Nie żyje ks. Maciej Chmielewski. Służył w Dąbrówce Nowej

fot. Marcin Jarzembowski
Po długiej i ciężkiej chorobie, 3 czerwca wieczorem zmarł ks. Maciej Chmielewski, proboszcz #parafii św. Jakuba Mniejszego Apostoła w Dąbrówce Nowej i egzorcysta diecezji bydgoskiej.
Krótko przed odejściem do Domu Ojca powiedział: „Jestem wdzięczny Panu Bogu za ludzi, których postawił na mojej kapłańskiej drodze”.
Ksiądz Maciej Chmielewski urodził się 14 grudnia 1971 roku w Gnieźnie. W latach 1993-1999 był alumnem Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Święcenia diakonatu przyjął 2 maja 1999 roku w katedrze gnieźnieńskiej z rąk biskupa Bogdana Wojtusia, a kapłańskie 10 czerwca 2000 roku z rąk abp. Henryka Muszyńskiego.
Jako wikariusz pracował w parafiach: Najświętszego Serca Pana Jezusa w Solcu Kujawskim, św. Mikołaja w Mroczy, Matki Bożej Fatimskiej w Bydgoszczy, św. Józefa w Bydgoszczy, Świętych Polskich Braci Męczenników w Bydgoszczy i Matki Boskiej Królowej Męczenników w Bydgoszczy.
Od 16 października 2021 roku służył jako proboszcz parafii św. Jakuba Mniejszego Apostoła w Dąbrówce Nowej. Pełnił również posługę egzorcysty diecezjalnego.
"Wdzięcznym sercem pragnę uwielbić Pana Boga i podziękować Jemu za wszystkich ludzi, którzy tak ofiarnym sercem, trudem pracy, przyczynili się do potężnej przemiany tego kościoła” – mówił w sierpniu 2023 roku ks. Maciej, po gruntownym remoncie kościoła w Dąbrówce Nowej.
„Panu Bogu dziękuję za to, że ludzie tak bardzo otwierają się na zaproszenie kapłana. Dziękuję im także za modlitwę, której tak mi potrzeba. Chcę być bliżej nich i jak najdłużej służyć jako proboszcz. Każda rodzina jest domowym kościołem, w którym obecny jest Pan Jezus” – mówił ks. Maciej Chmielewski w styczniu tego roku podczas odwiedzin duszpasterskich z udziałem biskupa Krzysztofa Włodarczyka.
Informacje o uroczystościach pogrzebowych zostaną podane wkrótce.
Wieczny odpoczynek racz Mu dać, Panie…
Biuro Prasowe Diecezji Bydgoskiej
Marcin Jarzembowski / Diecezja Bydgoska
Autor nie wyraż zgody na komentowanie artykułu.
Czytaj również
- Cześć jego pamięci! Pożegnanie ppłk. Janusza Gołuchowskiego ps. "Orwicz"
- Zmarł ks. Benedykt Konieczka. Był proboszczem parafii w Solcu Kujawskim
- Żegnamy naszą koleżankę Jolantę. Odbyła ponad 20-letni staż pracy
- Nie żyje Krystyna Krzemkowska. Autorytet dla pokoleń niewidomych
- Wiadomość o śmierci Pani kapitan. Cześć i chwała Bohaterom!
Dodaj komentarz
Renta socjalna. Ile wynosi i kto może ją otrzymać?

Renta socjalna to świadczenie, które nie jest uzależnione# ani od stażu pracy, ani od pobytu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej. Aby jednak móc ją otrzymać, należy spełnić określone warunki. Od marca jej wysokość wzrosła do 1878,91 zł brutto.
(czytaj więcej)Wypłata świadczeń z ZUS. Coraz częściej wpływa na konto

Klienci coraz częściej decydują się na przekazywanie świadczeń# długoterminowych z ZUS, takich jak emerytura, renta czy nauczycielskie świadczenie kompensacyjne, na swoje konto bankowe. Spośród około 8,8 mln osób, którym ZUS co miesiąc wypłaca świadczenia emerytalno-rentowe 7 mln otrzymuje te środki w formie przelewu na konto w banku. W lutym br. wskaźnik ubankowienia w kraju wyniósł 79,9 proc., a w regionie 81,5 proc.
(czytaj więcej)To groźna i wysoce zakaźna choroba. Co wiemy o błonicy?

Po raz pierwszy od wielu lat #odnotowano w Polsce przypadki zachorowania na błonicę. Błonica jest chorobą zakaźną szczególnie niebezpieczną i wysoce zakaźną wywoływaną przez bakterie maczugowca błonicy. Choroba przenoszona jest drogą kropelkowo-powietrzną lub przez bezpośredni kontakt z wydzielinami albo przedmiotami osobistymi osoby chorej lub nosiciela. Głównym źródłem zakażenia jest człowiek. Okres wylęgania może wynosić od 1 do 7 (10) dni. Wybrane szczepy bakterii produkują toksynę błoniczą, która ma potencjał uszkodzenia mięśnia sercowego, mózgu czy nerek.
(czytaj więcej)Zarezerwuj wizytę w ZUS online. Na konkretny dzień i godzinę

Nie trzeba wychodzić z domu, aby załatwić sprawy w ZUS-ie. Z pracownikiem Zakładu można porozmawiać, nawiązując połączenie wideo podczas e-wizyty. Rezerwację takiego spotkania można dokonać nie tylko na stronie zus.pl, ale także za pośrednictwem aplikacji mZUS oraz aplikacji mObywatel.
(czytaj więcej)
Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad
Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.
Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!