Dziś mamy 29 czerwca 2022, środa, imieniny obchodzą:

Z życia szkół

21 czerwca 2022 0

Druhowie na spotkaniu z dzieciakami. Pokazali im swój sprzęt strażacki

23 czerwca strażacy z OSP Wojnowo odwiedzili Szkołę Podstawową imienia# Anieli hrabiny Potulickiej w Wojnowie.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2022 0

Lekcje zachowań nad wodą w podstawówkach. Policja odwiedziła dzieci

W minionym tygodniu mł.asp. Sandra Mindak mając na uwadze zbliżające się# wakacje omówiła niebezpieczeństwa związane z wodą, lasem, drogą oraz domem w dwóch szkołach podstawowych na terenie dwóch gmin Dobrcz i Koronowa.

(czytaj więcej)
15 czerwca 2022 0

Policja odwiedziła szkołę. Uświadamiała o zachowaniu bezpieczeństwa nad wodą

13 czerwca funkcjonariusze z Komisariatu Policji Bydgoszcz – Wyżyny kontynuowali działania w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” i# odwiedzili uczniów z klas I–V ze Szkoły Podstawowej w Brzozie. Tematem spotkania były „Bezpieczne wakacje”.

(czytaj więcej)
14 czerwca 2022 0

Dzieci zaśpiewały pieśni religijne. Wzięły udział szkoły z całej gminy

10 czerwca w Szkole Podstawowej w Borównie odbył się I# Międzyszkolny Przegląd Twórczości Wokalnej. Do przeglądu zgłosiło się 25 uczestników z sześciu szkół z terenu naszej Gminy Dobrcz. Były to: SP w Dobrcz, SP Kozielec, SP Kotomierz, SP Strzelce Górne, SP Wudzyn i ZS Borówno.

(czytaj więcej)
13 czerwca 2022 0

Zbliżają się wakacje. Sprzyjało to rozmowom o bezpieczeństwie

W minionych dniach funkcjonariusze Komisariatu Policji w Koronowie odwiedzili dwie# gminne szkoły, Szkołę Podstawową w Buszkowie oraz Szkołę Podstawową we Wtelnie, gdzie motywem przewodnim spotkania były zbliżające się wakacje, a w zasadzie bezpieczeństwo podczas nich.

(czytaj więcej)
10 czerwca 2022 0

Dzieci odwiedziły urząd miejski. Poznały realia pracy urzędnika

Uczniowie klasy 2a z wychowawcą P. Bernadetą Lemańską ze# Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koronowie poznali wczoraj pracę urzędnika, zadały mnóstwo pytań zastępcom Burmistrza Koronowa, sekretarzowi gminy oraz pracownikom. Poznali specyfikę pracy wydziałów i obowiązujące zasady.

(czytaj więcej)
06 czerwca 2022 0

Młodzież trafiła do „paki”. 16 uczniów z liceum odwiedziło zakład karny

Zakład Karny w Koronowie był miejscem wizyty 16 uczniów z# klasy policyjnej z Liceum w Sępólnie Krajeńskim.

(czytaj więcej)
27 maja 2022 0

„Nie bądź przezroczysty... bądź niebieski” – Konkurs poszerzający dzieciom wiedzę

Dzisiaj (27 maja) odbyło się wręczenie nagród za Międzyszkolny konkurs „Nie bądź przezroczysty...# bądź niebieski”. Biorące udział w tym konkursie dzieci z Szkoły Podstawowej im. Ligi Kobiet Polskich w Kozielcu wykonały różnorodne obrazki nawołujące do zwrócenia uwagi na problem autyzmu wśród ludzi.

(czytaj więcej)
26 maja 2022 0

Jak wygląda świat za murami więzienia? Uczniowie liceum się przekonali

O więziennym życiu za wysokim murem uczniom koronowskiego# Liceum Ogólnokształcącego opowiedzieli funkcjonariusze Zakładu Karnego w Koronowie.

(czytaj więcej)
26 maja 2022 0

Dzień Pszczoły w miejscowej podstawówce

Z okazji Dnia Pszczoły odbyły się zajęcia poświęcone tym# uroczym i pracowitym owadom, w Szkole Podstawowej im. Ligi Kobiet Polskich w Kozielcu.

(czytaj więcej)
26 maja 2022 0

Dzieci na wycieczce w Bydgoszczy. Były gry i zabawy na świeżym powietrzu

Dzieci z Punktu Przedszkolnego Szkoły Podstawowej im. Ligi Kobiet Polskich w# Kozielcu wyjechały na wycieczkę do Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
13 maja 2022 0

Spotkanie profilaktyków z uczniami. Młodzież poznała wiele rad

W środę (11.05.2022) st. sierż. Szymon Antosik oraz# Izabela Adamczak–Trzaskalska z Komisariatu Bydgoszcz – Śródmieście przeprowadzili zajęcia profilaktyczne w Szkole Podstawowej im. Agaty Mróz mieszczącej się przy ul. Bydgoskiej 35 w Niemczu. Z uczniami klas VII i VIII poruszony został istotny temat dotyczący „Odpowiedzialności prawnej nieletnich”.

(czytaj więcej)
11 maja 2022 0

O mowie nienawiści w liceum. Mówiono o przestępstwach na tle dyskryminacji

Stereotyp-Uprzedzenie-Dyskryminacja w skrócie SUD – te słowa były# kluczowym zagadnieniem w dzisiejszej prelekcji w koronowskim Liceum Ogólnokształcącym imienia Leona Wyczółkowskiego.

(czytaj więcej)
05 maja 2022 0

Sędzia Anna Maria Wesołowska u dzieci z regionalnych szkół

W dniach 27-29 kwietnia gmina Dobrcz gościła sędzię Annę Marię Wesołowską, która w# ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na 2022 rok odbyła cykl spotkań pn. „Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży” z uczniami szkół podstawowych, z przedszkolakami, z mieszkańcami gminy oraz ze specjalistami z dziedziny prawa.

(czytaj więcej)
03 maja 2022 0

Zakończenie roku w LO w Koronowie. Uczniowie opuszczają mury szkoły

Zastępca dyrektora jednostki był obecny na zakończeniu roku szkolnego w# Liceum Ogólnokształcącym w Koronowie, gdzie wręczył uczniom certyfikaty ukończenia klasy mundurowej.

(czytaj więcej)
29 kwietnia 2022 0

Jak gospodarować wodami? Na te pytania próbowano sobie odpowiedzieć

Gmina Koronowo stawia na edukację mieszkańców w# zakresie zrównoważonego gospodarowania wodami, zapobiegania suszom oraz bezpiecznym wypoczynku nad wodą.

(czytaj więcej)
28 kwietnia 2022 0

Nauka i zabawa o bezpieczeństwie. Zerówka dostała autochodziki

Zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym uczestnikom Ruchu Drogowego stanowi# podstawowe zadanie, przed którym stoją nie tylko rodzice i nauczyciele, ale także policjanci z komisariatu w Koronowie.

(czytaj więcej)
26 kwietnia 2022 0

Marszałek spotkał się ze stypendystami. Wyróżniono uczniów z powiatu

350 uczniów techników oraz 150 uczniów szkół branżowych otrzymało# w tym roku stypendia w ramach marszałkowskiego projektu Prymusi Zawodu Pomorza i Kujaw II. Do najlepszych trafi w tym roku łącznie blisko 1,4 mln zł. Dziś (26 kwietnia) z dwudziestoma najlepszymi prymusami spotkał się marszałek Piotr Całbecki. Galę uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Elektronicznych w Bydgoszczy.

(czytaj więcej)
22 kwietnia 2022 0

O bezpieczeństwie w internecie. Ciekawe spotkanie w Żołędowie

Dzisiaj (22.04.2022) profilaktycy z Komisariatu Policji# Bydgoszcz-Śródmieście mł. asp. Małgorzata Tworek-Haraszkiewicz i Izabela Adamczak-Trzaskalską spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej w podbydgoskim Żołędowie. Goście poruszyli najczęściej pojawiające się problemy związane z odpowiedzialnością prawną nieletnich.

(czytaj więcej)
14 kwietnia 2022 0

Tropem zaginionych liter. Dzieci ruszyły na poszukiwania

Wielkanoc zagościła w Szkole Podstawowej im.# Ligi Kobiet Polskich w Kozielcu. Z okazji świąt zorganizowano specjalne zajęcia, poświęcone tematyce Wielkiej Nocy.

(czytaj więcej)
12 kwietnia 2022 0

Poświęcenie sztandaru w szkole. Było artystycznie i wyniośle

W dniu dzisiejszym odbyła się uroczystość nadania i# poświęcenia sztandaru Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Sicienku. Przygotowania do tego dnia trwały kilkanaście miesięcy.

(czytaj więcej)
08 kwietnia 2022 0

Warsztaty o rozwoju samego siebie w szkołach. Była duża frekwencja

W dniach 4-5 kwietnia br. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w# Dobrczu odbyły się warsztaty profilaktyczne, sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Dobrczu, które prowadziła Pani Anna Damazyn z Centrum Rozwiązywania Problemów Społecznych w Warszawie.

(czytaj więcej)
01 kwietnia 2022 0

Dzień Gofra w podstawówce. Dzieci szykowały swoje własne łakocie

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ligi Kobiet Polskich w# Kozielcu świętowały Dzień Gofra. Dzieci przygotowały swoje własne łakocie, z bitymi śmietanami oraz kremami.

(czytaj więcej)
29 marca 2022 0

Harcerze pobiegli w rajdzie na orientację. Zajęli pierwsze miejsce

W ostatnią niedzielę grupa harcerzy z# Kozielca wzięła udział w Rajdzie na orientację w terenie.

(czytaj więcej)
22 marca 2022 0

Integrowali się przez zabawę. Dzieci z Ukrainy i Polski razem się bawiły

Dzień integracyjny dla dzieci uchodźców Ukrainy, zorganizowało# Gminne Centrum Kultury, razem z Centrum Obsługi Edukacji i Sportu w Białych Błotach. Miejscem wspólnej akcji obejmującej integrację dzieci i młodzieży z Polski oraz Ukrainy były gminne placówki oświatowe. Dla dzieci przygotowano różnorodne atrakcje, m.in. gry, zabawy a także zajęcia plastyczne, muzyczne i taneczne.

(czytaj więcej)
21 marca 2022 0

„Niebieski tydzień” w szkole. Policjanci przeprowadzili spotkania profilaktyczne

W ubiegłym tygodniu (14-18 marca) w Zespole Szkół w# Ostromecku Zespół Profilaktyki Społecznej Nieletnich i# Patologii Komisariatu Policji Bydgoszcz Fordon zorganizował dla uczniów tak zwany "Niebieski Tydzień".

(czytaj więcej)
15 marca 2022 0

Polscy uczniowie w witają kolegów z Ukrainy

Dzieci wojennych uchodźców z Ukrainy przyjmowane są# w prowadzonych przez gminę szkołach podstawowych w Białych Błotach, Łochowie i Przyłękach. Część z nich rozpoczyna naukę w polskich oddziałach- według możliwości placówek.

(czytaj więcej)
15 marca 2022 0

Dzieci na seansie filmowym. Obejrzały „Skarb Mikołajka”

Dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Ligi Kobiet Polskich w# Kozielcu wyjechały na wycieczkę do Bydgoszczy. Obejrzały w kinie „Skarb Mikołajka”, francuską komedię familijną.

(czytaj więcej)
0

3 lata więzienia za pamiątkę! Na jakie souveniry zza granicy uważać?

Muszelka z plaży, oryginalny upominek, regionalna# wędlina… Czasem dopiero na granicy, okazuje się, że przewozimy towary, za które grozi nam w Polsce wysoka grzywna, albo# od 3 do 5 lat więzienia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek, warto poznać zarówno polskie prawo celne, jak i przepisy w kraju, do którego wyjeżdżamy.

(czytaj więcej)
0

„Czy możemy liczyć na europejską pomoc?”. Rozmowa z Jerzym Gawędą

Ponownie rozmawiamy z radnym Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego# Jerzym Gawędą na temat sytuacji politycznej w Europie w związku z toczącą się wojną w naszym sąsiedztwie. Minęło ponad sto dni od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i nadal trudno mówić o szansach na pokój. Zdaniem naszego rozmówcy w samej Europie jest kilka państw, które wcale nie dążą do jego zawarcia.

(czytaj więcej)
0

Małżeństwa i rozwody na Kujawach i Pomorzu. GUS podał dane

W województwie kujawsko-pomorskim w# 2021 r. w porównaniu z 2020 r. zwiększyła się liczba zawartych małżeństw (o 11,7%).

(czytaj więcej)
0

W 2021 roku prawie 70 proc. wydanych zezwoleń na pracę dot. obywateli Ukrainy

W 2021 r. zarówno w województwie kujawsko-pomorskim, jak i# w kraju, odnotowano wzrost liczby wydanych zezwoleń na pracę cudzoziemców. Najwięcej zezwoleń na wykonywanie pracy na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostało wydanych obywatelom Ukrainy (niemal 70%).

(czytaj więcej)