach im. J. Verne`a wzięli udział w Otwartych Mistrzostwach Gminy w Indywidualnych Biegach Przełajowych rocznik 2003-2005.

(czytaj więcej)
0

Pandemia spowodowała znaczny spadek aktywności fizycznej dzieci i młodzieży

Pandemia nie sprzyjała aktywności fizycznej. Prawie 10 proc. dzieci i# młodzieży w wieku od 10 do 18 lat nie ćwiczyło ani jednego dnia w tygodniu. Co najmniej cztery razy w tygodniu miało z nią do czynienia 41 proc. badanych, o blisko 10 proc. mniej niż wcześniej - wynika z ustaleń pracowni IBRiS.

(czytaj więcej)
0

Podatki, o których mogłeś nie słyszeć. Jak nie narobić sobie długów z niewiedzy?

O tym, że nie warto „zadzierać” z Urzędem Skarbowym chyba nikogo nie# trzeba przekonywać. Ale Ty śpisz spokojnie, bo regularnie i rzetelnie składasz deklaracje podatkowe, a potem dbasz, by w terminie uiścić ewentualną niedopłatę podatku. Tymczasem są takie podatki, o których możesz nawet nie wiedzieć, że dotyczą także Ciebie! Właśnie wyprawiłeś przyjęcie weselne i goście obdarowali Cię gotówką? Możliwe, że nawet 20% tej kwoty powinno powędrować do fiskusa. Kupiłeś używany samochód? Jeśli w ciągu dwóch tygodni nie odprowadzisz podatku, stajesz się podejrzany o popełnienie przestępstwa albo wykroczenia skarbowego, za co grozi kara w wysokości od 1/10 do dwudziestokrotności minimalnego wynagrodzenia, czyli w bieżącym roku od 280 zł do 56 tys. zł! Gdy nie wywiążesz się z podatkowych obowiązków, dodatkowo rośnie dług z powodu naliczanych odsetek. Konsekwencje powstania zaległości są więc niebagatelne, tymczasem wiele osób nawet nie jest świadomych, że takie zaległości posiada. Tego rodzaju zobowiązania, kiedy nagle zostaną ujawnione, są ogromnym ciosem, którego nasz budżet może nie udźwignąć, a to już prosta droga do utraty płynności finansowej i uwikłania się w długi. Przeczytaj, co warto wiedzieć o kilku mniej popularnych podatkach, aby uniknąć „przypadkowego” zadłużenia w Urzędzie Skarbowym.

(czytaj więcej)
0

Światowy Dzień Wzroku. Specjaliści apelują, aby nie zwlekać z badaniami

14 października 2021 roku przypada Światowy Dzień Wzroku, który w# tym roku koncentruje się wokół tematu #LoveYourEyes.

(czytaj więcej)
0

Kawa jak lek przeciwnadciśnieniowy. Jaką ilość kawy można wypić jednego dnia?

Regularne picie 1-3 filiżanek kawy dziennie nie tylko nie# zwiększa ryzyka rozwoju nadciśnienia, ale może je nawet zmniejszać. Badania ostatnich lat pokazały, że w kawie są obecne związki, które „naśladują” działanie niektórych leków hipotensyjnych.

(czytaj więcej)