Dziś mamy 4 października 2022, wtorek, imieniny obchodzą:
22 września 2022

Ogólnopolski dzień przedszkolaka! Były występy i nie tylko

fot. UG w Dobrczu

fot. UG w Dobrczu

20 października z okazji Ogólnopolskiego Dnia Przedszkolaka w# Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dobrczu została przeprowadzona akcja pn. „Bezpieczny Przedszkolak”.

Dzieci z gminnych Przedszkoli dzięki mobilnemu miasteczku ruchu drogowego uczestniczyły w scence dotyczącej zastosowania zasad bezpieczeństwa na drodze, przygotowanej przez policjantów z Komisariatu w Koronowie. Policjanci w oryginalny i dostosowany do wieku sposób zreferowali także najważniejsze zasady, które powinien stosować każdy uczestnik ruchu.

Ku uciesze najmłodszych miał miejsce również występ szczudlarzy oraz pokaz artystyczno-cyrkowy. Występy przygotowały także przedszkola – dzieci wykonywały przygotowane układy taneczne oraz śpiewały m.in. piosenki związane z bezpieczeństwem.

Każda placówka otrzymała z okazji przypadającego święta prezent w postaci chusty klanza, która często jest wykorzystywana przy zabawach animacyjnych. Z reakcji przybyłych gości wynika, że Dzień Przedszkolaka był dla nich ciekawym wydarzeniem, podczas którego dzięki przygotowanym atrakcjom, przy odrobinie zabawy można było zastosować ważny przekaz związany z bezpieczeństwem. Akcja została sfinansowana przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w ramach działań profilaktycznych.

Materiał: UG w Dobrczu

Oceń artykuł: 0 0

Czytaj również

udostępnij na FB

Komentarze (0) Zgłoś naruszenie zasad

Uwaga! Internauci piszący komentarze na portalu biorą pełną odpowiedzialność za zamieszczane treści. Redakcja zastrzega sobie jednak prawo do ingerowania lub całkowitego ich usuwania, jeżeli uzna, że nie są zgodne z tematem artykułu, zasadami współżycia społecznego, a także wówczas, gdy będą naruszać normy prawne i obyczajowe. Pamiętaj! -pisząc komentarz, anonimowy jesteś tylko do momentu, gdy nie przekraczasz ustalonych zasad.

Komentarze pisane WIELKIMI LITERAMI będą usuwane!

Dodaj komentarz

kod weryfikacyjny

Akceptuję zasady zamieszczania opinii w serwisie
Komentarz został dodany. Pojawi się po odświeżeniu strony.
Wypełnij wymagane pola!


0

Marek Bagrowski – maratończyk, ogrodnik i nie tylko. Kim on jest?

W naszej gminie mieszka wielu ciekawych ludzi z pasją. Jedną z takich osób jest z pewnością Pan Marek Bagrowski.

(czytaj więcej)
0

"Bezpieczeństwo energetyczne nie ma ceny". Rozmowa z Jerzym Gawędą

Od kilku miesięcy mówi się o kryzysie energetycznym w Europie. Wysokie #ceny energii, surowców, problem z dostępem do nich jest niezwykle ważny i trudny. O możliwościach jego rozwiązania rozmawiamy z Jerzym Gawędą, radnym Sejmiku Wojewózdtwa Kujawsko-Pomorskiego z klubu radnych PiS.

(czytaj więcej)
0

Rocznica wybuchu 2. wojny światowej. O historii strażackiego ruchu oporu

1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Od pierwszych godzin wojny hitlerowskie wojska bombardowały miasta, zakłady przemysłowe# oraz linie komunikacyjne powodując wiele pożarów. Straże pożarne na terenie całego kraju podjęły akcje gaśnicze oraz ratunkowe min. poszukując ludzi w gruzach zniszczonych budynków. Wraz z wycofywaniem się wojsk polskich władze wojskowe rozkazały strażom pożarnym ewakuację z zajmowanych przez hitlerowców miejscowości. Jednostki straży pożarnych przemieszczając się wzmacniały straże z terenów centralnej i wschodniej Polski.

(czytaj więcej)
0

Dodatek węglowy – komu się należy i kiedy składać wnioski?

Rząd we wtorek 19 lipca 2022 r. przyjął projekt ws. jednorazowego dodatku# węglowego, który wyniesie 3 tys. zł. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, w których głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel. Proponowane wsparcie finansowe ma na celu wspomóc budżety domowe oraz zwiększyć poczucie bezpieczeństwa energetycznego i socjalnego.

(czytaj więcej)